Тема:«Звірі восени»
Мета:
Тип уроку: комбінований
Обладнання:демонстраційний матеріал – відеоролик «Звірі »,аудіо запис, набір малюнків «Звірі», роздатковий матеріал – смайлики різного кольору,скринька, долоньки, ватман.
Хід уроку
І. Організація класу.
Доброго дня вам, мої школярики,
Чомучки і питайлики.
Незвичайний урок чекає на вас.
Природу будемо вивчати,
Її таємниці для себе відкривати
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Вправа «Очікування»
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Гра «Посади зимуючих птахів на дерево»
Гра «Хто зайвий»
ІV. Повідомлення теми і мети уроку
Лунає музика і діти йдуть
(фізкультхвилинка)
Ми по лісові гуляли
Вправо, вліво поглядали
Там ми бачили звіряток
Ось стрибають зайченята
Граються там ведмежата
Між дерев вовк петляє
Страх на всіх він наганяє
За кущем сидить лисичка
А в горі літа синичка
Ми усіх їх привітаєм
І за парти посідаєм!!!
- Діти, по дорозі ми зустріли зайчика, ведмедика, індика,рись
- Ось наступна таємниця: відгадайте слово, яке ці тваринки загадали
ЗВІРІ
- Правильно! І зараз ви дізнаєтесь про якого звіра ми подивимось відеосюжет
Є горішки і грибочки
У дуплі на мотузочку.
Плигаю по гілочкам,
Я – руденька …(Білочка)
V. Вивчення нового матеріалу
1. Перегляд відеоматеріалу «Звірі »
- Що дізналися про білочку? Що вона збирає? Де ховає свої запаси?
- Молодці, розумнички мої! А про інших звірів ми дізнаємось із підручника
- с. 54 і починаємо роботу Лісові миші,миші-полівки,кроти, хом’яки,бобри
- Линяння звірів,запас жиру
2. Групова робота
- с.56-57 по рядах
- Молодці! А зараз оченятам необхідно відпочити
3. Гімнастика для очей
VІІ. Узагальнення й систематизація знань
Цей хижак живе у лісі,
Дружить він із братом-лисом,
На великого собаку
Схожий лютий сіромаха.
В зайченятах знає толк
Сірий і підступний …(вовк).
У ставочку цілу днину
Зводять звірі ці плотину.
В них міцні та гострі зуби,
Ходять все життя у шубах.
Здогадалися тепер?
У ставку живе …(бобер).
Фиркає, коли сердитий
Весь колючками покритий
З голови до ніг. Ось так!
Здогадались, це …(Їжак)
Хвіст куценький,
довгі вуха,
має в шафі два кожухи.
Влітку одягає сірий,
ну а взимку — теплий білий. (Зайчик)
У барлозі до весни
Дивиться солодкі сни.
Величезний, наче бочка,
Любить ягоди, грибочки,
П’є медок і їсть малину,
Має волохату спину.
Цей поважний пан забрідь
Називається …(ведмідь).
Ця красуня у лісочку
Носить золоту сорочку,
В неї пишний хвіст, а зуби
Ще нароблять зайцям згуби!
Вовка-братика сестричка,
Хитра молода …(лисичка).
Ця рудесенька тваринка —
Наче лісова іскринка!
У дуплі ховає шишки,
Ягоди, гриби, горішки.
З гілочки на гілочку
Перестрибне… (білочка).
Завдання на картках:
Жовтий – позначити звірів, які готують запаси кормів
Червоний – позначити звірів, які змінюють забарвлення хутра
Блакитний – позначити звірів, які готуються до зимової сплячки
На зиму готують запаси кормів такі звірі – це…(лисові миші,кроти,хом’яки ,білки,бобри)
Залягають у зимову сплячку - …(їжак, ведмідь,барсуки)
Взимку змінюється густота і забарвлення хутра у таких звірів -…(білка,заєць).
VІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
ІХ. Домашнє завдання
Намалювати листівку на тему «Допоможемо зимуючим звірам!»