Інтегрований урок з курсу « Я досліджую світ»
Підготувала вчителька
вчителька початкових
класів
Євдокимова Оксана
Анатоліївна
Тема Виготовлення слона з цупкого кольорового паперу.
Мета.
Навчальна:
- Продовжувати удосконалювати навички роботи з папером;
- Повторити закріплення деталей різними способами.
Розвивальна:
- Сприяти розвитку дрібної моторики, уваги, мислення, зв’язного мовлення;
Виховна:
- Сприяти розвитку естетичного смаку, уваги;
- Виховувати відповідальність, уважність, охайність, економне використання матеріалу, почуття пракрасного.
Тип уроку: формування нових знань.
Обладнання: відеоролики, фото слона, альбом-посібник « Маленький трудівничок», роздруківки, картки з буквами, цупкий кольоровий папір, ножиці, олівці.
ХІД УРОКУ
Продзвенів і стих дзвінок,
Починається урок,
Нумо, тихо всі за парти,
Розпочнемо наш урок!
- У кожного на парті має бути: картон, олівець простий, ножиці.
- Діти, пригадайте, яку роботу ми виконували минулого уроку?
Робота в групах.
- Кожна група має відгадати загадки і виконати завдання.
1 група
Вдень вона лягає спати
Бо всю ніч їй знов літати,
Ловить мишок, гризунів,
З нею їм вже не до снів. ( Сова)
На скелі він будує дім,
І не боїться жити в нім.
Два могутні є крила
У господаря … ( орла).
2 група
Грізний погляд, буйна грива,
Дужий, спритний, гордівливий.
Заричить – усяк змовкає,
Бо він - цар, це кожен знає. ( Лев).
Він незграбний і товстий,
Завжди він чомусь сумний..
А на лобі в нього ріг,
Ця тварина … ( носоріг).
Завдання: з кожного слова-відгадки взяти першу літеру і утворити слово.
( На столі складено картки з буквами)
Діти обох команд складають слово СЛОН.
- Отож, як ви зрозуміли, ми сьогодні будемо говорити про могутню тварину.
- Сьогодні на уроці ми навчимося робити казкових і дуже гарних слоників, а ще послухаємо цікаву казку і дізнаємося багато цікавого про цю сильну тварину.
- Що вам найбільше запам’яталося?
- Які два види слонів є на земній кулі?
СЛОН
На дошці прикріпити малюнок-силует слоника
СЛОН : великий, цирк, вода, Індія, Африка, бивні, хобот, вуха, тварина, зоопарк, сірий, чай.
- Чому мавпочка насміхалася з слоника?
- Яким зображено слоника?
- Як слоник допоміг мавпочці?
- Як ви гадаєте, чи соромно стало мавпочці за свою поведінку?
ВИСНОВОК. Отже, не можна насміхатися з когось, дивлячись на його зовнішність. Судять за вчинки.
Руханка « Тварини Африки»
- Правильно виконати роботу нам допоможе інструкція.
- Послідовність роботи ( технологічна карта)
Альбом-посібник « Маленький трудівничок»
Учні виготовляють вироби.
- З яким настроєм ви закінчуєте урок?
Гра « Промені сонця»
На дошці прикріплено два смайлики (веселий і сумний). Кожній дитині роздати по жовтій смужці-промінчику. Учні прикріплюють до смайла, що показує їх настрій.
- За що ви можете себе похвалити?
- Наш урок підходить до закінчення. Усім вдячна за активну роботу.