Відтінки кольору. Розміщення зображення на горизонтальному або вертикальному аркуші. Малювання підсніжника

Про матеріал
Розробка уроку мистецтва за програмою на основі нового Державного стандарту початкової освіти НУШ на тему "Відтінки кольору. Розміщення зображення на горизонтальному або вертикальному аркуші. Малювання підсніжника "
Перегляд файлу

 Тема: Відтінки кольору. Розміщення зображення на горизонтальному або вертикальному аркуші. Малювання підсніжника

Мета: розширювати й поглиблювати знання про весняні квіти; удосконалювати навички роботи з пензликом і догляду за ним; прищеплювати бажання працювати аквареллю;      розвивати зосередженість, допитливість, дрібну та загальну моторику, фонематичний слух, зв’язне мовлення; виховувати любов та бережне відношення до природи, уміння уважно слухати розповіді своїх товаришів, навички співпраці, самостійність, взаєморозуміння.

Формування ключових компетентностей:

1) вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчально-пізнавальної діяльності;

2) соціальна – підтримувати контакт з учнем (ученицею) у парі, у групі,  виявляти зацікавленість у подальшій навчально-пізнавальнійдіяльності та демонструвати позитивну спрямованість особистості;

3) загальнокультурна – дотримуватись норм мовленєвої культури, зв’язно висловлюватись;

4) здоров’язбережувальна  - слухати пояснення вчителя, у разі необхідності звертатися з проханням про індивідуальне консультування.

Міжпредметні зв’язки: читання, музичне мистецтво,  «Я досліджую світ»

Обладнання:малюнки по темі, методичні малюнки, лего , фарби, пензлики.

 

Хід уроку

1.Організаційна частина.

2.Актуалізація опорних знань.

˗ Назвіть основні кольори.

˗  В який спосіб можна отримати похідні кольори?

˗ Які кольори ми вважаємо теплими, а які — холодними

  • З чим пов’язують холодні кольори?
  •  З чим пов’язують теплі кольори?
  •              Робота в парах  Гра « Чарівники» (створення різноманітних відтінків синього кольору, жовтого, червоного.)
  •              Художники утворюють на палітрі різноманітні відтінки зеленого кольору, рожевого, синього. Які відтінки зеленого ми бачимо?

Відгадування загадки.

Тане сніжок, зеленіє лужок,

День прибуває – коли це буває? (Навесні).

 - Які ознаки весни ви знаєте? (Розтанув сніг, скресла крига на річках, дні стають довші, надворі теплішає, прилітають птахи з півдня).

 

Весняні загадки

  •                        Діти, з приходом весни природа прокидається від сну, пропоную вам відгадати загадки про весняні квіти.

  •                        Перша квіточка весняна
  •                        тихо під сніжком куняла.
  •                        Дмухнув вітерець тепленький,
  •                        І з`явився цвіт біленький
  •                        ( підсніжник)

 

  •                        Я найперша зацвітаю

Синім цвітом серед гаю.

Відгадайте, що за квітка,

Бо мене не стане влітку. (пролісок)


 

3.Мотивація навчальної діяльності

 

Сідайте рівненько, робіть глибокий подих та видих, налаштовуйтесь на роботу та гарний результат.

4. Повідомлення теми уроку

Сьогодні на уроці ми  будемо малювати фарбами, зображувати підсніжники, ці чудові весняні квіти, які на своїх пелюсточках несуть весну, красу.

 

Робота за темою уроку

Розповідь вчителя

До якої групи рослин ми відносимо підсніжники ?

  •                        Підсніжник – це трав’яниста рослина з однією білою квіткою на верхівці. Це чарівні, прекрасні квіточки, перші посланці весни.

Музична хвилинка + усне малювання картини

(Звучить музика Ф. Шопена  «Вальс квітів»

 

- Діти, зараз ви чуєте музику Фредерика  Шопена  «Вальс квітів»

Фридерик Франсуа́ Шопе́н — видатний польський композитор і піаніст Які у вас виникають малюнки під час прослуховування?

У проміннях сонця ніжних,

Край веселого струмка,

Білий, росяний підсніжник

Раптом блиснув з-під листка.

Отакий малий неначе,

Ледь прокинувся од сну,

Тихий-тихий, а одначе

Він привів до нас весну!

 

Розгляд демонстраційного матеріалу (квітів підсніжника)

- Що це? Підсніжник. Який він? (маленький, ніжний, гарний, пахучий)

- Назвіть частини квітки (стебло, листя, пелюстки)

- Яке в неї стебло? (тоненьке, зелене)

- А яке листя? (довге, зелене, вузьке)

- Якого кольору пелюстки? (білі)

Фізкультхвилинка.

                                               Підсніжник.

Крізь холодну ковдру сніжну      (Ходьба на місці.)

Тягнеться підсніжник ніжний.   (Потягнутися на носочках.)

Пелюстки розкрив тендітні,        (Махи руками на всі боки.)

Погойдався трохи з вітром.          (Хитання тулуба.)

Він листочки розгортає                  (Імітація.)

І життя нове вітає!                             (Оплески.)

 

 

Вправа «Асоціації»

- Які слова спадають вам на думку, коли ви чуєте слово підсніжник?

Проаналізуємо це

- З яких частин складається підсніжник?

- Скільки у квіточки пелюсток?

- На що схожий корінчик підсніжника?

Легенда про підсніжник

 -  Підсніжники з'явилися дуже давно, тож про їх виникнення скла­денно багато легенд.
    Так, слов'янська легенда стверджує, що одного разу баба Зима зі своїми супутниками Морозом і Вітром вирішили не пускати на зем­лю Весну. Але сміливий Підсніжник випростався, розправив пелюст­ки й попросив захисту в Сонця. Сонце помітило квіточку й відкри­ло дорогу Весні.

Робота в групах ( співання заклички до Сонця))

 

Інструктаж перед творчою роботою.

1.Правила поведінки із приладдям.

2.Тримати осанку під час роботи.

3.При необхідності утворювати нові кольори фарб

5. Практична робота

 

Інформаційна хвилинка

Деякі види пролісків занесені до Червоної книги України. За законом можна продавати тільки ті, які вирощені в теплиці і мають сертифікат.

 

6. Демонстрація дитячих робіт.

Оформлення виставки з роботами.

 

7.Закріплення та осмислення знань

Дискусійна шкала.(лего)

- Чи хотіли б вимати великий гарний букет весняних квітів?

Ні                                       Так

0_1_2_3_4_5_6_7_8_9_10

- Чому?

 

Ситуація на зв’язок із життям.

  •            Діти, якщо ви будете у весняному лісі та побачите такі прекрасні біленькі квіточки. Як ви вчините?
  •            Чи захочеться вам подарувати їх своїм матусям і ви зірвете їх?
  •            Чи сфотографуєте на пам’ять та підете далі?
  •            Як би ви вчинили?

8. Підсумок уроку

  •            Дякую вам за роботу, за гарні малюнки. Ви молодці!
  •            Що вас сьогодні на уроці вразило?
  •            Про що будете розповідати вдома батькам?

    Рефлексія (лего)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Логічна гра з прищіпками "Весняні квіти-знайди таку ж картинку"

Вправа: Тематичне заняття: Пролісок