Година спілкування
«Ти лишився
вдома
сам»
Іршанський НВК «Гімназія - ДНЗ»
Класний керівник
Волинчук Т.М.
Ти лишився вдома сам
Мета: формувати в учнів безпечну для особистого здоров’я і здоров’я оточуючих, поведінку вдома.
Обладнання: сюжетні та предметні малюнки, маски для інсценізації казки, пам’ятки з правилами безпечної поведінки вдома.
Хід заняття
І. Оголошення теми і мети.
- Сьогодні, діти, ми поговоримо з вами на дуже важливу тему і всі разом складемо правила безпечної поведінки вдома.
II. Основна частина.
1. Бесіда.
- Діти, хто з вас лишається вдома сам?
- Як треба поводитися вдома, коли ви залишились без дорослих?
2. Колективне складання правил безпечної поведінки.
Перше правило
- Що з ними трапилося? (Розповіді за сюжетними малюнками.)
- Чому з ними це траплялося?
- Яке правило можна скласти?
НЕ ВІДЧИНЯЙ ДВЕРІ НЕЗНАЙОМИМ ЛЮДЯМ
Правило друге
прослухавши вірш!
Ліфт відкрився, як завжди. Посміхається тобі:
Ти хотів зайти туди - Гей малюк, заходь сюди!
Та побачив, молодчина, - Ні, - кажи, - я почекаю,
Там стоїть чужий мужчина, Тато слідом поспішає.
- Чому не можна заходити в ліфт з незнайомими людьми?
- Яке правило поведінки потрібно пам’ятати?
НЕ ЗАХОДЬ У ЛІФТ РАЗОМ ІЗ НЕЗНАЙОМИМИ ТОБІ ЛЮДЬМИ
Правило третє
В ч и т е л ь.
- Діти! Чи багато у вас друзів?
- Чи бувають вони у вас в гостях?
- Чи знають їх ваші батьки?
- А чи можна запрошувати додому незнайомих дітей?
Ви з товаришем спочатку
Познайомте маму й татка,
І тоді, будь ласка, в гості
Кожен день його приводьте…
Тільки друзів й знайомих
Ви запрошуйте додому.
- Отже, кого можна запрошувати додому?
НІКОЛИ НЕ ПРИВОДЬ ДОДОМУ НЕЗНАЙОМИХ ДІТЕЙ
Правило четверте
- Хто з вас знає казку «Колобок»?
Інсценування казки «Колобок»
- Який був Колобок за характером? (Зухвалий)
- Чому ж його з’їла Лисичка? (Колобок всім звірам розповідав, який він смачний.)
- Діти, а чи можна про все розповідати незнайомим людям?
Дуже рада наша Ната,
Що її рідненький тато
Вже купив магнітофон,
«Відік», супертелефон…
Телевізор і годинник,
Ще й новенький холодильник.
Дівчинка до подруг милих
Полетіла як на крилах.
Щоб швиденько у дворі
Розповісти дітворі,
І дорослим і малечі
Про такі чудові речі.
Злодії не зволікали:
Того ж дня їх обікрали.
НЕ РОЗПОВІДАЙ, ЩО ВДОМА Є ЦІННІ РЕЧІ І ГРОШІ
Правило п’яте
У ч е н ь. Діти, телефон завжди
Гарний засіб від біди.
Ці важливі номери
Добре вивчи й повтори
101 - пожежна охорона
102 –міліція
103 – швидка допомога
104 – аварійна служба газу
Гра «Телефон».
- То ж яке правило ми складемо?
ЗАПАМ’ЯТАЙ НЕОБХІДНІ НОМЕРИ ТЕЛЕФОНІВ
ТА СВОЮ ДОМАШНЮ АДРЕСУ
III Підсумок
Гра «Доповни речення».
ЗАПАМ’ЯТАЙ
1. Не … (відчиняй) двері … (незнайомим) людям.
2. (Не заходь) … у ліфт разом із … (незнайомими) людьми.
3. Ніколи не приводь додому … (незнайомих) дітей.
4 …. (Не розповідай), що вдома є цінні речі і гроші.
5. Запам’ятай необхідні номери … (телефонів) і свою … (домашню адресу).
- Щоб ви краще їх запам’ятали, кожному я дарую ці правила (вчитель роздає кожному учню аркуш паперу, на якому надруковано правила безпечної поведінки вдома).