Виховна година до Дня захисту дітей "Ми діти твої - Україно!"

Про матеріал
Виховна година розроблена для того, щоб діти знали свої права та формували стійкі якості особистості.
Перегляд файлу

Тетерівський заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів, Жашківської міської ради

 

Виховна година

до Дня захисту дітей

з учнями 3 класу на тему:

«Ми діти твої – Україно!»

Міжнародний день захисту дітей: що подарувати дитині У Рівному відбудеться кольорове свято для дітей | Рівненські новини

 

 

 

 

Чернишенко Вікторія Сергіївна

вчитель початкових класів

 

 

Мета: Сприйняття і  усвідомлення нової інформації, повторення прав дитини; розвиток умінь аналізувати, спів ставляти, формування прийомів мислення (аналіз – порівняння – узагальнення – висновок); формування стійких якостей особистості (моральних, комунікативних).

Обладнання: презентація, відео, картинки.

Хід уроку:

І. Вступна частина

Доброго дня діти! Сьогодні у нас з вами буде цікава бесіда. Але перед тим як приступити до нашої неї, я хочу дещо у вас запитати. Скажіть, а яке ж свято щорічно відзначають 1 червня?

- Початок літа… та День захисту дітей!

Правильно, молодці!

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку.

Отже, сьогодні ми з вами поговоримо про таке свято, як День захисту дітей. Дізнаємось коли його заснували, пригадаємо про права дитини, та дізнаємось багато нового та цікавого.

ІІІ. Бесіда

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії. Це одне з найстаріших міжнародних свят.

Історія виникнення:

Міжнародний день захисту дітей святкується щорічно 1 червня. Був заснований в листопаді 1949 року у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок.

Вперше День захисту дітей відзначався в 1950 – му році в 51 країні світу. ООН (організація об’єднаних націй) підтримала ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

Є у цього свята навіть свій прапор. Це модель Землі на зеленому полотніі, а навколо неї – чоловічки червоного, жовтого, синього, білого і чорного кольорів, як символ різноманітності, терпимості та єдності усіх людей. Знак Землі, розміщений в центрі – це символ нашого загального дому.

Всесвітній день дитини 2020 - привітання з Днем сина, картинки, листівки —  УНІАН       3 червня у Дрогобичі відбудеться фестиваль багатодітних родин до  Міжнародного дня захисту дітей | Дрогобицька Міська Рада

 

День захисту дітей – це не лише веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

Пропоную переглянути відео «Міжнародний день захисту дітей» https://youtu.be/Pefd6cVm5dk

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРАВ ДИТИНИ

Принцип 1

Дитина має бути наділена всіма зазначеними в цій Декларації правами. Ці права мають визнаватися за усіма дітьми без жодних винятків і без розрізнення чи дискримінації за ознаками раси, кольору шкіри, статі, мови, релігійних, політичних або інших переконань, національного чи соціального походження, майнового стану, народження або іншими обставинами, що стосуються самої дитини чи її сім’ї.

Принцип 2

Дитині законом та іншими засобами має бути забезпечений спеціальний захист і надані можливості та сприятливі умови, що дадуть їй змогу розвиватися фізично, розумово, морально, духовно та соціально, здоровим і нормальним шляхом, в умовах свободи та гідності. При ухваленні з цією метою законів основною метою має бути найкраще забезпечення інтересів дитини.

Принцип 3

Дитині має належати від народження право на ім’я і громадянство.

Принцип 4

Дитина має користуватися благами соціального забезпечення. Їй має належати право на здорове зростання і розвиток; з цією метою спеціальні догляд і охорона мають бути забезпечені дитині та її матері, зокрема належний допологовий і післяпологовий догляд. Дитина повинна мати право на належні харчування, житло, відпочинок і медичне обслуговування.

Принцип 5

Дитині, яка є неповносправною фізично, психічно або соціально, мають бути забезпечені спеціальні режим, освіта і піклування, необхідні з огляду на її особливий стан.

Принцип 6

Дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові та розуміння. Вона має, якщо це можливо, зростати в піклуванні та під відповідальністю своїх батьків, у будь-якому разі – в атмосфері любові та моральної і матеріальної забезпеченості; малолітня дитина, крім випадків, коли є виняткові обставини, не має розлучатися зі своєю матір’ю. На суспільство та органи публічної влади має бути покладений обов’язок щодо здійснення особливого піклування про дітей, які не мають сім’ї, та про дітей, які не мають достатніх засобів існування.

Бажано, щоб багатодітним сім’ям надавалася державна або інша допомога на утримання дітей.

Принцип 7

Дитина має право на здобуття освіти, яка має бути безоплатною та обов’язковою, щонайменше на початкових рівнях. Дитині має надаватися освіта, яка сприятиме її загальному культурному розвитку і завдяки якій вона зможе, на основі рівності можливостей, розвинути свої здібності та особистий світогляд, а також усвідомити моральну та соціальну відповідальність і стати корисним членом суспільства.

Найкраще забезпечення інтересів дитини має бути керівним принципом для тих, хто несе відповідальність за її освіту і навчання; насамперед таку відповідальність несуть її батьки.

Дитині має бути забезпечена повна можливість відпочинку та ігор, спрямованих на цілі освіти; суспільство та органи публічної влади повинні докладати зусиль для сприяння реалізації зазначеного права.

Принцип 8

Дитина за будь-яких обставин має бути серед тих, які першими одержують захист і допомогу.

Принцип 9

Дитина має бути захищена від усіх форм недбалого ставлення, жорстокості та експлуатації. Вона не повинна бути об’єктом торгівлі в будь-якій формі.

Дитина не може прийматися на роботу до досягнення належного вікового мінімуму; їй у жодному разі не повинні доручатися чи дозволятися роботи або заняття, які є шкідливими для її здоров’я або перешкоджають її освіті, фізичному, розумовому чи моральному розвитку.

Принцип 10

Дитина має бути захищена від практики, яка може заохочувати расову, релігійну чи будь-яку іншу форму дискримінації. Вона має виховуватися в дусі взаєморозуміння, толерантності, дружби між народами, миру і загального братерства, а також у повному усвідомленні, що її енергія та здібності мають бути присвячені служінню на користь інших людей.

А зараз переглянемо мультфільм «Про права дитини» https://youtu.be/BWUxZk-hqq0

 

Чудово, ви сьогодні дізнались багато нового. І для закріплення ваших знань, пропоную пограти у гру – тест «Права дитини». Я вам буду задавати запитання, а ви обирати варіанти відповідей.

1. Чи кожна дитина має права?

А) так;   Б) ні.

2. Яке право порушено у казці «Колобок?»

А) на житло;   Б) на життя;   В) на ім’я.

 

3. Яке право порушила Лисичка з казки «Лисиця і Журавель?»

А) на життя;   Б) на харчування;   В) на гостинність.

4. Якщо дитина захворіла, вона має право на:

А) на гру;   Б) на медичну допомогу;   В) на піклування батьків;   Г) на спорт.

5. У казці «Рукавичка» порушено право на:

А) життя;   Б) житло;   В) рівність.

6. Яке право зображено на картинках?

А) на освіту;   Б) на медичну допомогу.

               Доктор Айболит (Зинаида Нефедова Ежкова) / Стихи.ру                           Рисунок на тему больница для детей - 43 фото

Молодці! Ви чудово впоралися.

Любі мої діти, я щиро вітаю вас з цим святом! Бажаю, щоб ви наполегливо оволодівали знаннями, творчо мислили, розвивали свої здібності, аби досягти висот у майбутньому!

УСІ МИ ДІТИ ТВОЇ, УКРАЇНО

Пісня: «Ми всі діти твої, Україно!» https://youtu.be/9xeTbPjHn9E

docx
Додано
13 травня 2023
Переглядів
803
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку