Конспект уроку з української мови для 4 класу за підручником Большакова
Тема: Відмінювання прикметників в однині , зіставлення закінчень прикметників з основою на твердий та м’який приголосний.
Мета: Ознайомити учнів з відмінюванням прикметників в однині , вчити розрізняти і зіставляти відмінкові закінчення прикметників з орієнтацією на м’який приголосний основи; виховувати любов до рідного слова.
Обладнання: таблиця, матеріал для самостійної роботи.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
Створення емоційного настрою
Давайте станемо у коло, візьмемось за руки, передамо тепло своїх рук один одному. Посміхнемось, побажаємо успіхів, доброго дня.
На урок візьмемо
У - уважність
Р - розум
О - організованість
К - кмітливість
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Фронтальна перевірка виконання завдання.
Жж же жо жу жук
Життя прожити – не поле перейти.
--- Як ви розумієте цей вислів?
-- Виконайте звуко-буквений аналіз слова життя.
3.Самостійна робота
--- Спишіть текст, вставляючи потрібні закінчення.
--- Підкресліть прикметники, виділіть у них закінчення.
--- Поясніть їх правопис.
--- Визначте рід, число, прикметників.
Втомлен… мати спочиває на порозі. Крізь прочинен… вікно доноситься тих… мелодія. Аж раптом чую знайом… мамин голос.
ІІІ . Повідомлення теми та мети уроку
--- Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати над прикметниками, будемо вчитися відмінювати прикметники, зіставляти і розрізняти відмінкові закінчення прикметників .
І V. Сприймання нового матеріалу
1.Робота в парах
--- Розгляньте відмінки прикметників ( с.14 підручника вправа перша) за схемою в парах розкажіть про що ви дізнались. Ознайомлення з теоретичним матеріалом.
2.Первинне закріплення (вправа 2, с. 15)
Учні відмінюють словосполучення, позначають закінчення прикметників, роблять висновки. Звіряють свої записи з поданими на форзаці.
3.Фізкультхвилинка
V.Узагальнення й систематизація отриманих знань
1.Коментоване письмо (виконання вправи 4 с.15)
Змінюємо назви солодощів за вказаними відмінками, записуємо в зошити з коментуванням.
2.Самостійна робота
--- Утворіть словосполучення та запишіть.
--- Визначте відмінок і рід прикметників.
Якого? Тепл… (вечора)
Яким? Горд… (козаком)
На якому? На Північн… (морі)
Якої? М’ятн… (цукерки)
Якою? Коричнев… (карамеллю)
VІ. Підсумок уроку
--- Що нового дізналися про прикметник?
--- Що таке відмінювання прикметників?
VІІ. Домашнє завдання
Вправа 4 с.15; редагувати текст.