Виховна година "Сам удома"

Про матеріал
Виховна година "Сам удома" спрямована на збагачувати знання дітей про правила поведінки вдома, коли діти залишаються насамоті та про поведінку під час зустрічі з незнайомцями.
Перегляд файлу

Тема. Сам удома.

Мета: - збагачувати знання дітей про правила поведінки вдома, коли діти залишаються насамоті; про поведінку під час зустрічі з незнайомцями;

-          розвивати увагу, спостережливість, аналітичне мислення;

-          виховувати обережливість, розсудливість.

Обладнання: комп’ютер, сюжетні  та предметні малюнки, пам’ятки з правилами безпечної поведінки вдома.

 

Хід заняття

І. Організаційний момент

 

ІІ. Оголошення теми і мети

(Перегляд уривку із кінофільму «Сам удома».)

-          Діти скажіть будь ласка, чи ви впізнали цей фільм?

-          Про що у нас сьогодні піде вся розмова?(Відповідь учнів)

ІІІ. Основна частина

- Діти, хто з вас лишається вдома наодинці?

  - Як потрібно поводитися вдома, коли ви залишились без дорослих?(відповідь учнів)

  - Які ви знаєте казки, де б персонажі залишалися самі вдома?(Відповіді   

     дітей: « Вовк і семеро козенят», «Котик і півник» , «Троє поросят» та інші).

  - Що з ними трапилося?

  - Чому з ними це траплялося?

 

Перше правило

НЕ ВІДЧИНЯЙ ДВЕРІ НЕЗНАЙОМИМ ЛЮДЯМ

   -А зараз перегляньте урок «Корисні підказки»

(Перегляд відео)

- Чому не можна відчиняти двері незнайомим людям?

- Що ви робитимете, коли будете в такій ситуації?

- Який висновок можна зробити?

- Яке перше правило безпечної поведінки  вдома можна скласти.

 

Правило друге

НЕ ЗАХОДЬ У ЛІФТ РАЗОМ ІЗ НЕЗНАЙОМИМИ ТОБІ ЛЮДЬМИ

Наступне правило, як поводитися вдома‚ ви спробуйте назвати самі‚ прослухавши вірш!

 

Студент.

Ліфт відкрився, як завжди.   

Ти хотів зайти туди‚   

Там стоїть чужий мужчина,  

Посміхається тобі:

—   Гей‚ малюк‚ заходь сюди!

Та побачив, молодчина,      

—   Ні‚ — кажи‚ — я почекаю,

Тато слідом поспішає.

(Ілюстрація до правила та обговорення) 

— Чому не можна заходити в ліфт з незнайомими людьми?

— Яке правило поведінки потрібно пам’ятати?

Не заходь у ліфт разом із незнайомими тобі людьми.

 

 

Правило третє

ПОПЕРЕДЬ БАТКІВ КУДИ ТИ ЙДЕЖ

(Студенти ділять учнів на три підгрупи та роздають їм картинки-пазли, а вони повинні скласти їх. Після того діти із студентами разом повинні визначити про яке правило йдеться.)

- Діти скажіть, то про яке правило безпечної поведінки вдома ми зараз дізналися?

- Який висновок ми зробимо?

 

Правило четверте

НЕ РОЗПОВІДАЙ, ЩО ВДОМА Є ЦІННІ РЕЧІ І ГРОШІ

 

- Хто з вас знає казку «Буратіно»?

- Давайте пригадаємо  усі разом, переглянувши уривок з казки.

(Перегляд уривку із казки. Де Буратіно хизується, що у нього є вдома.)

 

- Який був Буратіно за характером? (Хвалькуватий, балакучий)

- Чому ж його обманули: Лисичка та кіт Базиліо? (Правильно. Буратіно всім розповідав, що у нього вдома.)

- Діти, а чи можна про все розповідати незнайомим людям?

(Вивішуємо ілюстрації)

- Тож який висновок з цього всього ми можемо зробити для себе?

 

Правило п’яте

ЗАЧИНИ ВІКНА, БАЛКОННІ ДВЕРІ, ПЕРЕКРИЙ КРАНИ ВОДИ І ГАЗУ, КОЛИ ВИХОДИШ З ДОМУ

- Наступне правило, як поводитися вдома, ми дізнаємося закінчивши рядки у вірші.

 

Спека. Ти вікно відчинив

І до друзів поспішив.

Але перш ніж йти гуляти,

Треба вікна зачиняти.

                                    Поспішаєш?- поспішай,

                                    Тільки світло вимикай.

                                    Це прохання і наказ.

                                    Перекрий на кухні газ

Воду в кранах перекрий,

Щільно кватирки закрий,

Потім двері на балкон,

Вимкни ти свій телефон.

                                    Щоб спокійно йти гуляти,

                                    Треба все перевіряти.

 

- Що потрібно робити коли ми йдемо на прогулянку?

 

 

 

 

Правило шосте

ЗАПАМ’ЯТАЙ НЕОБХІДНІ НОМЕРИ ТЕЛЕФОНІВ

ТА  СВОЮ ДОМАШНЮ АДРЕСУ

101 - пожежна охорона

102 –міліція

103 – швидка допомога

104 – аварійна служба газу

 

- Які номери телефонів люди повинні пам’ятати постійно?

- Які номери телефонів треба набрати, щоб викликати пожежників? Міліцію? Швидку допомогу? Службу газу?

(На дошці вивішані номера телефонів. Четверо учнів виходять до дошки, їм студенти дають 4 картинки машин, щоб вони встановили відповідність між ними.)

 

Студент.           Діти, телефон завжди

                            Гарний засіб від біди.

                            Ці важливі номери

                            Добре вивчи й повтори.

(Тимчасом один студент вивішує ілюстрації на дошці.)

 

IV. Підсумок

-          А тепер згадаємо всі разом ці правила (правила записані на дошці).

      ЗАПАМ’ЯТАЙ

1.Не відчиняй двері незнайомим людям.

2.Не заходь у ліфт разом із незнайомими людьми.

3.Попередь батьків куди ти йдеш.

4.Не розповідай, що вдома є цінні  речі і гроші.

5.Зачини вікна, балконні двері, перекрий крани води і газу, коли

    йдеш з дому.

6.Запам’ятай необхідні номери телефонів і свою домашню адресу.

 

Пам‘ятайте їх і не забувайте дотримуватися

 

Дякуємо за увагу!

 

 

 

 

 

doc
Додано
12 березня
Переглядів
102
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку