Урок навколишнього світу за проєктом «Росток»
2 клас
Розділ «Необхідні речі дорослим і малечі»
Тема: Що таке інтер׳єр
Мета: формувати цілісну уяву учнів про навколишній світ та світ, створений руками людей; з`ясувати, що таке інтер’єр, як він впливає на психологічний стан людини, виховувати охайність, дбайливе ставлення до предметів, створених руками людини.
Обладнання: засоби ІКТ, презентація «Види інтер׳єру», уривок мультфільму «Весела карусель» .
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Інтеграція предметів: мистецтво, літературне читання
Хід уроку
І. Самовизначення до діяльності.
Гра «Будь уважним»
ІІ. Актуалізація знань, фіксація утруднення в діяльності.
Слухання й відгадування підготовлених дітьми загадок про предмети, які є помічниками в нашому домі.
На які групи можна розділити відгадки
Дайте загальну назву цим групам.
Картина, диван, стіл, килим... Учні не зможуть дати назви цієї групи.
Ці предмети створюють затишок та зручність для нас. І їх можна назвати одним словом “Інтер’єр”. Це і буде тема нашого уроку.
Знайомство з новим словом «інтер׳єр» (словникова робота).
ІІІ. Виявлення причин утруднення та постановка мети діяльності.
Слухання тексту про Гнома, який не клав на свої місця речі в своєму казковому будиночку.
Чому гном не міг швидко знайти свої речі?
На якого героя він схожий?
Назвіть, де повинні бути речі в домі?
Як будь-яку річ вдома можна швидко знайти?
Чи затишно було Гному у своєму будинку? Чому?
ІV. Побудова проєкту виходу з утруднення. Відкриття дітьми нового знання.
Робота за підручником. Стор 44.
Із тексту вибрати ті речення, які доводять відповідь на попередні запитання.
Прочитайте вірш на стор.45 №2. Про який «тарарам» йдеться у вірші?
Презентація «Види інтер׳єру»
Фізкультхвилинка.
V. Первинне закріплення у зовнішньому мовленні.
Практична робота по групах:
За допомогою конструктору ЛЕГО, або об’ємних фігур створити інтер’єр кімнати для ляльки.
Презентація робіт. (обговорення презентацій з точки зору використання симетрії або асиметрії)
VI. Включення в систему знань і повторення.
Діти дивляться уривок мультфільму «Весела карусель». Обговорення ситуації, коли «приходив Серьожка, погралися ми …»
VII. Самостійна робота з самоперевіркою.
Виконання №1., стор 44.
VІІІ. Рефлексія.
Гра криголам, якими ми були на уроці?
І - ініциативні
Н – наполегливі
Т – турботливі
Е - ерудованими
Р ’- розумні
Є – єдині в творчості
Р - рішучі .