КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ
«СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА №80»
ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Презентаційний урок
з «Людини і світ»
з теми:
«Сонце як невичерпне джерело енергії»
підготувала і провела
вчитель 3 – В класу
Гуляйло Г.М.
2018 -2019 н.р.
Мета: продовжити знайомство з поняттям «енергія»;познайомити з одним з невичерпних джерел енергії – сонцем;збагачувати словниковий запас,розвивати зв’язне мовлення, пам’ять; вміння переказувати;виховувати увагу.
Обладнання: телевізор, ноутбук, предметні малюнки, глобус, карта
Хід уроку
I.Оргхвилина
Пісня «Про Центаврика» з танцювальними рухами
Вчитель. Отримали невеликий заряд енергії?
II.Актуалізація опорних знань про енергію
- Що таке енергія?
- Які знаєте види енергії?
- Що таке джерела енергії?
- На які групи поділяють джерела енергії?
III.Мотивація навчальної діяльності
- Наш Центаврик прилетів з новим листом для нас. Давайте послухаємо і прочитаємо його.
Читання вірша і виконання завдання 1 у підручнику.
IV.Повідомлення теми,мети уроку
-Сьогодні ми розширимо наші знання про Сонце як невичерпне джерело енергії.
V.Робота по темі
1.Завдання 2 «Закінчи речення»
- Читання утвореного тексту
2. Завдання 3 Читання і відтворення з пам’яті правила Мудрої Сови про джерела енергії
- Читання за диктором, повторення з пам’яті правила 2-3 учнями.
3.Робота з тлумачним словничком
- Читання учнями слів і словосполучень, відтворення з пам’яті.
4.Вправа «Повітряні кульки»
- Слова читають усі діти.
- Які слова запам’ятали?
5.Читання довідки від бортового комп’ютера Адаптера
- Переказ довідки після повторного читання.
6.Виконання завдання Питайлика
- Указати основне джерело енергії для Землі
7. Вправа «Фотоапарат»
8. Робота з малюнками у підручнику
- Відновлення хронологічноо порядку серед малюнків.
9. Виконання завдання 9 у підручнику
- Що таке екватор? Показ екватора на глобусі.
Записи міркувань учнів щодо того,чому на екваторі кількість сонячної енергії найбільша,а біля полюсів – найменша.
10. Вправа «Зоряні перегони»
- Виконати тести і попрацювати з картою. У клітинках записати свій час.
- Перевірка перегонів: «Яке слово утворили?»
- Робота з картою біля дошки: запис назв океанів і материків прокладеного маршрута від Австралії до Північної Америки.
VI.Підсумки уроку і дом.завдання
- Що нового та цікавого ми дізналися на уроці?