Виховна година
Вікторина « Чи знаєш ти своє місто ?»
Мета: поглиблювати знання про рідний край, формувати громадянську компетентність, викликати прагнення бути патріотом, розвивати швидкість мислення і пізнавальні інтереси, виховувати любов до рідного краю, інтерес до пізнання історії рідної землі, бажання здобувати додаткові знання з різних джерел інформації.
Обладнання : презентація заняття, картки – завдання , кубик, пазли, фотографії.
ХІД ЗАНЯТТЯ
1.Організація класу.
2.Повідомлення теми і мети заняття. Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні ми поговоримо про наше місто, доторкнемося серцем до його історії. (слайд 1)
Що означає слово історія ? ( Історія – це наука, яка вивчає минуле людства)
Історію треба знати, бо без знань про минуле не буде майбутнього.
Правила гри
Уважно слухайте або читайте завдання, обговорюйте дружно в групах, будьте толерантними, відповідайте чітко,пам’ятайте ,навчаючись - ми учимося.
ЛЮДИНА ДОЛАЄ ПЕРЕШКОДИ НЕ СИЛОЮ, А ЗНАННЯМ І РОЗУМОМ. (Княгиня Анна, донька Ярослава Мудрого). (слайд 2)
3.Актуалізація опорних знань.
« Розшифруй»
І група 17, 19, 16, 19, 28, 1, 18, 22, 31, 15. ( Молочанськ)
ІІ група 4, 1, 16, 31, 2, 29, 23, 1, 6, 23. ( Гальбштадт)
ІІІ група 18, 1, 20, 12, 3, 17, 12, 22, 23, 19. ( Напівмісто)
4.Усвідомлення нового матеріалу.
Розминка (слайд 4 – 7 )
а) назви космічну адресу нашого міста ( планета Земля)
б) кого називають молочанцями? ( людей, які постійно проживають на території Молочанська)
в) до складу якої області входить наше місто ? ( Запорізької)
г) на якій вулиці розташована наша школа? ( вул. Шкільна 34)
г) назвати природний символ нашого міста ( річка Молочна)
д) які квіти садили біля будинків в Гальбштадті? ( Біля будинку обов’язково квітували троянди)
5.Застосування нових знань.
« Відгадайка» ( Кубик , картка – завдання)
6. Контрольний етап.
28 вересня 2011 р. міська рада затвердила символи Молочанська. (слайд 8-9 )
« Склади пазл - символи Молочанська» ( герб, прапор)
Слухання Гімна Молочанська.
7. Рефлексія
Вправа «Питання суперникові»
Відгадай «Куточок рідного краю» за фотографією. (слайд 10 -12).
8. Підсумок заняття