Виховна година на тему " 9 травня - День Перемоги"
Мета : знайомство з героїчними сторінками історії нашої країни; формування в учнів почуття патріотизму , любові до свого народу , його героїчного минулого ; виховання громадських почуттів , любові до рідної країни ; формувати в учнів полікультурну та інформаційну компетентність, поглибити знання учнів про героїчне минуле нашого народу, допомогти усвідомити велич подвигу українців у Другій світовій війні, виховувати в учнів шану і повагу до тих, хто ціною власного життя здобув перемогу у війні і здобуває перемогу на сході України в наші дні.
Організаційна частина
Перегляд відеоролику, який створений з ініціативи Українського інституту національної пам'яті каналом Еспресо TV у співпраці з Марією Бурмакою.
https://www.youtube.com/watch?v=jthK80xy3lU&feature=emb_logo про символ 9 травня
Появу червоного маку як символу пам’яті у світі пов’язують із віршами двох людей: канадського військового лікаря Джона МакКрея та представниці Християнської асоціації молодих жінок Мойни Майкл. Перший під враженням боїв у Бельгії у 1915 році написав твір «На полях Фландрії», що починався словами: «На полях Фландрії розквітли маки Між хрестами ряд за рядом». Друга – 1918 року написала вірша «Ми збережемо віру», в якому обіцяла носити червоний мак у пам’ять про загиблих. Саме Мойні Майкл у листопаді того ж року причепила червоний шовковий мак на пальто. У 1920 році Національний Американський легіон прийняв маки як офіційний символ, а в 1921-му червоні маки стали емблемою Королівського Британського легіону. В Польщі червоні маки є символом перемоги 11–18 травня 1944 року Другого корпусу генерала Андерса в боях за гору Монте-Кассіно в Італії.
Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн розроблено за ініціативи УІНП та Національної телекомпанії України. Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення уособлює квітку маку й кривавий слід від кулі. Поруч із квіткою розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни – 1939–1945 – та гасло «Пам’ятаємо. Перемагаємо». УІНП закликає виготовляти стилізовані червоні маки з паперу або тканини та розміщувати на одязі на лівій стороні грудей, якомога ближче до серця.
У Харкові масових заходів не планується, замість цього, Мер Харкова Геннадій Кернес раніше закликав харків'ян приєднатися до акції "Полк Безсмертної Перемоги" не виходячи з дому.
"Я закликаю вас 9-го травня рівно о 12:00 вийти на балкони ваших квартир з фотографіями ваших дідів і прадідів і провести загальноміську хвилину Мовчання, Пам'яті і Вдячності їхньому подвигу", - заявив він.
8 травня, сьогодні, відбудеться святковий онлайн-концерт "Пам'ять у наших серцях".
https://kharkivoda.gov.ua/news/103287
Подивитись який можна за посиланням
https://www.youtube.com/watch?v=DMpBxwZeMzg&feature=youtu.be
Так святкують 8 чи 9 травня? І що, 9 травня ніхто не скасовував?
Восьме травня – це День пам'яті і примирення. Він відзначається в Україні щорічно, починаючи з 2015 року, тобто увійшов у календар пам'ятних дат відносно недавно.
Дев'яте травня – це День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. І ні, його ніхто не скасовував.
Як і не скасовував його статус вихідного, тому, нагадаємо, враховуючи, що цього року 9 травня випадає на суботу, вихідний усіх нас чекає ще й 11 травня. Такі правила перенесення.
Тобто на сьогодні день обидві дати актуальні.
Також у вас є унікальна можливість прийняти участь у акції "Подякуй ветерану", умови якої є на сайті укрпошти, написати листіку до ветерана з побажаннями
Скільки в Україні зараз ветеранів Другої світової війни?
За даними прем’єр-міністра Володимир Гройсмана, станом на 7 травня 2018 року в Україні проживає близько 450 тисяч ветеранів Другої світової війни.
Скільки має бути років наймолодшому воїну Другої світової війни?
Останній призов на фронт у складі Радянської армії відбувся у 1945 році. Призивали хлопців 1926-1927 років народження. Таким чином, наймолодшому фронтовику має бути 94 роки.
Лист до татка на фронт
https://www.youtube.com/watch?time_continue=30&v=lHfQyR1pm4I&feature=emb_logo
І нагадую про особливе ставлення до такого символа свята Дня Перемоги, як георгіївська стрічка. Відповідно до чинного Закону України "Про внесення зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки" №2031-VIII.Закон доповнює Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею, що встановлює відповідальність за виготовлення та пропаганду георгіївської стрічки. Згідно з документом, публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської стрічки чи її зображення тягнуть за собою накладення штрафу від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією георгіївської стрічки або предметів, що містять її зображення.
Такі ж дії вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, а також виготовлення або поширення георгіївської стрічки чи її зображення тягнуть за собою накладення штрафу від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до 15 діб та з конфіскацією георгіївської стрічки або предметів, що містять її зображення, у всіх випадках. Будьте обережні, незнання законів не звільняє від відповідальності
https://www.youtube.com/watch?v=xm4H434JHYA