Виховна година "Вода - джерело життя"

Про матеріал
Виховну годину "Вода - джерело життя"проводимо , використавши інтерактивну вправу «Капелюхи де Боно». Вона допоможе закріпити вміння дітей про значення води в житті людини; навчить міркувати на запропоновану тему;буде виховувати дбайливе ставлення до природи.
Перегляд файлу

 

Вода – джерело життя

 

Мета:

1)закріпити вміння дітей про значення води в житті людини;

2)вчити міркувати на запропоновану тему;

3)виховувати дбайливе ставлення до природи.

 

Хід заходу

 

Вчитель

Що за шум? Що за гамір? (вибігають діти «сковорода», «каструля», аза ними Федора)

Федора

Ой, лишенько, заждіть, не втікайте. Допоможіть! Куди я потрапила?

Вчитель

Ти, Федоро, потрапила до школи. А посуд твій утікає від тебе тому, що не миєш його, він брудний, а в нашій школі посуд чистий, його добре миють. Та й сама ти, Федоро, брудна, неохайна. Піди вмийся, а ми тобі потішку про водичку розповімо.

Діти

Наберу водиці

З чистої криниці.

Буду умивати,

Буду промовляти:

«Водичко, водичко,

Умий моє личко.

Рожеве та біле,

Як яблучко сірі…»

Вчитель

Сідай , Федоро, та послухай, що тобі і нашим гостям розкажуть наші діти про воду. Це питання ми розглянемо використавши інтерактивну вправу «Капелюхи де Боно»

 

1.Білий капелюх – збір інформації

(Що визнаєте про воду?)

 

Складання асоціативного куща

 

 

 

Вода

 

 

 

 

2.Червоний капелюх – відчуття, активні емоції людини.

Люди з давніх давен цінували воду. Вода – це життя. Про воду в народі складено багато віршів, приказок, пісень.

-Хто із вас може розказати вірш чи пісню проспівати?

 

3.Жовтий капелюх – користь, вигода.

Користь –

а) водою люди зрощують поля;

б) воду використовують на фабриках і заводах;

в) взимку воду наливають у труби і опалюють будинки;

г)по воді плаває водний транспорт і перевозить людей і вантажі;

ґ) на річках працюють електростанції;

д) водою люди лікуються.

 

4.Чорний капелюх – негативні сторони.

Вода може причинити шкоду: затопляти поля, будинки тощо.

 

5.Зелений капелюх – нові знання, ідеї, дослідження.

Уявіть собі, як би було на землі без води?

-не зеленіла б трава;

-не росли б дерева, квіти;

-не було б тварин;

-не було б овочів та фруктів;

-не було б нас, людей.

 

6.Синій капелюх – висновки.

Без води не можна жити. Вода потрібна всім, і людям, і рослинам, і Тваринам.

 

Вчитель

А зараз давайте згадаємо, яких діток має вода?

(сніжинки, роса, краплини, веселка)

Спробуйте уявити себе дітками води.

а) Уявіть себе сніжинками, покружляйте, покружляйте і тихо опустіться до долу, вкриваючи білим снігом все навколо.

б) Що таке росинка?

(Це краплинки води, що осідають на листочки вночі або вранці. Роса – найчистіша водичка.)

Уявіть себе такими росинками, обхопить руками зігнуті коліна, заплющить очі і погойдайтеся вперед – назад. Ця вправа корисна для вашого хребта.

в) А зараз уявіть себе краплинками. Зберіться в гурт мов у хмаринку, потупотіть ніжками, спочатку повільно, а потім швидше і голосніше. Ой який густий дощ!

г) Після дощу з’являється веселка.

- Що таке веселка?

(Це краплинки дощу, на які падає сонячне проміння.)

Зараз подивимось на веселку. Хто назве кольори веселки?

 

Дидактична гра

 

Кожна дитина бере зі столу картку, читає слово і підходить до того стільця, де стан води відповідає її слову.

Вода – дощ, роса, туман, озеро, річка, море, океан, криниці, краплина.

Сніг – сніжинка, снігова крига, кучугура.

Лід – град, бурулька, крига, іній.

 

Вчитель

Людина, може прожити якийсь час прожити без їжі, а без води вона не може прожити. Але не можна пити брудну воду. Це «мертва вода». Треба пити чисту воду, «живу». В яких казках ми читали про «мертву» і «живу» воду?

(Казки: «Хлопчик із бочки», «Іван Царевич і Сірий Вовк», «Горбоконик» тощо.

 

Дидактична гра «Я знаю»

Що потрібно зробити, щоб на Землі стало більше прісної води?

Вправа «Мікрофон»

(Орієнтовані відповіді)

1.Закривати кран.

2.Не мити машини у водоймі.

3.Не забруднювати сміттям і склом.

4.Економити воду.

5.Очищувати воду на заводах.

 

А зараз підіб’ємо підсумок , шляхом складання сенкана.

Вода

Чиста, джерельна

Тече, поїть, розчинює

Я люблю воду

Життя

 

Вчитель.

Є під землею джерела лікувальної води. Її люди п’ють, щоб не хворіти. Сьогодні ми пригостимо всіх гостей «Миргородською» водою і скажемо: «Пийте на здоров’я».

Пригощайся, Федоро,  смачною лікувальною водою. Ми впевнені, що тепер ти знаєш, чому треба дружити з водою і більше такою брудною не будеш.

Ми всі вам бажаємо доброго здоров’я.

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Ступницкая Лилия
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
24 липня 2020
Переглядів
968
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку