Виготовлення виробу «кошик з рястом» з бісеру на дротяній основі

Про матеріал

МЕТА:

Навчальна навчити плести виріб «кошик з рястом»

Розвиваюча_розвивати практичні навички з виготовлення виробів з бісеру на дротяній основі, свідоме виконання правил т.б.

Виховна виховувати акуратність і старанність під час роботи;

Перегляд файлу

ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ     _______КЛАС      ____         ДАТА _________________

ТЕМА:_ виготовлення виробу з бісеру на дротяній основі

МЕТА:

Навчальна навчити плести виріб «кошик з рястом»

Розвиваюча_розвивати практичні навички з виготовлення виробів з бісеру на дротяній основі, свідоме виконання правил тб

Виховна виховувати акуратність і старанність під час роботи;

 

ОБЛАДНАННЯ:

ХІД УРОКУ

 

І. Організаційний момент

  • Перевірка наявності учнів;
  • Готовність учнів до уроку;
  • Наявність в учнів робочого одягу

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

На  минулих уроках ми з вами оформили проектну документацію. На сьогоднішньому уроці ми з вами виконаємо всі разом приклад проектного виробу «кошик з квітами рясту»

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Роберт Льюис Стивенсон

 


       ВЕРЕСКОВЫЙ МЕД

                       пер. С.Маршака

 

Из вереска напиток

Забыт давным-давно,

А был он слаще меда,

Пьянее, чем вино.

 

   В котлах его варили

   И пили всей семьей

   Малютки-медовары

   В пещерах под землей.

 

Пришел король шотландский

Безжалостный к врагам.

Погнал он бедных пиктов

К скалистым берегам.

 

   На вересковом поле

   На поле боевом

   Лежал живой на мертвом

   И мертвый на живом.

 

Лето в стране настало,

Вереск опять цветет,

Но некому готовить

Вересковый мед.

 

   В своих могилах тесных

   В горах родной земли

   Малютки-медовары

   Приют себе нашли.

 

Король по склону едет

Над морем на коне,

А рядом реют чайки

С дорогой на равне.

 

   Король глядит угрюмо

   И думает: "Кругом

   Цветет медовый вереск,

   А меда мы не пьем."

 

Но вот его вассалы

Заметили двоих -

Последних медоваров,

Оставшихся в живых.

 

   Вышли они из-под камня,

   Щурясь на белый свет, -

   Старый горбатый карлик

   И мальчик пятнадцати лет.

 

К берегу моря крутому

Их привели на допрос,

Но никто из пленных

Слова не произнес.

 

   Сидел король шотландский

   Не шевелясь в седле,

   А маленькие люди

   Стояли на земле.

 

Гневно король промолвил:

- Плетка обоих ждет,

Если не скажете, черти,

Как вы готовите мед!

 

   Сын и отец смолчали,

   Стоя у края скалы.

   Вереск шумел над ними,

   В море катились валы.

 

И вдруг голосок раздался:

- Слушай, шотландский король,

Поговорить с тобою

С глазу на глаз позволь.

 

   Старость боится смерти,

   Жизнь я изменой куплю,

   Выдам заветную тайну,-

   Карлик сказал королю.

 

Голос его воробьиный

Резко и четко звучал.

- Тайну давно бы я выдал,

Если бы сын не мешал.

 

   Мальчику жизни не жалко,

   Гибель ему нипочем.

   Мне продавать свою совесть

   Совестно будет при нем.

 

Пусть его крепко свяжут

И бросят в пучину вод

И я научу шотландцев

Готовить старинный мед.

 

   Сильный шотландский воин

   Мальчика крепко связал

   И бросил в открытое море

   С прибрежных отвесных скал.

 

Волны над ним сомкнулись,

Замер последний крик.

И эхом ему ответил

С обрыва отец-старик:

 

   - Правду сказал я, шотландцы,

   От сына я ждал беды,

   Не верил я в стойкость юных,

   Не бреющих бороды.

 

А мне костер не страшен,

Пусть со мною умрет


Моя святая тайна,

Мой вересковый мед.

ІV. Повідомлення теми уроку

виготовлення виробу з бісеру на дротяній основі

V. Вивчення нового матеріалу

Це цікаво: Старовинна шотландська легенда свідчить, що творець, з якоїсь причини залишив без рослинності продуваються всіма вітрами місцеві пагорби, намагався запропонувати рослинам оселитися на них. Ніхто не погодився, крім вересу, що пустив коріння на кам'янистих схилах. У подяку бог нагородив його витривалістю, невибагливістю і чарівністю, а заодно дав неповторний аромат і якості медоноса.

Отже , нам потрібно:дріт ( діаметр від 0,3-0,35 ) ;флористична губка кошичок (у мене невелика - висота 4см , довжина 6см ), взагалі рекомендую взяти невелику кошик , чим більше буде у вас "площа " - тим більше доведеться крутити гілок ;бісер ( зі свого досвіду скажу , що краще взяти рубку - вона найкраще виглядає в кольорах + з нею зручніше працювати) 4 -х кольорів: фіолетова (або бузкова ) + рожева + біла + зелена ( зеленого кольору можна і навіть потрібно взяти двох відтінків : світліше і потаємні ) ;ножиці ;гіпс (я використовую суху будівельну суміш).

Використовуючи техніку петельного плетіння, починаємо виплітати гілочки.

VІІ. Формування умінь та навичок учнів. Практична робота

  1. Аналіз завдань практичної роботи.
  2. Правила безпечної праці, організація робочого місця та санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання практичної роботи. Інструкція з охорони праці №_______
  3. Самостійне виконання завдань практичної роботи

Робота в групах з картками

виготовлення виробу з бісеру на дротяній основі

  1. Контроль з метою виявлення недоліків у знаннях і вміннях учнів.
  2. Поточний інструктаж (індивідуальний, груповий).
  3. Організація самоконтролю та взаємоконтролю учнів
  4. Підбиття підсумків практичної роботи:
    • Демонстрація кращих робіт;
    • Аналіз недоліків у результатах роботи та шляхи їх усунення;
    • Оцінювання результатів практичної роботи.

VІІІ. Рефлексія

  1. Що нового дізналися на уроці?
  2. Яку роботу виконали?
  3. Де можна використати набуті знання та вміння?

ІХ. Мотивація оцінок за урок, виставлення їх в журнал, щоденники

Х. Завдання додому

 

ХІ. Прибирання робочих місць

 

docx
Додано
1 лютого 2018
Переглядів
1989
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку