Прилуцька гімназія №5 ім. В. А. Затолокіна
Прилуцької міської ради
Чернігівської області
Виховна година:
"Добро – це я і ти"
Підготувала:
вихователь ГПД
Клюйко Ю. В.
2020
Мета: вчити виразно читати вірші; розвивати уміння узагальнювати, робити висновки, умовиводи; підвищувати загальну культуру особистості; вчити дітей відчувати і бачити добре та погане в світі; розвивати почуття толерантності, прищеплювати добрі людські якості: співчуття, милосердя, любов до людей і природи; розширювати кругозір учнів; розвивати мислення, мовлення, уяву учнів.
Хід заняття:
Вихователь:
Треба всім нам привітатись:
Добрий день!
Дружно весело сказати:
Добрий день!
Вліво - вправо повернемось,
Туди-сюди усміхнемось.
Всіх гостей ми привітаєм:
І здоров'я побажаєм.
II. Ознайомлення з темою та метою заняття.
Вихователь: Сьогодні у нас з вами незвичайне заняття. Ми з вами вирушаємо у
подорож стежкою добра.
III. Актуалізація опорних знань
1. Вступна бесіда.
Вихователь: Що ж таке добро? Де ви його зустрічали? (Діти відповідають)
Вихователь: Так, це все світле, прекрасне. Наприклад: сонце, весна, посмішка, мама. Добро - це коли люди допомагають, піклуються один про одного.
2. Творче завдання «Збери прислів'я».
Вихователь: Молодці!
Правила добра
Щоб добрим чоловіком стати,
Потрібно правила добра всім знати.
Найперше з правил цих чудесних
Уміння бути добрим, чесним.
А друге правило таке:
Шануй ти маму й тата,
Люби сестер, братів, людей,
Добро сам будеш мати.
А третє правило просте,
Щоб мати серце золоте
Зла на людей ти не тримай,
Учителів не забувай.
Ці правила виконувати мусиш,
Тоді закону доброти ти не порушиш.
- Тепер можна подорожувати далі.
Попереду у нас місто ввічливості
Вихователь:
У цій країні кожен другу рад,
У цій країні ні образ, ні смутку.
Добро і мир шикуються у ряд,
Щоб були добрими у всіх стосунки.
3. Творче завдання «Дерево Доброти». Робота з «чарівними» словами і привітаннями.
- Добрі слова ми говоримо у привітаннях, побажання один одному. Згадайте, а часто ви вживаєте добрі слова? Ці слова ще називають «чарівними».
Учень:
Я слова чарівні знаю,
Вивчила охоче!
Я в розмові їх вживаю
Зранку і до ночі.
- Доброго здоров'я, Галю!
Добрий день, Оленко!
Ти до мене, я до тебе
Звернемось гарненько!
З добрим ранком всіх вітаю,
Як іду із хати,
І кажу всім «На добраніч»,
Як лягаю спати.
І «спасибі», й «дуже прошу»,
«Вдячна вам», «будь ласка» -
Словом, радість всім приношу,
Світ стає, як казка.
«Всім привіт», «Іди здорова»,
«Дякую красненько!» -
Ось яка чарівна мова радує серденько.
Жителі міста ввічливості, Співчуття та Людяність, підготували для вас завдання
Фізкультхвилинка "Хмари"
Ось такі великі хмари
(учні роблять широкі кругові розводи руками)
Вийшли й зразу темно стало.
(закрити на кілька секунд долонями очі)
Ми ті хмари розженемо,
(руками імітують рухи плавця)
В гості сонечко позвемо.
(рухи долонями до себе)
Вигляда з-за хмари сонце.
(нахилитись в сторони, приставляючи руку до чола)
Стук-стук-стукає в віконце.
(різкі короткі руки кулаками)
Сонце клас наш освітило,
(широкий круговий розмах руками)
Посмішки усім вручило.
(посміхнутись однокласникам)
Гріє сонечко долоні,
(потерти долоню об долоню, щоб руки зігрілись)
Ми бадьорі вже – не сонні.
(зімітувати рухи вмивання)
Ручки знов до рук візьмемо,
І писати розпочнемо.
Загадки:
- Я дуже люблю свою бабусю, яка живе за лісом. Я дбаю про неї і часто ношу їй пиріжки. (Червона Шапочка)
- Я в скрутну хвилину завжди поруч зі своїм господарем. Заради його щастя мені довелося битися з Людоїдом. (Кіт у чоботях)
- Я, незважаючи на свій маленький зріст, врятувала ластівку. (Дюймовочка)
- Наші герої раді, що ви знаєте про їх добрі вчинки.
А які добрі вчинки робили ви в своєму житті? (Відповіді дітей)
4. Гра «Добрий або злий»
- А на якого героя ви хотіли б бути схожим? Чому? (Відповіді дітей)
IV. Підсумок уроку
Вихователь:
Ось і підійшла до завершення наша подорож. Підводячи підсумок нашого заняття, я хотіла б сказати: ввічливою людиною не народжуються, а стають. Від вас вимагається вміння самим стежити за собою, розуміти, як необхідно поводитися в різних ситуаціях. Не ображайся на дорослих, якщо ті роблять зауваження. Адже добре слово людині, що дощ у посуху.