Відкритий урок з читання на тему: « Про Аладдіна і про чарівну лампу» для 2 класу
Підготувала
Вчитель 2 класу
КЗ «Добровеличківське НВО»
Чоботар Таміла ЮріївнаУрок з читання на тему: « Про Аладдіна і про чарівну лампу» для 2 класу
Підготувала
Вчитель 2 класу
КЗ «Добровеличківське НВО»
Чоботар Таміла Юріївна
Мета: ознайомити учнів з уривками східної казки «Про Аладіна і про
чарівну лампу», вчити читати свідомо, аргументувати свою точку
зору, спілкуватися і співпрацювати в групах;
розвивати вміння встановлювати причино-наслідкові зв’язки,
узагальнювати, доводити: виховувати повагу, позитивні риси
характеру.
Тип уроку : комбінований
Методи і прийоми, форми : «Очікування», «Вузлики», дидактична гра «Телефоніст», асоціативний кущ, «Прогнозування», «Порушена послідовність», «Інтерв’ю», групова форма роботи.
Хід уроку
І. Організація класу
Нумо, діти, підведіться !
Всі приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок !
- Сьогодні на уроці нам потрібна взаємодопомога, взаєморозуміння, повага одне до одного. Лише завдяки нашим спільним зусиллям урок пройде швидко і цікаво.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. «Очікування»
- Що ви очікуєте від нашого уроку?
2. «Вузлики» ( робота в групах по визначенню плана уроку ).
3. Повідомлення теми і завдань уроку
- Діти, ми продовжуємо сьогодні вивчення розділу. А як він називається, підкажіть. (« Скарбниця мудрості й краси»)
- Пригадайте, яким твором починається цей розділ ? («Про дурного тигра»)
- Сьогодні ми будемо працювати над східною казкою. Наше з вами завдання – вчитися правильно, свідомо, швидко читати, робити висновки, аналізувати прочитане.
4. Мовна розминка
а) Робота над скоромовкою
5. Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні ми поринемо у світ східної казки.
- Герої чарівних казок мають надзвичайну силу, в цих казках за допомогою чарів відбуваються дивовижні перетворення.
А яку саме чарівну казку ми будемо опрацьовувати ?
Спробуйте прочитати самі (на дошці)
р П о д л А д а і н а і р п о р і в ч а н у а л п у м
б) Передбачення змісту казки «Прогнозування» (робота в групах)
ІІІ. Усвідомлення нового матеріалу.
1. Словникова робота. Читання вголос (про себе) слів із дошки, робота над наголосом. Значення слів у разі потреби пояснює вчитель.
2.Читання казки смисловими блоками сильними учнями.
1) Читання першого смислового блоку казки.
- Стоп ! Позначте межу першої частини казки (до слів «Коли магрібинець прибув…»)
- На вашу думку, чи відправиться чаклун шукати лампу ?
2) Читання другого смислового блоку. (до слів «І магрібинець хутенько зібрався…»)
- Стоп ! Чому чаклун оскаженів ?
3) Читання третього блоку (до слів «Магрібинець повернувся до заїзду…»
- Стоп ! Чому чаклун мало не луснув, коли прийшов до палацу?
4) Читання четвертого блоку(до слів «Царівна Бард…»)
- Стоп ! Яку хитрість задумав злий чарівник ?
5) Читання останнього блоку (самостійно)
- Стоп !
- Чи отримав чаклун лампу ?
- Як йому це вдалося ?
ІV. Міркування над прочитаним
3. Порушена послідовність.
Виправляємо порушену послідовність. Встановіть нумерацію речень із казки.
* І спитав магрібинець в одного городянина. (1)
* Адже царівна Будур нічогісінько не знала про чарівну лампу. (4)
* «Я викопаю яму цьому негідникові і вб’ю його !» (2)
* Він поклався до лідника і попросив зробити йому кілька ламп. (3)
V. Підсумки уроку
Прийом «Інтерв’ю»
1) Призначення дітей на уроці кореспондента і чаклуна.
2) Змальовування уявної ситуації.
- Уявіть, що в країну, де відбувалися описані події, приїхав кореспондент, щоб написати статтю про замкнення лампи. І чаклун йому про це розповідає.
3) Кореспондент бере інтерв’ю у чаклуна.
- Діти, чого навчив вас цей уривок казки ?
Дякую за роботу !
- На вашу думку, що нам вдалося на уроці, а що – ні ?