Виховна година
Тема: Подорож до міста Здоров’ятка
Мета: поглибити поняття про те, що для людини головне – це здоров'я.. Розширити знання дітей про особисту гігієну, виникнення різних хвороб. Формувати здоров’язберігаючу компетентність, санітарно-гігієнічні навички догляду за тілом; сприяти зміцненню здоров'я дітей, покращенню настрою. Розвивати вміння берегти здоров'я, слідкувати за собою, дотримуватися правил безпечної поведінки. Виховувати життєву потребу – бути завжди здоровим.
Обладнання: мультимедійна презентація , казкові герої Замазурко, хвора Киця, Вітаміни А,В,С,Д, картки зі словами виховувати у себе силу волі не спілкуватися з людьми, які примушують до куріння та вживання алкоголю
Зміст заняття
I. Організаційна частина
Учитель. Доброго здоров'я, діти, доброго вам дня.
Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня.
Хай сміється мирне небо і дивує світ.
А Земля нехай дарує вам барвистий цвіт.
Бо здоров'я, любі діти, в світі головне.
А здоровий і веселий - щастя не мине!
II.Вступна частина
Учитель. Діти, наш народ споконвіку дбав про своє здоров'я. Ажде здорова людина – це щаслива людина. Про здоров’я з вами ведуть мову батьки, вчителі. Є у школі спеціальний урок, де вчать здоровому способу життя- основи здоров’я. Ось і сьогодні ми з вами відправимося у невеличку подорож до міста Здоров’ятка. Це місто дуже велике, а тому сьогодні ми пройдемося тільки по його центральним вулицям.
Отже, відправляємося в подорож.
III. Основна частина.
1. Перша найбільша вулиця-Гігієни.
Подивіться, хто нас тут зустрічає?( На слайді мило, мочалка, зубна щітка,зубна паста, гребінець, щітка для одягу, для взуття)
-Що це за предмети?
-Навіщо вони потрібні?
Ой, подивіться, хто нас тут зустрічає?( ЗАМАЗУРКО ).
Замазурко.
Я – веселий Замазурко ,
У грязюці вся фігурка .
Там – тарам – тарарам .
Я сто літ вже не вмивався ,
За зубну щітку не брався .
Жоден раз не причесався ,
Бо ніколи не бажав .
- Хто зі мною товаришує ,
Час даремно не марнує .
Любі діти, чомусь мене не пускають до цієї вулиці. Що мені потрібно зробити,щоб туди потрапити? (Умитися, зачесатися,випрати одяг)
Поради для Замазурка
Учні.1. Умиватись треба зранку
Добре, добре милом,
Зуби чистити завжди,
Щоб ставали білі.
2. Щоб нічого не боліло,
Полюбити треба мило!
Часто й чисто руки мити
Та охайному ходити.
3. Щоб здорові зубки мати,
Слід про них щоденно дбати:
Чистить ротик, полоскати,
А твердого не кусати.
4 .Та й волосся причесати,
Щоб красивий вигляд мати.
А в кишені кожну днинку —
Носову носи хустинку.
Учитель. Думаю, що Замазурко дослухається до ваших порад. А нам час іти далі.
2. Наступна вулиця-Звичок
Учитель.-Подивіться, чому на одній частині вулиці світло, гарно, всі радіють, а на іншій- все темне, печальне?
- Так там живуть різні звички. З однієї сторони звички корисні, а з іншої- шкідливі.
- Які ви знаєте корисні звички?
Учні.1.Повітря, сонце і вода -
Для всіх хвороб просто біда.
Тож гартуватись, друже, слід,
Щоб врятуватися від бід.
2.На сонце личко підставляй,
Водою тіло обливай,
Морозу, холоду не бійся,
А для сміливості ти смійся.
Учитель. Недарма народна мудрість говорить: "Сонце, повітря та вода - наші найкращі друзі!". Пам'ятайте завжди про це.
-Які ви знаєте шкідливі звички?
Учні.Шкідливі звички, мовби тінь,
Все ходять за тобою,
І так чекають на ту мить,
Щоб потягнуть з собою.
Наркотики і цигарки, спиртне -
Це просто страх,
Як ви подружитесь із ними -
Здоров'ю буде крах.
То що ми скажемо шкідливим звичкам?
Ні.
Гра «Розсипанка».
На магнітній дощці прикріплені слова на картках, з яких потрібно скласти висловлювання про те, що не слід робити для того, щоб запобігти тютюноплінню і вживанню алкоголю.
1. виховувати у себе
силу волі
2. не спілкуватися з людьми, які
примушують до куріння
та вживання алкоголю
Вислови:
1)Виховувати у себе силу волі.
2)Не спілкуватися з людьми, які примушують до куріння та вживання алкоголю.
3.А нас чекають на вулиці Фізхвилинок.
Учень.Хто вже, хто вже так стомивсь
Що ліворуч нахилився?
Хто вже спить?
Треба дружно всім вам встати
Фізкультпаузу почати
Учитель.Хлопчики й дівчатка!
Колони підрівняйте.
Й розминку - веселинку
Зі мною починайте.
Раз — підняти руки вгору,
Два - нагнутися додолу.
Три, чотири — прямо стати.
Будем знову починати.
Руки в боки, руки так,
Руки вгору, як вітряк.
Вище руки підніміть і голівки потрясіть.
Нахил вліво — раз, два. три
Нахил вправо — раз, два три.
Нахилились, розігнулись.
Навкруг себе повернулись.
Раз присядьте.
Два присядьте.
І за парти тихо сядьте
4. Ми крокуємо до останньої вулиці- Здорового Харчування
Учитель. - Хто це ходить по вулиці там? Та це ж Киця Ласунка.
Хвора киця
Киценька- ласунка мишок не ловила,
Солодощі різні та цукерки їла.
Ласувала вафлями, шоколадом, печивом,
Хрумкотіла голосно з ранку і до вечора.
І тому в цієї киці- ласолюбки
Якось заболіли зразу геть всі зубки.
Бідна киця мучилась, плакала, не їла,
Зуби лікувати дуже не хотіла.
Так вона боялась, певне, бормашини,
Що стогнала жалібно майже без упину.
От коли терпіти стало вже незмога,
Довелося все ж таки йти по допомогу…
У лікарні киця мало не зомліла,
Шкодувати стала, що цукерки їла.
Лікар хворі зуби киці пломбував
Та поради корисні їй весь час давав:
– Не лінуйсь ніколи , киценько-голубко,
Зранку і підвечір гарно чистить зубки.
Хто не любить пасти та зубної щітки,
То у нього зуби зіпсуються швидко.
Хто ласує вволю, полюбляє цукор,
Той собі на горе буде мати муку!
Їсти треба , люба, сир, кефір, сметану,
Молоко з вершками та ще й кашу манну.
Видужала киця. Зубки вже здорові,
Бо поради лікар справді дав чудові.
-Чому киця захворіла?
-Чим вона харчувалася?
-Чи є такі киці серед людей?
Учні. Щоб мати здоров'я, слід правильно їсти,
Вживати поживне і тільки корисне.
Не їсти надміру, не шкодити тілу
І пам'ятати про вітаміни.
Учитель. Наші вітамінки розкажуть самі про себе, а ви, діти, уважно послухайте.
Вітамін А. Якщо ви хочете мати гарну шкіру, рум'яні щічки та добрий зір, звертайтеся до мене. Я товаришую із морквою, помідором, абрикосом, петрушкою, зеленою цибулею та кропом.
Вітамін В. Якщо ви хочете зростати сильними, веселими і мати добрий апетит, я вам допоможу. А товариші мої - це картопля, горошок, буряк, редис, квасоля та зелений салат.
Вітамін С. Якщо ви хочете мати міцне здоров'я, бути завжди бадьорими, я стану вам у пригоді. Мої друзі - лимон, апельсин, порічка та чорна смородина, капуста, зелена цибуля та хрін.
Вітамін Д. Я дуже потрібний тим, хто хоче швидко і добре рости, мати гарну статуру та міцні зуби. Хоча мої друзі не ростуть ані в садку, ані на городі, я також маю для вас корисні подарунки - це молоко, яйця, сир, вершкове масло. До того ж я товаришую із самим сонечком: влітку його промінці разом із засмагою передають вам і вітамін Д, тобто мене.
Учитель. Їжа за кількістю і якістю має відповідати вашому вікові, бути смачною і поживною, відновлювати витрачену розумову і фізичну енергію.
IV. Заключна частина
Учитель. Наша подорож підходить до завершення.Звичайно, місто Здоров’ятко не можна обійти за один день. Тому ми ще не раз будемо туди подорожувати.
На закінчення нашої зустрічі я пропоную вам пограти в гру «Рима»
1. Щоб було усе в порядку,
Вранці робимо...(зарядку).
2.Свою ти силу покажи,
З водою кожен день... (дружи ).
3. Хай мило живе... (запашисте)
Та рушничок... (пухнастий)
Порошок... (зубний)
І гребінець... (густий).
4. Потрібні організмові продукти,
Дуже корисні овочі та... (фрукти).
5. Дітям, дорослим дуже потрібно
Дихати часто свіжим... (повітрям).
– Молодці! Скільки правил вам відомо! Тепер вже ніхто й ніколи не заважатиме вам бути здоровим.
Учні 1. Хто здоровий, той сміється,
Все йому в житті вдається,
Радість б'ється в нім щоднини
Це ж чудово для людини!
2. Хто здоровий, той не плаче.
Жде його в житті удача.
Він уміє працювати.
Вчитись і відпочивати.
3. Хто здоровий – не сумує,
Над загадками мудрує.
Він сміливо в світ іде
Й за собою всіх веде.
4. Здоров'я - це прекрасно.
Здорово, чудово, ясно!
І доступні для людини
Всі дороги і стежини!