Відкритий урок "Узагальнення з теми Африка"

Про матеріал
Відкритий урок "Узагальнення з теми Африка" Форма проведення :географічна біржа Слово вчителя: Наук на світі с багато їх навіть важко полічить. Та вам їх треба добре знати, Щоб Всесвітом оволодіть До різних ви наук охочі Нехай ведуть вас до вершин. Та зараз знову ми вернемось До географії материків
Перегляд файлу

Тема:Узагальнення теоретичних знань за темою «Африка»

Мета: закріпити практичні навички учнів працювати з картографічним матеріалом;       розвивати логічне мислення, допитливість та кмітливість; вміння самостійно мислити         та  вміло висловлювати свої думки; виховувати зацікавленість до знань , відповідальність та почуття колективізму.

Обладнання: контурні карти, атласи, дидактичний метеріал

Тип уроку: урок перевірки і систематизації знань.

Форма проведення: Урок-гра «Географічна біржа»

Хід уроку

І.Організаційний момент  

ІІ.Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів

Слово вчителя:

Наук на світі с багато їх навіть важко полічить.

Та вам їх треба добре знати,

Щоб Всесвітом оволодіть

До різних ви наук охочі

Нехай ведуть вас до вершин.

Та зараз знову ми вернемось

До географії материків

Сьогодні ми завершуємо нашу подорож материком, на якому розташована найбільша пустеля та найдовша річка світу. Ми вирушаємо на материк, в окремих місцях якого опадів немає, а в інших щодня йдуть зливи.

II. Інструктаж по виконанню роботи

 Материк цей цікавий, мов казка.

                        Є куточки - справжнісінький рай!

 Любий друже, дізнайся, будь ласка.

Все про Африку, часу не гай!

Я пропоную вам зараз довести собі і всім нам, що ви дійсно засвоїли матеріал .

Ми утворили три групи,  які будуть змагатися одна з одною.                                   

І.  Кащи Іван               ІІ. Степаненко Микита ІІІ. Барбакар Крістіан

  Сокірко Владислав             Лазарєв Максим                Хохлан Сергій                                           

    Пальма очікування: на паперових кокосах вже надруковано завдання нашого уроку, давайте їх зачитаємо та прикріпимо до пальми.

  1. Закріпити практичні навички учнів працювати з картографічним матеріалом;
  2. Розвивати вміння учнів самостійно мислити та вміло висловлювати свої думки;
  3. Розвивати логічне мислення;
  4. Розвивати допитливість та кмітливість;
  5. Виховувати зацікавленість до знань ;
  6. Виховувати  відповідальність та почуття колективізму.

 Ігрове поле

1

2

3

4

5

6

7

 8

9

10

11

12

ІІІ. Хід гри

Зараз ми відвідаємо «Географічну біржу», тобто я за «гроші» буду купувати ваші знання, і хто найбільше набере «грошей», той отримає найвищу оцінку, яку в кінці уроку ви будете купувати в мене. Перед вами ігрове поле з цифрами, під кожним числом назва завдання пов’язаного з Африкою, які ми вивчали на попередніх уроках. Ви обираєте цифру і я називаю завдання. За кожну правильну відповідь ви отримуєте 1 биафро.

  1. «Цифровий лабіринт»

Ви повинні правильно розмістити прізвище дослідника біля дати освоєння материка.

1444-1448 – Генріх Мореплавець

1487 – Батролемеу Діаш

1498 – Васко да Гама

1813- 1873 – Давід Лівінгстон

1847 – 1848 – Євген Ковалевський.

1874-1877 – Генрі Стенлі

1875-1878 – Василь Юнкер

1926- Микола Вавілов

1980-1986 Жак Ів Кусто

 

  1. «Географічні координати» Ви повинні визначити географічні об’єкти за їх координатами.

1). 37˚пн.ш 9˚сх.д. – мис Рас- Енгела

2). 34˚пд.ш.20˚сх.д. – мис Агульяс (Голковий)

3). 15˚пн.ш.17˚зх.д. – мис Альмаді

4). 10˚ пн.ш.51˚ сх.д. – мис Рас – Гафун

5).30˚ пн.ш.32˚ сх.д.- м.Каїр

6). 1˚ пд.ш.25˚ сх.д.- вдсп.Стенлі

 

  1. «Номенклатура»  По черзі командам зачитуються слова, а учні відповідають, яким  oб’єктам вони відповідають та показують на географічній карті.

 1).  Атлас- гори,

       2). Мадагаскар - острів

       3). Червоне – море

       4). Суецький - канал

       5). Чад - озеро

       6). Ефіопське- нагір’я

       7). Гібралтарська- протока

       8). Лімпопо- річка

9). Сахара - пустеля

10).Г вінейська - затока

11).Кіліманджаро – вулкан

12). Ніл – річка.


4. «Географічна анаграма»
Одному учневі від команди пропонується вибрати конверт, у якому є  набір букв, із яких за 2 хв. потрібно скласти географічну назву.  
Мозамбік 
Ефіопія 
Сомалі 

 

5. «Напівслова» 
Складіть з частин слів назви рослин і тварин Африки.
ліа паль бао зеб
жи на пард
лео стра баб 
ра ма раф ус 
(ліана, пальма, баобаб, зебра, леопард, жираф, страус.) 

 

6. “Географічний більярд”

Вставте пропущені слова у лузи:

 Слова для довідок:дельта, русло, джерело, болото, озеро, притоки, гирло, витік, річкова система.

 

“ Річка починається з витіку це може бути джерело . Вона тече заглибленням, що називається русло.  На її шлях до неї впадають інші річки – це притоки. Разом із головною річкою вони утворюють річкову систему  . Місце впадання річки в іншу річку, озеро або море називається гирло. Деякі річки в цьому місті утворюють болото, озеро.”

 

  1. «Географічний диктант»

Я зачитую вам запитання, а ви повинні на контурній карті помітити географічні об’єкти.

1. Яка крайня південна точка Африки? (м.Агульяс)

2. Найдовша річка Африки? (Ніл)

3. Найдовше озеро Африки? (о.Таньганьїка)

4. Яка протока відокремлює Африку від Європи? (Гібралтарська)

5. Найбільший острів Африки? (Мадагаскар)

6. Найбільша пустеля Африки? (Сахара)

 

8. «Пазли»

Учні складають карту Африки з пазлів на швидкість

 

9. «Географічна математика»

Відповідає один учень від кожної команди (учитель ставить питання, учень записує число, робить відпо­відну дію, перемагає той, хто зро­бив найшвидше і найточніше).

  • Усі цифри площі Африки. (30,3)
  • Додайте кількість материків на Землі. (6)
  • Відніміть кількість океанів, що омивають Африку. (2)
  • Поділіть на кількість морів, що омивають материк. (2)
  • Додайте місце, що займає афри­канський материк за площею. (2)

Відповідь. Якщо ви зробили все правильно - вийде клас, у якому ви навчаєтесь

((3+3) + 6-2]:2+2=7

 

10. « Знайди домівку»
На столі розкидані фотографії, малюнки тварин Африки.Ви повинні вибрати тварин ,які  належать до певної природної зони, згідно завдання:
  1 команда – тварини саван (лев, слон, жираф, зебра, гепард, носоріг)
2 команда – тварини екваторіальних лісів  (окапі, леопард, мавпи, бегемот, криловуха

                                             свиня, африканський олень,)
3 команда – тварини пустель. ( верблюд, лисиця Фенек, жовтий скорпіон, газель

                               Доркас, страус, антилопа Мендес)
 

  1. “Картографічна лабораторія”

Завдання: Прослухайте уривок  та випишіть географічні обєкти , про які йдеться.

 - Ми живем на Занзібарі,
В Калахарі і Сахарі,
На горі Фернандо-По,
Де гуляє Гіпо-по
По широкій Лімпопо!

Виявляється гори  Фернандо-По насправді немає. Але є острів, який називається Фернандо-По. Він знаходиться в Центральній Африці і територіально належить Екваторіальній Гвінеї.

У 1973 році Фернандо-за перейменували в Масіас-Нгема-Бійого. Таке хитромудре ім'я острів отримав на честь першого президента Екваторіальної Гвінеї. А в 1979 році острів стали називати Біоко.

 

  1.          «Побажання»

А зараз напишіть написати побажання майбутнім мандрівникам чи дослідникам, які збираються в Африку.

Перегляд відеоролика «Цікава Африка»

ІV.Підсумкова частина

А зараз ми підведемо підсумок наших торгів . Тепер я пропоную вам купити у мене свою оцінку .

Хто з вас може заплатити мені  12 біафро - отримує 12 б.

                                                                           - 11б.

                                                       - 10 б

                                                       - 

                                                                                 -

                                                                                  -

                                                                                  -

Ви отримали свої оцінки.

Дякую всім за цікавий урок.

 До побачення

docx
До підручника
Географія 7 клас (Топузов О.М., Надтока О.Ф., Назаренко Т.Г., Вішнікіна Л.П., Шуканова А.А., Самойленко В.М.)
Додано
14 вересня 2019
Переглядів
2194
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку