Виховна година "Діжка сміху"

Про матеріал
Викликати в учнів інтерес до гумористичних творів; формувати вміння передавати почуття, характер образу засобами виразності; розвивати творчі здібності, почуття гумору; виховувати бажання дарувати іншим веселий настрій, викликати позитивні емоції.
Перегляд файлу

ВИХОВНА ГОДИНА  «ДІЖКА СМІХУ»

Мета: викликати в учнів інтерес до гумористичних творів; формувати вміння передавати почуття, характер образу засобами виразності; розвивати творчі здібності, почуття гумору; виховувати бажання дарувати іншим веселий настрій, викликати позитивні емоції.

Хід заходу

 

Президент класу: Наша команда –

Всі: Посмішка!

Президент класу: Наш девіз:

Всі: Наш девіз всього три слова: посміхатись – це чудово!!!

Президент класу: Наша речівка:

Всі: Я всміхаюсь сонечку: “Здраствуй, золоте!”

       Я всміхаюсь квіточці: “Хай вона цвіте!”

       Я всміхаюсь дощику: “Лийся, мов з відра!”

       Друзям усміхаюся, зичу їм добра!

Вчитель: На всенародний День сміху в гості запрошуються Сміх, Забави, Веселощі й Розваги, Жарти й Гумор!


Сміх людський — чудесна штука,

Він — мистецтво і наука,

Він — в житті і для життя.

Із потворного й дурного

Посміятися не гріх.

Добрий сміх не б’є, не мучить,

Він на світі жити учить.

                          П. Глазовий


Вчитель: Доберіть синоніми до слова «сміятися» (посміхатися, реготати, гиготіти, гигикати, заливатися сміхом, сушити зуби, показувати зуби,  скалити зуби…)

Вчитель: Раз на рік є день, у який можна безбоязно пожартувати. Коли це буває? Ну, звичайно ж, 1 квітня. Напевне, цього дня ви почуєте, що у вас вся спина біла від крейди, або що на сусідньому подвір'ї приземлилась «тарілка» з космічними прибульцями. Словом, яких тільки веселих, дотепних (щоправда, інколи і не дуже) розіграшів не трапляється цього дня між друзями! А ображатись не годиться — перше квітня. Адже всім відома приказка: «Перше квітня — брехня всесвітня». То що ж це за день такий, коли можна кепкувати над друзями і знайомими, давати їм безглузді доручення, обманювати як тільки можна ще й потішатися над легковірними?
Учень1. Я так люблю цей день, чекаю не дочекаюсь 1 квітня. Всі веселі, жартують, посміхаються. Що може бути краще? Вам цікаво, а коли почали святкувати День сміху?

Учень2.На думку деяких дослідників, традиція святкування Дня сміху пов’язана з весняним рівноденням за Григоріанським календарем. Цікаво, що обмінюватися жартами та ставити перед людьми нездійснені завдання було прийнято у вельми віддалених одна від одної країнах. Тобто, у людей була потреба в гуморі, в посмішках, жартах.

Вчитель: Не лише у наших краях відзначають цей чудовий день жартами та сміхом. Почуття гумору притаманне багатьом людям на землі, і 1-го квітня вони дають йому виявитися як слід. День сміху святкується в усьому світі, але ніде не є вихідним. У США його називають «Святом серця». Найчастіше усміхаються американці. Вони говорять: «З усміхненою людиною приємніше мати справу, ніж із насупленою, похмурою».


 


Вчитель: Зараз учень нам розповість історію, яка трапилася з його другом Першого квітня.

Учень

Цього дня в містах і селах

Люди радісні, веселі.

Всі жартують і сміються,

До розігрувань вдаються.

Я всі розіграші знаю

І на жоден не зважаю.

Ось чому на Перше квітня

Я до жартів непохитний!

Перше квітня! Друг Микола

Дзвонить вранці, каже: «В школі

Карантин оголосили,

Нас на тиждень відпустили!»

Що робити? Жарт чи правда?

Другу довіряти варто!

Я цю новину чудову

Розповів сусіду Вові.

Він повірив. Ми одразу

Сповістили всіх із класу.

Перше квітня, карантин...

Хоч би сумнів був один!

Всі повірили охоче —

Прогуляти — хто ж не хоче?

Тож лише один Микола

Цього дня пішов до школи.

Дуже сильно реготав,

Що мене так розіграв.

В школі ж стало, як на лихо,

Вже Миколі не до сміху —

Зовсім він не сподівався

Що настільки жарт удався.

Перше квітня! Наш Микола

Чесно висидів у школі...

Сам на сам з учителями

Він виблискував знаннями...

Хто ж кого тут розіграв?

Сам у себе я спитав.

Я ж казав: «На Перше квітня —

Я до жартів непохитний!»

Вчитель:


А тепер всю дітвору

Я запрошую на гру.

Слухайте і не зівайте,

Лиш «Ми теж» відповідайте.


— Я сьогодні в зоопарку був!

— Ми теж.

— Там багато я звірів зустрів!

— Ми теж.

— Я ведмедя бурого бачив.

— Ми теж.

— Там верблюд плюється!

— Ми теж.

— Мавпа кривляється!

— Ми теж.

— Вовк кусається.

— Ми теж.

— Пташки на гілочках гойдаються.

— Ми теж.

— Змії голосно шиплять.

— Ми теж.

— А ще бачив слоненятко.

— Ми теж.

— Воно схоже на поросятко.

— Ми теж.

— Такі цікаві звірі.

— Ми теж.


Вчитель: У народі кажуть: «Хто веселий, той сміється, все йому
в житті вдається», « В світі краще жити, коли всіх веселити!»

Пісня «Грицю, Грицю, до роботи» ( співають всі разом).

Вчитель: У нашому житті є багато проблем, негараздів. Щоб хоч якось забути про них, люди вирішили присвятити день сміху й усмішці. А чи знаєте ви ціну усмішки? Визначити ціну посмішки неможливо!

ЦІНА УСМІШКИ

Вона нічого не коштує, але створює багато. Вона збагачує тих, хто її віддає. Вона триває лише мить, але згадка про неї часто залишається назавжди. Немає настільки багатих, які могли б проіснувати без неї, і немає настільки бідних, які не стали б багатшими завдяки їй.

Вона приносить щастя в оселю, створює атмосферу доброзичливості у справах і є паролем для друзів.

Вона — відпочинок для втомленого, промінь надії для того, хто зневірився, світло сонця для того, хто сумує, і найкращий природний засіб від горя.

Її не можна ані купити, ані виблагати, ані взяти в борг, ані вкрасти, бо це така цінність, що не приносить жодної користі, якщо не віддається від щирого серця. (За Д. Карнегі)

ПОСМІШКА

  • Нічого не коштує, а багато знає
  • Збагачує тих, кому вона призначена
  • Створює щастя в домі, породжує атмосферу доброти в ділових стосунках
  • Триває мить, а в пам’яті іноді залишається на все життя

Учні


1. Став будильничок дзвонити,

Щоб Ярослава розбудити.

Зранку він вставать не хоче,

Бо гуляв він до півночі.

2. Правила всі поведінки

Софія добре знає,

Та поспати дуже любить,

В школу не встигає.

3.Денис любить фізкультуру,

Має він міцну фігуру.

Він уроки не вивчає,

Цілий день м’яча ганяє.

4. А моя сестра маленька

Трошки жартувала:

У портфель мій замість книг

Іграшки поклала.

5. Місяць вже на небі сяє,

А Сашко спать не лягає.

Вдень пробігав він надворі,

Зараз віршика вивчає.

 6. Вміє Аня рахувати,

Та не хочеться писати.

Цифру лиш одну затерла,

Дірку в зошиті протерла.

7. Ангеліна  любить малювати

І гарно співає.

Щоб у класі не писати,

Зошит забуває.

8. Анжела  дівчинка завзята

Дуже любить пострибати.

На уроці так стрибала,

На підлогу з парти впала.


Пісня «Якщо весело живеться"

Вчитель: Ось і ми знайшли хвилинку зачитати цю сторінку. Невичерпною скринькою гумору є школа. (Читають по черзі 2 учні.)

 Школа — вулик із бджолами.

 Їдальня — острів скарбів.

 Діти на перерві — невловимі месники.

 Чергові по школі — пірати XXI століття.

 Двійка в щоденнику — засада зненацька.

 Старанний учень — гризун.

 Щоденник — чорне і червоне.

 Учитель з журналом — людина з рушницею.

 Виклик до директора — місце зустрічі змінити не можна.

 Кінець навчального року — відміна кріпосного права.

Вчитель: Мудрий Соломон говорив: «Як міль – одягові, а черв'як – дереву, так печаль шкодить серцю людини». Японці, що віками змагалися з тайфунами, вулканами, ворогами, з бідністю, го­рем, не забували повторювати: «У дім, де сміють­ся, приходить щастя». Тож посміємося.


 


 


Гра «Чи буває так, чи ні?»


Чапля ковзани взяла

І на озеро пішла,

В ополонку ногу суне.

Може, рак чи риба клюне?

Ну, скажіть тепер мені,

Чи буває так, чи ні?

Довгоносий їжачок

По травичці скок та скок,

На голки збирає шишки,

Трусить з дерева горішки.

Ну, мерщій скажіть мені,

Чи буває так, чи ні?

Сірий вовк голодний

З білками стрибає,

У дуплі до вечора

Сидить і співає.

А лисичка вайлувато

Залягла в барліг свій спати,

Із ведмедем посварилась,

Полювати розлінилась.

Зайчик дивний і веселий

В лісі десь узявся,

Довгохвостий, куцоногий

Цілий день сміявся.


Вчитель: А тепер спробуйте відповісти на питання.

Каверзні питання

1. Як спіймати тигра в клітку? (Тигри бувають тільки в смужку)

2. Чому леви і тигри їдять сире м'ясо? (Вони не вміють варити)

3. Який весняний місяць найкоротший? (Квітень — у ньому 30 днів)

4. Що може сказати стінка стінці? (Зустрінемося в кутку)

5. Чому діти розчісуються перед сном? (Щоб сподобатися подушці)

6. Чи може страус назвати себе птахом? (Ні, він не вміє говорити)

7. Що робить сторож, коли у нього на капелюсі сидить голуб? (Спить)

8. На яке питання неможливо відповісти «так»? (Ти спиш?)

9. На яке дерево сідає ворона під час дощу? (На мокре)

10.Яку кулю не можна покотити? (Земну)

11. Як треба правильно прочитати слово «посмішка»? (Зліва направо)

12. Чим кінчається все? (Буквою «е».)

13. Що в Бориса спереду, а в Гліба позаду? (Літера «б».)

14. Скільки картоплин улізе в горщик?

15. У якому морі немає й краплини води?

16. Який ключ літає?

17. В чому дірки не вивертиш?

18. Має ріжки й ноги, а держиться підлоги.

19. Під нами вниз головами.

20. Що то за неборак, що сидить у воді і співає: квак!

Вчитель: Веселі посмішки свої вам подарують школярі.


1-й учень

Двох онуків дід старий

Посадив на руки.

Та й розказує казки,

Слухають онуки.

Раптом меншенький спитав:

— А кажіть, дідусю,

Ви ходили в перший клас?

— Так, ходив, Павлусю.

— От був номер! — малюки

Сміхом залилися, —

Як до школи ви прийшли

З бородою й лисі.

2-га учениця

Додому шестирічка Рая

Прийшла зі школи перший раз.

— Яка ж учителька у вас? —

Татусь школярочку питає.

— Ох, нічогісінько не знає!

Про все розпитувала нас!

3-й учень

— Чого тебе навчили нині в школі?

Питається матуся у Миколи

В один із перших вересневих днів.

— Писати, — першокласник відповів.

— Що ж ти писав? — допитується мати.

— Не знаю, бо не вмію ще читати.

4-й учень

Учитель каже учню Гмирі:

— Я мав, Павлусю, десять слив.

Із них тобі я дав чотири,

А скільки ще собі лишив?

Як хлопець чесний і правдивий,

На те відповіда Павлусь:

— Чи ж ви мені давали сливи?

Мабуть, то іншому комусь!

5-й учень

У трамваї переповненім

Сашко з м’ячем сидить,

А біля нього згорблений

Старий дідусь стоїть.

Хтось до Сашка звертається:

— Чи вас у школі вчать,

Як місце дати старшому,

Як старших поважать?

— То вчать, Сашко відказує, —

Але у дану мить,

Розпочались канікули

І нас ніхто не вчить!..

6-та учениця

Стоїть і гірко плаче Надя:

— Віддайте булку з маслом, дядю!

— Та я ж не брав, дівчатко миле...

— А ви на неї, дядю, сіли!

7-й учень

— Де ти айстру взяв таку?

— У сусідки в квітнику.

— А сусідка зна про це?

— Зна, бо гналася з дубцем.

8-й учень

Покрав малого тато, —

Той стоїть в кутку кімнати.

Плаче хлопчик і рида,

Дума хлопчик: — Не біда!

От, як виросту, — кімнати

Буду круглі будувати.

Буде хата в нас така —

В ній ні одного кутка!


Всі: Перше квітня всі чекають, 

        Бо сміятися бажають,

        Хоч в порядку слух і зір,

        Та нікому ти не вір.

Вчитель: Сміх - найкращі ліки від усіх хвороб.

Отже, є сенс сміятися цілий рік, а не тільки першого квітня.

 Тож сміємось на здоров’я!!!

 

docx
Додано
7 травня 2023
Переглядів
324
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку