Виховна година на тему: "Будь обережним на дорозі"

Про матеріал
Виховна година на тему: "Будь обережним на дорозі" класним керівникам для учнів 10 класу.
Перегляд файлу

Виховний година на тему: «Будь обережним на дорозі»

Мета:

Навчальна: поглибити знання учнів про правила дорожнього руху; повторити основні правила пішоходів і автомобілістів.

Розвивальна: сприяти розвитку мислення, мовлення, пам’яті, навичок поведінки на дорозі.

Виховна: виховувати повагу до оточуючих, ввічливість, увагу.

Обладнання:

Проектор

Картки зі знаками дорожнього руху

Сигнальні картки

Макет світлофору

Епіграф

Пішов батько навпростець — не скоро повернеться.
(Народна мудрість)

Хід заняття:

Для чого потрібні правила дорожнього руху? (для того щоб не трапилося аварій та нещасних випадків)

Для кого існують правила? Хто мені нагадає? (для водіїв, пішоходів, пасажирів, велосипедистів)

Напевно, ви все всі здогадалися, про що буде йти мова на виховній годині? (Про безпеку на дорозі)

Повідомлення теми і мети заняття

Тема виховної години «Будь обережним на дорозі»

Вчитель: Ми не можемо уявити свого життя без транспорту, доріг, світлофорів, пішохідних переходів. Адже, тільки за допомогою транспорту, ми можемо їздити на велику відстань.

Транспорт – наш вірний друг! Але, забуваючи про правила дорожнього руху, люди можуть стати жертвою своєї необдуманої поведінки. Транспорт може бути не тільки корисним, а й небезпечним.

Вчитель: Сьогодні ми з вами вирушимо в уявну подорож під час якої повторимо як правильно себе поводити під час дорожнього руху.

І зупинимося на кожному питанні окремо, виділимо для себе багато нової та корисної інформації щодо правильного поводження та безпечного руху на дорозі.

Зупинка 1. Правила дорожнього руху.

Вчитель:

Давайте згадаємо, хто являється учасниками дорожнього руху? (водії, пішоходи, велосипедисти, пасажири)

Кожен учасник дорожнього руху повинен дотримуватися правил. А зараз давайте попрацюємо в групах.

(Клас ділиться на чотири групи. Завдання кожної з груп, придумати по п’ять правил до своєї теми. )

Перша група «Пішоходи»

Скласти п’ять правил для пішоходів

  • Пішоходи ходять тротуарами тримаючись лише правого боку.
  • Перехрестя – небезпечне місце для пішоходів. Переходити перехрестя необхідно лише за визначеними переходами.
  • Перед переходом вулиці, треба спершу подивитися праворуч, а потім ліворуч. Якщо транспорту немає – можна йти.
  • Якщо не встигаєш перейти вилицю, зупинись на острівці безпеки.
  • Під час переходу стеж за сигналами світлофора.

Друга група «Пасажири»

Скласти п’ять правил для пасажирів

  • Перебуваючи в автобусі не заважай пасажирам заходити або виходити з транспорту.
  • Заходити в двері з написом «Вхід», а виходити з написом «Вихід»
  • Не відволікати водія під час руху транспорту.
  • Не користуватися мобільним телефоном поряд з водієм.
  • Не вставати під час руху транспорту.

Третя група «Велосипедисти»

Скласти п’ять правил для велосипедистів

  • Для велосипедів існує велосипедна доріжка.
  • Їздити вулицею можна тільки, якщо виповнилося 14 років.
  • Забороняється випускати з рук кермо.
  • Не можна їздити тротуарами де багато людей.
  • Їхати по проїзній частині, треба триматися правого боку від транспорту.

Четверта група «Водії»

Скласти п’ять правил для водіїв

  • Не влаштовувати гонки на проїзній частині.
  • При русі затемна включати фари.
  • Бути уважним.
  • Регулярно перевіряти гальма, звукову та світову сигналізацію.
  • Знижувати швидкість на дорозі укритій снігом, льодом.

Вчитель:

Молодці! Ви всі правильно виконали завдання. Під час роботи в групах, ми згадали правила для різних категорій учасників дорожнього руху. Сподіваюся, що після обговорення ви будете дотримуватися цих правил та розкажете їх іншим.

Зупинка 2. Безпека на дорозі.

Вчитель: Давайте подумаємо, які можна дати поради пішоходам на кожен день.

  • Ніколи не перебігайте вулицю перед транспортом, що рухається.
  • Не влаштовуйте ігри біля транспорту.
  • Не чіпляйтеся за транспорт який рухається.
  • Не грайте на тротуарах і рухомій частині вулиці (особливо взимку)
  • Не катайтеся на роликах, велосипедах поблизу дороги.

Вчитель:

Молодці! А тепер давайте згадаємо, хто регулює рух на дорозі? (світлофор, регулювальник, знаки)

Які знаки дорожнього руху ви знаєте? Для виконання цього завдання ми поділимося на чотири групи «Пішоходи», «Пасажири», «Водії», «Велосипедисти»

У вас на партах лежать картки, ви повинні ознайомитися з ними і підібрати за тематикою, що вам підходить.

Перша група «Пішоходи»

Screenshot_1

Друга група «Водії»

Screenshot_2

Третя група «Пасажири»

Screenshot_3

Четверта група «Велосипедисти»

Screenshot_4

Вчитель:

Молодці дітки! Я бачу, що дуже добре знаєте знаки дорожнього руху та вмієте ними користуватись. Обов’язково, під час переходу треба звертати увагу на знаки, які розташовані на вулиці. Від вашої уваги, залежить ваше життя.

Зупинка 3. Наш друг – Світлофор!

Вчитель:

Діти, а зараз, я пропоную вам відгадати кросворд. Відгадка загаданого слова, буде назвою нашої наступної зупинки.

Я буду вам читати загадки, а ви повинні їх відгадати. Поїхали!

Я правдиво вам скажу,

Всім це місце я вкажу.

Друзі, слово честі –

Де є перехрестя дороги,

Рух порядок має строгий –

Там і … (Перехрестя)

Тисне вчасно гальма й газ,

Відвезе усюди нас.

Для доріг він хлопець свій!

За кермом сидить …(Водій)

Тротуаром йдуть малята,

Жваві хлопчики і дівчата.

Не кричать і не пустують –

Дуже ввічливо крокують.

Симпатичні всі на вроду

Наші діти – … (Пішоходи)

Йде з села до села,

А з місця не рушить. (Дорога)

Біжать чотири брати

І один одного не можуть наздогнати. (Колеса)

На дорозі звір лежить:

Весь у смужку, ніби спить.

У степу він народився,

А у місті нам згодився.

Цього звіра звати «зебра»,

В нього є смугасті ребра.

Знає кожний пішохід –

Це безпечний … (Перехід)

Ми побачили з тобою,

Як одною лиш рукою,

Тільки жезла він підняв –

Вантажівку вмить спиняв.

Що ж це за силач такий?

Це, малята …(Постовий)

Смугаста указка,

Наче паличка з казки. (Жезл)

Підморгне зеленим оком – ми йдемо,

Підморгне червоним – стоїмо. (Світлофор)

Вчитель:

Чи знаєте ви, що означає слово «Світлофор»?

Воно походить від двох слів, нашого – «світло» і грецького «форос» – несе. Отже, у перекладі на нашу мову слово «Світлофор» означає –той, що несе світло.

Хто мені підкаже, які кольори має світлофор? (відповіді учнів)

Вірно. Це – червоний, жовтий та зелений.

А що вони означають? (Робота з макетом світлофора)

Червоний – це тривога. Перехід заборонений.

Жовтий – це увага. Потрібно приготуватися до руху.

Зелений – це спокій. Дозволено рухатися.

Молодці! Запам’ятали добре.

Зупинка 5. Підсумок виховної години.

Вчитель:

На останній зупинці підіб’ємо підсумок усього сказаного за сьогодні.

«Вікторина»

Яку назву має палиця, за допомогою якою регулюється рух? (жезл)

На який знак світлофора забороняється переходити дорогу? (червоний)

Що таке тротуар? (елемент дороги, призначений для руху пішоходів)

Для чого потрібен світлофор? (для регулювання руху транспорту і пішоходів)

Що таке перехрестя? (місце перехрещення доріг на одному рівні)

Вчитель: Жити у місті і не знати правил дорожнього руху неможливо. Для того щоб зберегти життя та уникнути неприємних ситуацій на дорозі, треба знати правила дорожнього руху.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Ширченко Вікторія Анатоліївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
3 листопада 2020
Переглядів
5705
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку