Виховна година до Міжнародного дня рідної мови з виготовленням лепбуку

Про матеріал
розширити знання учнів про українську мову; розвивати пізнавальні здібності учнів, творчу активність, вміння працювати в групі; познайомити з видом роботи як лепбук.
Перегляд файлу

Виховна година до Міжнародного дня рідної мови з виготовленням лепбуку

Автори: вчитель інформатики Мирненської ЗШ І-ІІІ ступенів Романенко Оксана Володимирівна; ЗДВР Мирненської ЗШ І-ІІІ ступенів Бєляєва Віта Володимирівна. 

Мета: розширити знання учнів про українську мову; розвивати пізнавальні здібності учнів, творчу активність, вміння працювати в групі; познайомити з видом роботи як лепбук.

Матеріали: шаблон лепбуку А3, роздатковий матеріал.

Хід заходу

Вчитель: Вітаємо всіх присутніх на нашому заході, присвяченому складанню Дню рідної мови. Адже Ви знаєте, що 21 лютого відбувається святкування Міжнародного дня рідної мови. І сьогодні ми виготовимо лепбук, присвячений цьому святу.

Що таке лепбук?

Лепбук - це інтерактивна тематична тека, саморобна паперова книжечка з кишеньками, дверцятами, віконцями, рухливими деталями, які можна діставати, перекладати, складати на свій розсуд. Приклади  

Україна…Рідний край…Рідна мова… Скільки почуттів з’єдналося в цих словах, скільки ніжності, любові і ласки. Що може бути для людини дорожчим за рідну мову? Скільки ніжних, ласкавих слів придумали люди, щоб висловити гарячу любов до краю, де народилися, до мови.

Спробуйте уявити один день свого життя без мови: ось ви прокинулись, мовчки одягаєтесь, снідаєте, йдете до школи. А що тут? Мовчазні друзі походжають широкими коридорами – ніхто ні з ким не спілкується, не розповідає про свої пригоди. Стоїть мертва тиша.

Лунає дзвоник. Ви тихенько заходите до класу, сідаєте за парту. А що далі? Чи змогли б ми за таких обставин отримати освіту, відчути себе часткою суспільства? Вважаю, що ні. Отже, мова – найважливіший засіб спілкування. Життя без неї уявити неможливо, це найбільше і найдорожче добро кожного народу.

Багата і милозвучна наша рідна українська мова. Вона – найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія нашого народу, його душа, культура.   ПРЕКРАСНА, БАГАТА, МЕЛОДІЙНА УКРАЇНСЬКА МОВА.

Завдання 1. Яка наша мова?

У кожної команди є різнокольорові стрічки. Напишіть на стрічка прикметник, який характеризує мову і приклейте стрічку до квітки.

Давайте подивимось, скільки слів можна знайти, щоб охарактеризувати мову (слайд 2).

Завдання 2. Склади пазл.

Що ще можна покласти в наш лепбук. Наприклад пазли.

Завдання 3. Цікаві факти про українську мову.

Чи багато ви знаєте про українську мову? Я вам пропоную скористатися QR-кодом і продивитися відео про цікаві факти про мову. Факти, які Ви знайдете в відео напишіть на пелюстках квітки. Квітки приклейте на лепбук в розділі «Цікаві факти про мову».(слайд 3)

Завдання 4.  Словом можна.

Українська мова мелодійна, багатозвучна, прекрасна. Мовою можна похвалити, принести радість, але нажаль мовою можна і поранити. На лепбуці, у вас є сонечко і хмарка, на столі є конверт «Словом можна» зі словами. На сонці розмістити слова, які приносять радість, на хмарці навпаки.

Завдання 5. Відгадай загадки.

Наступним завдання, я Вам пропоную заповнити нашу кишеню «Загадки». Відгадки напишіть на загадках.

Завдання 6. Поясни фразеологізми.

В українській мові багато фразеологізмів. До кожного фразеологізма знайдіть його значення.

Завдання 7. Як захистити українську мову?

Наша мова красива, багатогранна, ніжна, саме тому вона потребує захисту. Складіть правила захисту мови. У вас є гар мошечка з 8 малюнками і правила. Підібрати до кожного малюнка правило і наклеїти.

Завдання 8. «Словникова скринька» 

Використовуючи  літери із запропонованих слів (не повторюючи), скласти їх у нові слова: 

МИЛОЗВУЧНІСТЬ – мило, ніс, сіль, злість, вино, осінь, звучить, сіть, лози, лом, оси, міль, ніч, мови, воли ...

 Завдання 9. Рефлексія «Я розмовляю українською…»

На хмарках продовжіть речень і наклейте навколо літери Я.

Використані джерела

Кушнір Н. І. Лепбук за темою "9 листопада - День української писемності та мови" [Електронний ресурс] / Наталя Іванівна Кушнір // Всеосвіта. – 2018. – Режим доступу до ресурсу: https://vseosvita.ua/library/lepbuk-za-temou-9-listopada-den-ukrainskoi-pisemnosti-ta-movi-87267.html. 

Перегляд файлу

Пов’язане зображенняПов’язане зображенняПов’язане зображенняE:\Рабочий стол\лепбук\для лепбука\Word Art.jpegE:\Рабочий стол\лепбук\для лепбука\Word Art.jpegE:\Рабочий стол\лепбук\для лепбука\Word Art.jpeg

Перегляд файлу

розвеселити

вселити надію

викликати посмішку

причарувати

возвеличити

очистити душу

скувати сили душі

посилити тривогу й безнадію

поранити душу

приголомшити

принизити

образити

зганьбити

убити

розрадити

зцілити

розсіяти сумнів

переконати

ощасливити

 

розвеселити

вселити надію

викликати посмішку

причарувати

возвеличити

очистити душу

скувати сили душі

посилити тривогу й безнадію

поранити душу

приголомшити

принизити

образити

зганьбити

убити

розрадити

зцілити

розсіяти сумнів

переконати

ощасливити

 

розвеселити

вселити надію

викликати посмішку

причарувати

возвеличити

очистити душу

скувати сили душі

посилити тривогу й безнадію

поранити душу

приголомшити

принизити

образити

зганьбити

убити

розрадити

зцілити

розсіяти сумнів

переконати

ощасливити


 

Перегляд файлу

E:\Рабочий стол\лепбук\9.jpgE:\Рабочий стол\лепбук\8.jpgE:\Рабочий стол\лепбук\6.jpgE:\Рабочий стол\лепбук\5.jpgE:\Рабочий стол\лепбук\4.jpgE:\Рабочий стол\лепбук\3.jpgE:\Рабочий стол\лепбук\2.jpgE:\Рабочий стол\лепбук\1.jpg

Перегляд файлу

E:\Рабочий стол\лепбук\для лепбука\код.png

Перегляд файлу

E:\Рабочий стол\лепбук\для лепбука\9 листопада-День української писемності\9 листопада-День української писемності\кармани.JPGE:\Рабочий стол\лепбук\для лепбука\9 листопада-День української писемності\9 листопада-День української писемності\кармани.JPGE:\Рабочий стол\лепбук\для лепбука\9 листопада-День української писемності\9 листопада-День української писемності\кармани.JPGE:\Рабочий стол\лепбук\для лепбука\9 листопада-День української писемності\9 листопада-День української писемності\кармани.JPGE:\Рабочий стол\лепбук\для лепбука\9 листопада-День української писемності\9 листопада-День української писемності\кармани.JPGE:\Рабочий стол\лепбук\для лепбука\9 листопада-День української писемності\9 листопада-День української писемності\кармани.JPG

Перегляд файлу

Результат пошуку зображень за запитом "український орнамент"Результат пошуку зображень за запитом "український орнамент"Результат пошуку зображень за запитом "український орнамент"Результат пошуку зображень за запитом "український орнамент"E:\Рабочий стол\лепбук\для лепбука\Без названия.jpgПов’язане зображенняПов’язане зображенняРезультат пошуку зображень за запитом "український орнамент"Результат пошуку зображень за запитом "український орнамент"

Перегляд файлу

Пов’язане зображенняПов’язане зображенняПов’язане зображенняРезультат пошуку зображень за запитом "солнце"Результат пошуку зображень за запитом "солнце"Результат пошуку зображень за запитом "день рідною мови"Результат пошуку зображень за запитом "солнце"Результат пошуку зображень за запитом "день рідною мови"Результат пошуку зображень за запитом "день рідною мови"

zip
Додано
14 листопада 2020
Переглядів
1436
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку