Хімічний елемент. АтомІндекс. Молекула. Хімічна формула
Номер слайду 4
Термін. Визначення. Хімічна формула. Умовний запис складу речовини за допомогою хімічних символів та індексів. Молекула. Найменша частинка речовини, що зберігає властивості речовини. Атом. Найменша частинка хімічного елемента, яка складається із позитивно зарядженого ядра і негативно заряджених електронів, які рухаються навколо ядра. Хімічний елемент. Вид атома із певним зарядом ядраІндекс. Цифра, яка стоїть біля хімічного елемента у правому нижньому кутку і вказує на кількість атомів у молекулі
. Відносна молекулярна маса речовини. ЇЇ обчислення за хімічною формулою.
Номер слайду 8
«Той, хто прагне якомога краще знати хімію, має бути знавцем і в математиці…» М. В. Ломоносов
Номер слайду 9
Щоб хімію добряче знати,Треба вміти рахувати. Спочатку маси речовин,Але це тільки на почин. Проте почин – один з початків,Формування вмінь й задатків. Не навчишся, маси рахувати. Надалі важко буде хімію вивчати.
Номер слайду 10
Відносна молекулярна маса – це відношення маси молекули до маси атома Карбону Відносна молекулярна маса речовини дорівнює сумі відносних атомних мас елементів, які входять до її складу. Мr(речовини) = Аr(Е1) + Аr(Е2) + Аr(Е3)…
Номер слайду 11
Алгоритм обчислення Мr:1) За періодичною системою знайди значення відносних атомних мас елементів Аr, що входять до складу молекули речовини.2) Ці значення помнож на число атомів елемента (на індекс).3) Додай одержані числа. Це і є відносна молекулярна маса Мr .
Номер слайду 12
Обчислити відносні молекулярні маси речовини, назви яких є відгадками до загадок
Номер слайду 13
Ти рідка, тверда, ще й пара. Знають всі тебе сповна. Не звариш без тебе страви,Хоч сама ти несмачна.
Номер слайду 14
Цей елемент є складовою частиною космосу, а газ, що утворений цим елементом – найлегший на землі?
Номер слайду 15
Я – газ без кольору, без смаку. Я непомітний в вишині. Та жити, друзі, неможливо. Без мене людям на Землі. Я вам будинок обігрію,В лікарні вилікую вас. А, реагуючи із воднем,Я воду утворю для вас. Якщо колись (не дай-то Боже),Я зникну раптом на Землі,Життя зупиниться назавжди. Я – найцінніший на Землі.
Номер слайду 16
Це газ, без якого не проходив би процес фотосинтезу у природі.?
Номер слайду 17
Як ви вважаєте, якою була її відповідь?
Номер слайду 18
Демонстрація досліду “Шипучка”
Номер слайду 19
Завдання: Обчисліть відносну молекулярну масу натрій гідроген карбонату (питної соди), що утворилася у переглянутому досліді Mr(Nа. HCО3) =
Номер слайду 20
До складу пластмаси конструктора «Лего» входить речовина барій сульфат, яка не розчиняється у воді і не токсична для організму. А ще її добре видно на рентгенівських знімках. Якщо дитина проковтне таку деталь, то її легко буде видалити. Формула цієї речовини Ba. SO4. Обчисліть відносну молекулярну масу цієї сполуки.
Номер слайду 21
І Мr (Na. Cl)=ІІ Мr (SО2)= ІІІ Мr (O3)=ІV Мr (Са. O)=V Мr (CH4)=
Номер слайду 22
Розташуйте речовини в порядку зростання відносних молекулярних мас: CH4 SO2 O3 NO
Номер слайду 23
CH4 NO O3 SO2
Номер слайду 24
Підбиття підсумків уроку. Стратегія «Кошик».
Номер слайду 25
Домашнє завдання. Опрацювати §16 c. 78-79; Виконати №4,5 с.82( письмово)