Дивовижний світ професій
Мета:1)Навчальна: Виявити рівень знань учнів про професії
2)Розвивальна: Розвивати вміння планувати та оцінювати свою діяльність
3)Виховна: Виховати в учнів шанобливе ставлення до людей різних професій, упевненість у тому, що вибір професії залежить від особистих зусиль, від співпраці з іншими
Вид заняття: виховне заняття
Обладнання: мультимедійна презентація, інтерактивна дошка
ХІД ЗАНЯТТЯ
1.Організація групи
Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи швидше в клас!
Біля парти станем чемно –
Плине хай час недаремно
Будемо уважні і старанні всі.
Сядемо рівненько на місця свої.
2.Повідомлення теми. Мотивація роботи.
Запрошую вас до спілкування за темою «Дивовижний світ професій», щоб зазирнути у різноманіття занять, які виконують люди.
Любі діти! Сьогодні ваше життя – це чудова пора дитинства. Ви навчаєтеся в школі, зростаєте у грі, читаєте сучасні книжки. Попереду багато чого ще навчитеся, але настане мить, коли вам необхідно буде визначитися з майбутньою професією.
3.Робота над темою заняття.
1) Співбесіда «Професія моїх батьків»
-Діти, як ви розумієте слово «професія»? (Відповіді дітей)
-Так, професія, це – трудова діяльність людини, предмет її постійних занять, а також свідоцтво наявності знань і умінь, що дає змогу кваліфіковано виконувати певний вид роботи. У світі нараховують понад 50 тисяч професій.
-Ваші батьки теж ходять на роботу та мають певну професію. Хто знає ким працюють його батьки?(Відповіді дітей)
-Діти, а кого можна назвати майстром своєї справи і завдяки чому?
(Відповіді дітей)
-А що ми можемо зробити зараз для того, аби отримати в майбутньому бажану професію та стати майстром своєї справи?(Відповіді дітей)
-Так, навчання – наша головна справа.
2)Вправа: «Казкові професії»
-Про казкову професію мріє кожний, навіть казковий персонаж. Ким би могли працювати чарівні герої, якби з казки потрапили у справжнє життя?
(Мультимедійна презентація)
(Ніф-ніф будує дім – будівельник
Айболит лікує тварин – ветеринар/лікар
Мальвіна навчає Буратіно – вчитель
Спанч Боб готує - кухар)
3)Гра «Хто це?»
Діти, пропоную вам поглянути на екран та вгадати, професії, що там зображені.
(Мультимедійна презентація)
4)Гра «Підкажи професію»
-Пропоную вам відгадати загадки, про професії які ви зустрічаєте поруч кожного дня
1.Вміє справно рахувати
І товар пропонувати.
Зошит, книгу, олівець
Видає нам ПРОДАВЕЦЬ
2.Тисне вчасно гальма й газ,
Відвезе усюди нас.
Для доріг він хлопець свій!
За кермом сидить ВОДІЙ
3.Квіточки попідливає,
Кущики попідстригає
Для рослинок – чарівник,
Любить землю САДІВНИК
3.Голосно луна дзвінок,
Починається урок.
До діток іде в обитель
Дати знань їм мудрий ВЧИТЕЛЬ
4.Він воює з жовтим падолистом,
Щоб було в дворі охайно й чисто.
Рано-вранці чути «вжик» та «вжик»
Підмітає тротуар ДВІРНИК
4.Підсумки. Заохочення. Оцінювання роботи учнів.
-Сьогодні ми мали змогу поговорити про різні професії. Але пам’ятайте, що не важливо, яку професію ви оберете, бо вони усі потрібні, головне – бути корисним іншим людям, радувати їх своєю роботою
Вправа: «Ким я хочу стати»
У кожного з вас на столі лежить аркуш паперу. Напишіть на ньому своє ім’я та намалюйте того, ким би ви хотіли стати, професію, яка вам найбільше подобається.
(Учні виконують завдання, після завершення роботи збираються)
-Любі діти, дякую за співпрацю! Бажаю, щоб кожен із вас у майбутньому вибрав професію, що припаде йому до душі, а наше спілкування стане першим кроком до цього вибору!