Відкритий урок у другому класі з предмету “Я досліджую світ”
Тема: Що я вмію і люблю? Створення мапи захоплень класу
Мета: вчити учнів розкривати позитивний образ «Я»; відрізняти здорові і шкідливі захоплення; показати різноманітність смаків і захоплень здобувачів освіти; розвивати та стимулювати бажання всебічно розвиватися та цікаво проводити вільний час, розвивати творчі здібності, виховувати здоровий спосіб життя.
Обладнання: презентація, малюнки, фліпчарт(для створення мапи захоплень класу), кубик Блума, тарілочки, серветки, ножиці, клей.
Хід уроку:
І. Ранкова зустріч
1.Привітання
*Ми у класі дружні всі..
*«Передай усмішку» - «передаємо” усмішку по колу з побажаннями. Кожна дитина повертається до свого сусіда праворуч і бажає гарного дня та образно «передає усмішку» з долоньок у долоньки.
2.Обмін інформацією
Вправа «Загадкова скринька»
-Діти,у мене є скринька в яку покладений певний предмет, пропоную визначити, що це може бути. Скриньку не можна відкривати, її можна тільки трусити та кожен може задати одне запитання про об'єкт усередині. (Лист від однолітків про свої захоплення –вчитель читає лист).
-Як ви думаєте,про що ми будемо говорити сьогодні? (відповіді дітей)
-Сьогодні ми будемо говорити про ваші смаки і захоплення. Ви зможе розповісти про себе і дізнатися про захоплення своїх однокласників. Знання смаків і захоплень товариша дозволить краще пізнати один одного, стати більш толерантними, ввічливими. Ми створимо мапу захоплень нашого класу, будемо розвивати свої творчі здібності
3.Групове заняття
1. Відгадування загадок.
- Відгадайте, яке захоплення дітей зображено на малюнках.
2. Логіко – математична гра «Скільки захоплень?»
-Діти, прослухайте віршовану задачку і полічить: скільки захоплень у Гната?
У хлопчика Гната захоплень багато:
Футбол, малювання, і танці, й читання,
Спів, музикування, ще й марок збирання.
Діл в хлопця немало, тож спробуйте, діти,
Захоплення Гнатика ви полічити.
Висновок.
-Захоплення дітей, можуть бути самі різноманітні.
4. Щоденні новини.
*Робота з календарем.
*Повідомлення вчителя
-Отже, тема уроку...
Наші завдання наступні:
-дізнатися, які захоплення мають однокласники;
-створити мапу захоплень нашого класу;
- дослідити,якими можуть бути захоплення;
-розвинути свої творчі здібності(виготовити святкову прикрасу для класу).
ІІ. Основна частина уроку
1.Захоплення (робота з кубиком Блума)
-Попрацюємо зі словом “ЗАХОПЛЕННЯ”
Захоплення (хобі) - це узагальнена назва улюблених занять або розваг, що не є робочою спеціальністю і до яких вдаються у вільний час. (Вікіпедія)
-Наш кубик допоможе нам більше дізнатися про захоплення
НАЗВИ - які ти знаєш захоплення?
ПОЯСНИ – чим відрізняється захоплення від професії;
ЧОМУ- у різних людей – різні захоплення?
ЗАПРОПОНУЙ – як знайти нове захоплення?
ПОДІЛИСЬ – що ти відчуваєш, коли займаєшся улюбленою справою?
ПОДУМАЙ – що буде, якщо у людей не буде захоплень?
2. Створення мапи захоплень класу
-Ви отримали творче завдання додому – намалювати своє захоплення. Прошу вийти, показати свій малюнок і розповісти про своє захоплення( малюнок чіпляємо на фліпчарт)
-Зараз ви бачите захоплення ваших однокласників. Що ви можете сказати?(є однакові захоплення, а є такі, що відрізняються) Чому так?(тому,що всі люди різні)
3.Дискусійна шкала
- В мене є ще одне цікаве запитання до вас. Як ви думаєте, чи можуть захоплення шкодити людині? Поясніть свою думку
Так Ні
(учні клеють стікери, пояснюють)
4. Гра “Знайди відповідність” – робота в парах
-Для захоплення необхідні певні речі. Ваше завдання знайти потрібні речі для кожного захоплення.
*Фіз. Хвилинка
5. Виготовлення панно (ялинки з тарілочок)
-Для подальшої роботи нам також знадобляться певні матеріали та інструменти, а саме: ножиці, клей, паперові серветки, тарілочка. Як гадаєте, що робитимемо?(поробку)
Техніка безпеки, інструктаж
Виконання роботи
ІІІ. Заключна частина. Рефлексія
Ось і добіг кінця наш урок. Давайте перевіримо, чи всі завдання ми виконали.
-Що сподобалось найбільше?
-Що нового дізнався?
-дізнатися, які захоплення мають однокласники;
-створити мапу захоплень нашого класу;
- дослідити,якими можуть бути захоплення;
-розвинути свої творчі здібності(виготовити святкову прикрасу для класу).