Виховна година " В світі загадок"

Про матеріал
Загадки вчать дітей до чіткого логічного мислення і доведення. Формувати вміння самостійно робити висновки.
Перегляд файлу

Виховна година “ В світі загадок”

Мета: привчити дітей до чіткого логічного мислення і доведення, розвивати здібність до аналізу, узагальнення. Формувати вміння самостійно робити висновки. Розвивати спритність, швидкість реакції, самостійність, вміння краще зрозуміти світ. Виховувати любов до природи.

Обладнання: карта міста “Загадок”

  Хід заняття

І. Вступна частина

1. Організація класу

-Добрий день, діти! Почнемо цікаву подорож.

2. Оголошення теми й мети

- Діти, сьогодні ми з вами будемо відвідувати, як ви думаєте, що? (загадки)

- Разом з загадками ми з вами  здійснимо мандрівку на планету Казок.

- Скажіть, на світі багато чи мало казок? ( багато)

- А чому їх так багато? ( тому що їх придумували багато людей. Загадки з’явились давним-давно. І люди з тих пір придумали багато загадок.)

ІІ. Основна частина

1. Подорож по планеті Казок, місто Загадок

- Діти, в нас в гостях космічний чоловік Відгадай. Живе він на планеті Казок в місті Загадок. Він запросив нас в гості, але з умовою, що ми будемо виконувати його завдання.  Діти, ви погоджуєтесь?( да ). Заплющуємо очі 1, 2, 3 здіймаємось. ( НЛО корабель.)

- Увага! Підлітаємо до міста загадок (Карта міста Загадок)

- Діти, Відгадай приготував нам надзвичайне завдання. У місті Загадок Відгадай повісив таблички з назвами вулиць. Він попросив нас відгадати, які це вулиці? Для цього ви повинні відгадати загадки.

 

Хто мене роздягає той сльози проливає (Цибуля)

 Цибульна вулиця

Був зелений плід, не просивсь на стіл.

Червоний жупан надів - на обід поспів. (Помідор)

Помідорна вулиця

Його сухим повісили на цвях.

Але коли на небі  хмара й дощ іде.

Розпуститься чудова квітка в нас в руках. (Парасолька)

Парасолькова вулиця

Сяє і блищить

Нікому не лестить

Воно любому правду скаже

Вже як є йому покаже. ( Дзеркало)

Дзеркальна площа

Не літа, не жужжить,

Жук по вулиці біжить,

І горять в очах жука два блискучих вогника.( Автомобіль)

Автомобільна вулиця

- Діти, на якій вулиці живе Відгадай? (Помідорна вулиця)

- Говоримо “Прощавай, Відгадай”, заплющуємо очі 1, 2, 3 і знову ми дома.

2. Загадки за малюнками

З мене листя обдирають,
Мене квасять, в борщ кидають,
В пирогах мене печуть
І в салат мене січуть!
(Капуста)

В діжці ми їх засолили,
А тоді всю зиму їли.
Солоненькі та хрумкі
З пухирцями _ _ _ _ _ _.
(Огірки)

Борщ із нього варить ненька,
В нього шкурочка тоненька,
Солодкуватий він на смак,
Фіолетовий _ _ _ _ _.
(Буряк)

Помаранчева і гарна,
У землі сиджу не марно:
Соковита, солоденька,
Вже я стала чималенька.
Собою пригощу дитину.
Хай корисну з’їсть _ _ _ _ _ _ _ _.
(Морквину)

У землі вона зростає
І брунатний колір має.
Її смажать і печуть,
Її варять і товчуть.
Овоч цей всі люблять дуже,
Як же він зоветься, друже?
(Картопля)

У темниці виростає
та біленькі зубки має.
Хоч гіркий він і пекучий,
та корисний і цілющий.
(Часник)

Маленька, червоненька,
Із хвостиком тоненьким.
На городі мене рвуть
І до столу подають.
(Редиска)

Без рук, без ніг,
А в'ється, як батіг.
(Квасоля)

На городі виріс дужий,
Круглий, жовтий і байдужий
До червоних помідорів,
До капусти і квасолі.
Хто цей гордий карапуз?
Здогадалися?...
(Гарбуз)

ІІІ Заключна частина. Підсумок подорожі

- Діти, чим ми сьогодні займалися?

- Хто запам'ятав хоч б одну загадку?

- Про що були ці загадки?


 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Грачова Анастасія
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Класному керівникові, 2 клас, Виховна робота
НУШ
Інкл
Додано
30 листопада 2023
Переглядів
682
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку