Виховна година "Зима чарівниця".

Про матеріал
Конспект виховної години у 1 класі на групі продовженого дня на тему "Зима чарівниця"
Перегляд файлу

 

Мета:  розвивати зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас учнів, пізнавальну самостійну активність, викликати у дітей радісні емоції виховувати любов до природи рідного краю.

Обладнання: малюнки із зображенням зими, театр тіней , сніговик, дівчинка зима.

Хід уроку

І. Загально-корекційний етап

- Сьогодні у нас незвичайний урок

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну цікаву, країну чудову,

Де наша уява чекає нас знову.

Тож мерщій рушаймо в путь,

Щоб у неї зазирнуть

- Діти я пропоную вам відгадати загадку, і дізнатися яка буде тема нашого сьогоднішнього заняття.

Біла пора року,

Холодні вечори.

Рипучий сніг надворі,

Це витівки………? (зими)

- Прочитайте разом тему нашого заняття: «Зима – чарівниця!»

ІІІ. Основна частина.

1. Вправа «Щось тут не так». (Розвиток уваги, мислення.)

Помилки бувають різні:

І маленькі, й дуже грізні.

Щоб в житті їх не робити,

Будем зараз їх ловити.

Взимку в полі все цвіте –

І волошки й жито.

Гріє сонце золоте –

Ласкаво і привітно.

Морозець щипає щічки

Кличе дітлахів до річки

Щоб купатись і пірнати

І під сонцем засмагати.

- Діти чи почули ви помилку у віршику? Зима вона яка?

ІІ. Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми, мети та завдань уроку.

1.Відгадування загадок

Зірка сніжно біла на рукав мені злетіла,
Поки ніс її сюди, стала краплею води.
(Сніг)

 

Що це за птиця,
Що сонця боїться?
 

2. Відгадування загадкового слова.

На дошці аркуш паперу де зашифроване речення « Зима чарівниця»

  • Діти давайте прочитаємо нашу сьогоднішню тему уроку.
  • Отже сьогодні ми з вами побуваємо в гостях у зими. Чарівниця-зима завітала до нас.  Які зміни у природі відбулися? Як змінилося наше місто з приходом зими?
  • Сонечко менше зігріває землю.
  • Дерева стоять засніжені.
  • За вікном летить сніжок.
         Ми всі спостерігали,
         Як, ніби крадькома,
         Знов на зміну осені 
         До нас прийшла зима.
         То ж зараз поспілкуємось,
          Згадаєм зараз ми,
           Які у вас є враження 
          Від подиху зими?
  • Як же прийшла зима?
  • Пригадайте, що ви відчули, коли випав перший сніг?
  • Куди падали сніжинки? (розповіді дітей)
    Взимку, як у казці, усе може бути:
    Диво можна помітити, чудо – відчути.
    Зиму можна не тільки побачити,
    Зиму можна навіть почути!
  • Які зимові голоси природи?
    Сніг...(рипить)
    Мороз…(тріщить)
    Хурделиця…(виє, співає, стогне, плаче, голосить, ридає)

ІІІ. Вправа « Асоціативний кущ»

  • Дітки яка у вас з’являється асоціація зі словом Зима

ковзанки,

сніговик,

сніг,

мороз,

бурулька,

санчата,

крига,

лижі,

вітер,

санчата.

2. Вправа «Три круги».

- Діти, а скільки місяців має зима? Давайте пригадаємо як вони називаються? Місяць землю грудить

І хату сильно студить. (Грудень)

І назву місяцю дали. (Січень)

Бо весноньку чує. (Лютий)


     

IV. Створення ігрової ситуації.

    - Як ви гадаєте, діти радіють зимі?

    - Що вони ліплять зі снігу? ( Сніговика.)

    - Зараз ми з вами теж зліпимо сніговиків. Наша гра так і називається            « Зліпи сніговика.»

До дошки йдуть троє учнів. Потрібно переставити кола так, щоб правильно розташувати зимові місяці.

 

Фізкультхвилинка

У володарки Зими

Трішечки замерзли ми.

Грудень каже: «Пострибай!»

Січень просить: «Присідай!»

Встали — сіли, встали — сіли,

Розігріли наше тіло.

Лютий місяць нагадав:

Час нам братися до справ.

 

 

 

 

 

 

 

Подивіться на дошку скажіть з яких с казок ці картинки.( снігурочка, морозко, рукавиця, снігова королева, дванадцять місяців, срібряне копитце, зимова казка)

  • Так є дуже багато казочок, а які ви читали, або дивилися?
  • Зараз я вам пропоную подивитися мультфільм маша і ведмідь сліди небачених тварин
  • Подивіться уважно на картинку, яких звірів ви бачите? (Ведмідь, лось, олень, тхір, білка, заєць, вовк, лиса, їжак).
  • - Скільки їх? (9)
  • 7. Вправа «Загадки про звірів».
  •  
  • В лісі вогник рудуватий
  • Шишки лускає завзято. (Білка)
  •  
  • Довговухий пострибайчик.
  • Відгадайте, хто це? (Зайчик)
  •  
  • В темнім лісі проживає,
  • Довгий хвіст пухнастий має.
  • Їй на місці не сидиться,
  • Як зовуть її? (Лисиця)
  •  
  • Уночі гуляє,
  • А вдень спочиває,
  • Має круглі очі,
  • Бачить серед ночі. (Сова)
  •  
  • Хто на собі ліс носить? (Олень)

Ялинка бажань.

            

    V. Підсумок уроку. Рефлексія.
1.    -Мені дуже сподобалось, як ви працювали. Молодці! Скажіть, а чи справдились ваші очікування?

Чи сподобався вам урок?

Що вам сподобалось.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

●‿✿⁀Winter‿✿⁀●

Просмотреть иллюстрацию Снегурочка из сообщества русскоязычных художников автора Тебякина Надежда в стилях: 2D, нарисованная техниками: Компьютерная графика.

docx
Додано
16 січня 2022
Переглядів
1021
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку