Тема: Математичний цирк. Письмове множення трицифрових чисел на одноцифрові. Розв’язування задач на визначення тривалості події.
Мета: Ознайомити учнів з письмовим множенням трицифрових чисел на одноцифрові, формувати вміння розв’язувати задачі на визначення тривалості події.
Очікувані результати: Учні повинні навчитися множити трицифрові числа на одноцифрові, вміти розв’язувати задачі на визначення тривалості події.
Тип уроку: Комбінований.
Обладнання: Ілюстративний матеріал, картки, таблиці.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Вже дзвінок нам дав сигнал
Для роботи час настав.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці.
Що у нашім четвертім класі,
Діти просто молодці.
ІІ. Привітання.
Любі діти у наш клас
Завітали люди щирі.
Привітайте в добрий час,
Гостей посмішкою й миром.
Учень. Ми вам раді, добрі люди,
І вітаєм щиро вас.
Та запрошуєм ласкаво,
На урок в четвертий клас.
Вчитель. Всі за парти ми сідаєм ,
До роботи приступаєм.
Щоб помилок не робити,
Математику слід вчити.
Щоб урок пройшов не марно,
Треба сісти всім нам гарно.
Сьогодні у нас урок буде не звичний на уроці буде цирк математичний.
- Діти ви були у цирку?
- Кого можна побачити у цирку?
Відповіді дітей. ……
Цирк прийшов сьогодні в клас,
Щоб перевірити всіх вас.
Чи умієте ви додавати,
Множити , віднімати і задачу розв’язати,
Чи знаєте чисел склад.
Чи усе у вас гаразд.
На уроці ми будемо розв’язувати приклади. Задачі і за кожну правильну відповідь ви будете отримувати ось такі червоні кружечки , а за неправильну відповідь жовті кружечки. А потім в кінці уроку ми підведемо підсумки.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання.
Зараз ми разом з вами перевіримо як ви попрацювали вдома.
Задача № 98
– Яка вартість шортів?
-Яка загальна вартість шортів та футболки?
- Зачитати відповіді до виразів №97
ІV. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок.
- П’ятниця , після неї який день (субота)
- 345 , після нього (346)
- Вечір , після нього ( ніч )
- Осінь , після неї ( зима )
Що ви знаєте про число 699.
- Попереднє 698
- Наступне 700
- Сусіди 698 і 700
- Всього десятків 69
- Всього сотень 6
- Непарне
- Ділиться на 3.
Клоун на арену вибігає
Різнокольорові кульки підкидає.
А завдання для малят,
(Результати прикладів поставити в ряд.)
На кульках написані результати прикладів. Відшукайте приклад і прикріпіть кульку з відповіддю.(Дошка)
930 – 27 =903 2350+150=2500
820: 10=82 520+112=632
33 ×100=3300 2000: 100×5=100
Завдання від другого клоуна піднятися по східцях на вищу сходинку і записати відповідь останнього виразу. Давайте позмагаємося хто перший.(Дошка)
51:3 |
|
200:100 |
||||||||
75х2 |
|
56х3 |
||||||||
111х5 |
|
80:5 |
||||||||
7х8 |
|
|
49:7 |
|||||||
36:9 |
|
|
|
6х9 |
||||||
|
|
|
||||||||
Молодці! Добре працювали , а зараз відкриємо наші зошити.
Зошит свій я відкриваю,
Так як вчили покладу.
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно не зігнусь.
Буду я писати гарно,
До роботи я берусь.
А зараз давайте запишемо у зошити сьогоднішнє число , місяць і класну роботу. Діти подивіться до вас на урок прийшов клоун Том і він просить вас, щоб ви допомогли йому скласти з цілих кружечків число. Складіть і запишіть собі у зошити. А потім зачитаєте хто яке склав число. А тепер каліграфічно пропишіть його у зошиті. Клоун Том приготував теж завдання. Давайте дізнаємося , яке завдання приготував клоун Том. ( Записати цифрові дані і підкреслити скільки сотень у цих числах.)
У нас на планеті живе багато різних тварин, комах , але мені хотілося щоб ви пам’ятали , що треба природу любити , оберігати її і тварин . І якщо тварини потребують вашої допомоги то завжди допомагати їм.
- Світова фауна нараховує понад 3400 жуків родини сонечка.
- Самець лева важить до 240 кг , а левиця приблизно 150 кг.
- На землі живе приблизно 8600 видів птахів.
- У Західній Європі ставкову жабу інколи знаходять на висоті 1550м.
- Корінним мешканцем Північного полюсу є білий ведмідь. Його середня маса 1100кг.
V. Вивчення нового матеріалу.
Ось факір він всемогутній
Хай дізнаються присутні.
Хижі звірі навіть змії,
Укусить його не сміють. ( Завдання )
Відкрити підручник на с.21 виконати №99 (Скласти добутки за схемами й обчислити їх значення усно.)
Вчитель: Сьогодні на уроці ми продовжимо множити письмово числа , але познайомимося з письмовим множенням трицифрового числа на одноцифрове. Множення трицифрових чисел виконується так само, як і множення двоцифрових чисел. Ви повинні навчитися множити трицифрові числа на одноцифрові. Давайте розглянемо розв’язання прикладу на дошці.
Пояснення: х
Первинне закріплення.
Хоч і дві руки він має
Шість м’ячів разом спіймає.
Кілька яблук, тарілок,
Факелів, булав, квіток.
І нічого не поб’є,
Відгадайте, хто то є? ( Жонглер )
Давайте дізнаємося, яке завдання приготував нам жонглер.
( Виконати вправу № 101 перевірити правильність обчислень. )
Самостійно я працюю , помилок не буде факт.
Я гарненько помудрую , щоб був гарний результат.
А цирк який цікавий
В нім цілий день вистави.
Танцюють в цирку циркачі,
Зебри, коні і цапи бородачі.
Яке завдання приготували зебра, коник і цап ? ( Розв'язати приклади №103)
Фізкультхвилинка
Вийшло з хати кенгуру, потягнулося від сну.
Вмило ручки, оченята,
Взуло білі чоботята.
І побігло у садок,
Квіточки зривати.
Щоб артистам у цирку,
Їх подарувати.
А зараз послухайте загадку.
На драбинці грається,
У гору підіймається.
Кривляється, чіпляється.
На хвостику гойдається,
І зветься це малятко.
Веселе ( мавпенятко ).
( Завдання від мавпочки № 104)
Лев виходить на арену
Як на галявину зелену.
То із тумби він стрибає,
То розпутує сильце.
То безстрашно пролітає,
Крізь палаюче кільце.
( Завдання від лева. Відновити рівності № 106)
Ось маленькі ведмежата. Також люблять виступати, На арену вже виходять І таночок свій заводять.
(Завдання від ведмежат виконати №107)
Подивіться що за вушка, Вуса, кігтики і хвіст! Ви, красивіше не знайдете, Тигра на весь білий світ!
(Завдання від тигра розв’язати задачу на визначення тривалості події №108)
- О котрій годині розпочалося тренування ?
- О котрій годині закінчилося?
- Що треба зробити щоб дізнатися скільки часу тривало тренування ?
VІІ. Закріплення вивченого матеріалу.
Щоб знання не розгубити треба їх нам закріпити. Розв’язати приклади.
х х х
VІІІ. Домашнє завдання.
Відкрийте щоденники і запишіть № 109, № 110 с. 23.
ІХ. Підсумок уроку.
- Давайте порахуємо кружечки .
Гра «Мікрофон»
- Який був урок?
- Що нового навчилися?
- Що вдалося легко ?
- Що вдалося важко?
- Вам сподобалося?
Вчитель. Ви дуже гарно працювали на уроці. Виконали багато завдань. Ви були активні та уважні . Тож прочитайте свою оцінку «Молодці».