Виховне заняття "Свято осені"

Про матеріал
Виховне заняття "Свято осені" передбачає навчити учнів бачити розмаїття осінньої природи,розкрити красу осінньої природи за допомогою поетичного слова,музики,пісень,художньої творчості дітей; викликати естетичні переживання,захоплення красою природи; розвивати артистичні здібності дітей,їх мовлення, відчуття рими; виховувати любов до природи,до рідного краю;почуття колективізму.
Перегляд файлу

Тема:

Свято осені

Клас:

1-Б

Мета:

навчити учнів бачити розмаїття осінньої природи, розкрити красу осінньої природи за допомогою поетичного слова, музики, пісень, художньої творчості дітей; викликати естетичні переживання, захоплення красою природи; розвивати артистичні здібності дітей, їх мовлення, відчуття рими; виховувати любов до природи, до рідного краю; почуття колективізму.

Матеріально-технічне забезпечення:

       дидактичне забезпечення:  осіннє листя; кошики з осінніми овочами і фруктами; штучні дерева з осіннім листям; парасольки.

       технічні засоби навчання: аудіоапаратура, диск із записами фонограм, пісень.

       використані джерела інформації:

  1.  Дитяча пісня «Про дружбу» .[Електронний ресурс] - Режим доступу:

 https://www.youtube.com/watch?v=QIVF4vLCsEQ

  1. До нас осінь завітала. [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://udnz15.org/scenarij-svyata-2
  2. Загадки про овочі. [Електронний ресурс] - Режим доступу: https://mamabook.com.ua/daru-oseni-zagadku-pro-ovochi-fruktu/
  3. Рязанова Ж.Г. Сценарій свята осені «Чарівні дарунки осені». [Електронний ресурс] / Ж.Г. Рязанова. - Режим доступу: https://vseosvita.ua/library/scenarij-svata-vrozau-carivni-darunki-oseni-107766.html

 

Складова моделі успішного випускника: громадянин, творча особистість.

Орієнтир складової моделі успішного випускника: загальноприйняті

моральні норми суспільства,  творча самореалізація.

Ознаки успішного зростання випускника: знання та збереження культурних цінностей,  розвиток творчої активності, реалізація творчих здібностей.

Педагогічний інструментарій: особистісно-орієнтований підхід,  діяльнісний; технології: формування творчої особистості; форма роботи: свято.

Хід заходу

Звучать фанфари

 

Вчитель:

І.Вступ

Журливо музика заграла, і закружляло в вальсі листя.                В країну осінь завітала, красива, сонячна, барвиста.

Відкриємо завісу ненароком і зазирнемо в осінню пору року.

Вона тоді буває чарівна, коли стає золотокоса.

Учні під музику входять до залу, шикуються півколом.

Пісня «Що нас осінь принесе?»

ІІ Основна частина.

1-й учень:

Як швидко літо проминуло!

Прийшла осінняя пора.

Немов на крилах полинуло

Кохане літечко з двора. 

2-й учень:

Садок марніє потихеньку,

Пожовклі падають листки.

Вітрець не віє вже тепленько,-

Жене понурії хмарки.

3-й учень:

Посох горошок на городі,

Мачок вже цвіт давно згубив,

Високий соняшник на грядці

Журливо голову схилив.

Виходить ІІ група дітей:

1-й учень:

Де сходяться осінь і літо?

А там, де пожовклі сади

Гойдають на стомлених вітах

Рум’яні, духмяні плоди.

2-й учень:

Де сходяться літо і осінь?

А там, де в захмарні шляхи,

Які пролягли через просинь,

Вдивляються пильно птахи.

3-й учень:

Осінь, осінь!

В гості тебе просим.

З щедрими дарами,

З високими хлібами,

З листопадом і дощем,

З перелітним журавлем.

Виходить Осінь під музику:

Осінь:

Я – красуня Осінь.

В лісі походила.

Для дітей старалась,

Кольори змінила.

Пензлем чарівним малюю я

І оживає картина моя:

Жовті й червоні листочки

Йдуть хороводом в таночки.

Танок з парасольками

Осінь:

Прийшла до вас я не сама, а й братиків з собою привела.

Знайомтесь, Вересень.

Вересень:

Добридень, друзі!

Зачекалися мене?

У серпанку павутини

Білі ниточки снуються,

Вже тумани по долині

У ранкову пору в’ються.

В лісі верес розкриває

Свої келишки бузкові,

І багрянець покриває

Пишні грона калинові.

Виходить Овочівник (демонстрація виходу під музику)

Овочівник:

Вітаю! Я - овочівник. Я вирощую овочі та фрукти.

Овочівник:

Звозить вересень в комори

Кавуни і помідори,

Спілих яблук, груш і слив

Цілі гори натрусив.

І вантажить гарбузи

На машини і вози…

Йде до гаю, де гриби

Виростають щодоби.

На чолі іскриться піт –

Сто турбот і сто робіт.

Пісня «Диво осінь»

Овочівник:

А зараз я всіх запрошую на свій город

Овочі виходять під музику, демонстрація виходу.

Гарбуз:

Ходжу собі по городу

Та й шукаю свого роду.

Я вже сотні літ журюся,

Бо не знаю, як я звуся.

Повз, мов танк я на городі.

Повз на гудині й загруз.

Та чомусь мене в народі

Звуть не танк. А як?

Усі хором:

Гарбуз!

Гарбуз:

Баба й дід розповідали:

Перси гарбузом назвали

Гарбузову господиню –

Не мене, а жовту диню.

Я прошу: допоможіть,

Щиру правдоньку скажіть.

Диня:

Я на грядці сонцем сяю,

Родичів багато маю.

Гарбузову господиню усі знають.

Хто я?

Усі хором:

Диня!

Морква:

В темній я живу коморі,

А коса моя на дворі.

Гарбузова я сестриця.

Мене звати…

Усі хором:

Морквиця!

Буряк:

Ми цукрові, ми кормові.

Є брати у нас столові.

В полі ми ростем рядками.

Люди звуть нас …

Усі хором:

Буряками!

Картопля:

Мене смажать, мене варять.

Всі мене їдять і хвалять.

Звати, як мене?

Усі хором:

Картопля!

Огірки(1 учень):

Ми зеленої всі масті:

І довгасті, і смугасті.

Прив’язали нас в рядках

На зелених ланцюжках.

Гарбуза ми сини й дочки.

Звати як нас?

Усі хором:

Огірочки!

Огірки(2 учень):

Нас нестиглими прозвали

Давні греки, бо вважали,

Що коли ми достигали,

То смаку уже не мали.

Редиска:

Я кругленька, червоненька,

З білим хвостиком тоненьким.

На городі мене рвуть, мене ріжуть,

Мене труть і до столу подають.

Як мене в народі звуть?

Усі хором:

Редиска!

Редиска:

Я у Франції родилась.

В цілім світі полюбилась.

Означаю корінець.

Ось і загадці кінець.

Капуста:

Хто голівку свою влітку накриває

І по двадцять хустин на голівці має?

Усі хором:

Капуста!

Капуста:

А чому мене так звуть?

Ось вам відповідь жива:

Капут – значить голова.

Капуціо італійське –

Це капуста українська.

Кукурудза:

Ось прийшла до вас краса.

Наче льон, моя коса.

Білі зуби маю, та усі ховаю.

Довгі коси маю, та не заплітаю. Хто я?

Усі хором:

Кукурудза!

Кукурудза:

Я з Румунії прийшла,

Звідти й назву принесла.

Наче шишка на ялині,

На міцній росту стеблині.

Звідси й назва йде моя:

Ялинкова шишка я.

Помідор:

Я з Італії прийшов.

Там і назву я знайшов.

Подивись, який я гожий,

З яблуками трохи схожий.

Ось тому й назвався ними –

Яблуками золотими.

Часник:

Всіх я слухав,та мовчав.

Я не яблуко, не шишка,

Не капуста – Білосніжка.

Я походжу  від «чесати»,

А чесати – відділяти.

На зубки я розділяюсь,

І тому так називаюсь.

Цибуля:

Як не віриш – перевір:

На мені  12 шкір.

А гризнеш – в сльозах покинеш.

Бо я звуся…

Усі хором:

Цибулина!

Овочівник:

Усі овочі чудові!

Їх вживають для здоров’я.

Кожен смак і користь має,

Людям сили добавляє.

Пам’ятайте, любі діти…

Овочі ( разом ):

Треба овочі любити!

Гра «Овочі і фрукти» (поділ на команди)

Жовтень:

Ми Вересневі вдячні за старанність:

Врожай добротний зібрано без втрат

І ось прийшов сьогодні на світанні

У гості Жовтень – Вересня я брат.

В садах те листя, що було зелене,

Зробилось одразу золоте.

Принишкли і дерева, і кущі,

Уже осінні перші йдуть дощі.

Дощик:

Дощик сиплеться з кленочка,

Дощик жовтий, золотий…

А зелені ще дубочки

Хочуть осінь обійти.

Пісня «Веселка»

Дощик:

Ой, хто це там іде?

Здається Листопад.

Листопад:

Коли прийду я, то останнє листя з квітів

Осиплеться у парках і садах.

Повіє з півночі холодний вітер.

Уранці паморозь білітиме в садках.

Осінь:

Молодці мої малята,

Любі хлопчики й дівчата.

Гарно осінь зустрічали –

І читали, і співали.

Бачу, що вчитеся гарно,

Що розумні всі і справні.

Завжди усім роздавала, що мала,

І від вас подарунки дістала.

Дякую щиро, любі малята,

Що влаштували для Осені свято.

Учень:

Осене – красунечко,

Осене чарівна,

Ти вдяглася в золото,

Наче та царівна.

Всі ми закохалися у пейзажі дивні,

Хоч і сумно трішечки, але ж так красиво!

Тож спасибі, Осене, за дари чудові,

Будемо ми з хлібом ситі і здорові.

Всі разом:

Будем зараз всі гуляти, Дружбу нашу прославляти!

Пісня про дружбу

ІІІ Заключна частина.

Учень:

Закінчилось свято,

Та ми не сумуєм.

Усмішки та радість усім подаруєм.

 Казка до нас ще прийде не раз

 Бо ми в неї вірим,

 все буде гаразд! (усі разом).

Український танок.

Вчитель:

На цьому наше свято закінчилося!

До нових зустрічей!

 

docx
Додано
12 січня
Переглядів
127
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку