Виховна година в ГПД "Бережи свій час".

Про матеріал
Допомогти учням зрозуміти цінність часу, донести до їх свідомості необхідність бережно відноситись до свого часу, виховувати ціннісне ставлення до себе і до оточуючих.
Перегляд файлу

 Виховна година в ГПД «Бережи свій час»

Мета:  Допомогти учням зрозуміти цінність часу, донести до їх свідомості необхідність бережно відноситись до свого часу, виховувати ціннісне ставлення до себе і до оточуючих.

Хід заняття

Діти, відгадайте, будь ласка, загадки.

  • Що йде, не рухаючись з місця? (Годинник)
  • Одночасно стоїть, ходить і правду каже. (Годинник)

Так, це годинник, за яким ми визначаємо час. Давайте ж спробуємо прочитати, яка тема нашого заняття, але літери наші трішки заблукали і їх потрібно поставити на своє місце.

(Магнітними літерами викладено  БЕЖИРЕ   ВІЙС   САЧ)

Сьогодні ми й будемо з вами говорити про час, якого нам постійно може не вистачати або час повільно плине, коли ми нудьгуємо чи нам нецікаво.

А щоб нам було цікавіше, ми з вами швидко, не втрачаючи ні хвилини, полетимо в казку. Щоб швидше туди дістатись, ми повинні закрити очі і покласти голівки на летючі кораблі у вигляді парт.

(Діти закривають очі, нахиляються)

Отже, ми відправляємось у казку «Загублений час», яку ми раніше з вами читали. І зараз летимо до того міста, де проживають персонажі цієї казки. Пригадуємо, як звали головного героя, і що  сталося з персонажами казки. Ось ми вже летимо над цим містом. Бачимо будинки, бачимо героїв казки, бачимо школу, де вони навчаються. Ось наші летючі кораблі знижуються і зупиняються в школі.

(Діти піднімають голівки. На дошці вивішені ілюстрації до казки загублений час)

Ось ви вже все пригадали, уявили, а тепер скажіть, як звали головного героя?
(Петя Зубов)

Що сталося з дітками, які марнували час без діла? (Діти постаріли, тому що чарівники  забрали у них втрачений час.)

  1. Як же вони витрачали цей час?
  2. Чи змогли врятуватись діти? Чи повернули загублений час?
    (Повернули, тому що не марнували часу і встигли врятуватись)

Вони врятувались, але ви повинні пам’ятати: людина, яка марнує свій час, сама не помічає, як старіє. А чому так стається, хочете дізнатись?

Зараз я розповім вам історію про двох хлопчиків-близнюків, які були дуже схожі і ніхто їх не міг відрізнити. Коли одного з них просили щось зробити, він відповідав:«Хай він». А інший говорив:«Я сам». Тому їх і стали називати Ясамом і Хайвіном. Ясам всю роботу виконував за брата. У школі теж відповідав за брата, виконував домашні завдання. Ясам ніколи не витрачав дарма часу, тому в житті всього досягнув і був щасливий. А Хайвін, який завжди чекав, щоб за нього все зробили, нічого не навчився і не хотів працювати. Він змарнував своє життя дарма. І життя у нього було коротке.

Давайте подумаємо, на що міг змарнувати своє життя Хайвін?

Напевно, ви зустрічали  людей, які мають шкідливі звички. Чи звертали увагу на їх вигляд? Вони вбивають своє здоров’я і мають вигляд старіших за свій вік і живуть коротше життя. А це все тому, що губили свій час, сподівались, що колись наздоженуть, але час не зупиняється і дуже швидко летить. Те, що згубили, не повертається.

А тепер давайте подумаємо кожен про себе, чи не буває такого, що ви марнуєте час?
 

Діти, всі ми хочемо бути щасливими, щось у житті досягнути, але для цього потрібно робити не тільки те, що хочеться, але й те, що потрібно. Хоч ви ще маленькі, у вас теж є деякі обов’язки, які потрібно виконувати, не лінуватись.

Які обов’язки ви можете назвати?

(Відповіді дітей)

А зараз відгадайте загадку.

Що за диво-агрегат?

Може робити все підряд.

Співати, грати, рахувати

І найкращим другом стати. (Комп’ютер, телефон)

Пригадайте, яку користь і яку шкоду приносять нам гаджети? Скільки часу витрачаєте  на них?

Не забувайте, що сидячи довго за комп’ютером чи з телефоном, ми шкодимо своєму здоров’ю і марнуємо свій час. Тому не лінуємось активно відпочивати  на перервах, спортивних годинах, прогулянках. Пам’ятайте, що здоров’я – це найцінніщий скарб у житті і його потрібно берегти.

Отже, пам’ятайте, що одні люди завжди всюди встигають: і вчитися, і працювати, і гратися, і відпочивати. А інші, навпаки, не встигають нічого Як ви думаєте, чому?

Це відбувається тому, що вони змалку не привчилися цінувати й берегти свій час. Отже, що нам потрібно намагатися робити? (Берегти й цінувати свій час)

А зараз зачитаємо кілька правил, які стануть вам у нагоді. (слайд)

     1.   Тримай кожну річ на своєму місці.

     2..   Приходь всюди своєчасно. Привчи себе збиратися та виходити заздалегідь.

  1. Тримай своє слово, Завжди виконуй свої обіцянки. Не обіцяй того, чого не зможеш виконати.
  2. Збирайся до школи звечора.

 

Робота в групах

Учні поділені на  групи.

На заняття було завдання: знайти прислів’я і приказки про час.

Кожна група зачитує прислів’я. Визначаються переможці.

а) Всьому свій час.

б) Без роботи день роком стає.

в) Згаяного часу і конем не здоженеш.

г) Час минає, а не вертає.

д) Втратив хвилину – втратиш і годину.

е) Не тим година дорога, що довга, а тим, що коротка.

є) Влітку тиждень рік годує.

Завдання 2. Записати  предмети, які зображені за 1хв. Яка група більше записала?
Назвати кількість предметів. Як їх можна назвати одним словом?


                            

 


Завдання 3.Яка група назве більше правил і обов’язків, які потрібно виконувати, щоб не втрачати свій час?

Отже,чому потрібно берегти свій час? (Відповіді дітей)

 

doc
Додано
14 березня 2025
Переглядів
331
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку