Тема: Перший урок
«День народження нашої школи»
Учитель початкових класів
Воронова Лариса Володимирівна
Мета: мотивувати учнів на навчання; сприяти зародженню дружніх стосунків; продовжити формування дружнього колективу; розвивати усне мовлення; виховувати почуття поваги до школи, оточуючих.
Обладнання: музичний супровід; паперовий торт , сердечка, цукерки, пластикові камінці, олівці, паперові сонечка, святкові ковпачки.
Хід уроку:
I Організаційна частина
(Діти входять до класу під музичний супровід)
І Організація класу
Знову лунає шкільний наш дзвінок,
Кличе всіх нас на перший урок.
В класі сьогодні гостей є багато.
Усі ми зібралися наче на свято.
Ми вам раді, люди добрі,
І вітаєм щиро вас,
І запрошуєм ласкаво
На урок в 3-а клас!
Вітання
-
Доброго дня любі діти! Радо вітаю Вас у школі! Сьогодні перед Вами знову відкриються двері чарівної країни Знань! Багато цікавого Ви дізнаєтесь навчаючись. А розпочнете Ви своє навчання в 3-а класі. В цьому чарівному та затишному місці взаємодіючі разом Ви будете оволодівати новими знаннями.
(лунає святкова музика , діти одягають святкові ковпачки)
-Чи готові ви до навчання я зараз перевірю. З нами буде працювати вчитель Іван Анатолійович та новий учень Богдан. Привітаємо їх оплесками!
-
Гра-розминка «Це мій кращий друг і я!»
-
Якщо відповідь про вас, промовляєм хором враз:
-
«Це все я, це все я, це мій кращий друг і я»
-
Якщо ні-то мовчимо і тихенько сидимо.
-
А тепер давайте грати – треба вам відповідати.
-
Рано – вранці хто піднявся?
-
А хто сонечку всміхався?
-
Хто веселий і бадьорий кожен день іде до школи?
-
Хто з вас працею своєю прикрашає дім і клас?
-
Хто приходить зранку в клас із запізненням на час?
-
Хто уміє берегти ручки, зошити й книжки?
-
А хто граючи в футбол у вікно заб’є нам гол?
-
Хто веселу вдачу має і усім допомагає?
-
Вчитель. Відповіли ви чудово, отже, вирушаємо в дорогу.
II Основна частина
ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
Учитель. Сьогодні на уроці ми з вами будемо говорити про… Щоб дізнатися про що, вам потрібно відгадати слово, склавши його з букв, які розсипалися … (школа)
(Слайд 1)
Учитель. Молодці! Це дійсно – школа. Про неї ми і будемо говорити сьогодні на уроці.
ІІІ. СПРИЙНЯТТЯ ТА ЗАСВОЄННЯ МАТЕРІАЛУ
Гра «Гарячий стілець»
(Діти по черзі сідають на стілець і діляться своїми думками, що означає для вас
школа?)
Учитель. А хто знає, чого навчає школа? (Виступ дітей)
Школа – це не лише приміщення, де навчають дітей. Це і велика Країна Знань. Вона подарує вам нові знання, розкриє багато секретів. Ви пройдете багатьма стежинами цієї країни, і я думаю, вам це сподобається.
Асоціативний кущ до слова ЗНАННЯ
-
Як навчатися протягом життя? Де здобувати знання?
-
(Родина, школа, учитель, книга, радіо, телебачення, комп1ютер, інтернет)
-
Напишіть свої мрії, що ви чекаєте від школи в цьому році?
(В колі друзів розкажіть про це)
-
Ось і опинились ми на святі. Ми прийшли вітати нашу школу зі святом.
Гра “Моя школа. Чи знаєте ви?»
Чи знаєте ви:
-
Який номер має наша школа?
-
На якій вулиці знаходиться наша школа?
-
Скільки поверхів у нашій школі?
-
Підніміть руку ті учні, чиї братики чи сестрички вчаться у нашій школі або закінчили її.
-
Чиї мама чи тато навчалися у цій школі?
-
Скільки років нашій школі?
Запитання для учнів:
-
30 років — це багато чи мало?
-
А скільки вам років?
-
А скільки років вашим батькам та рідним?
-
Гра «Побажання»
-
А що ми зазвичай робимо, коли вітаємо їх із днем народження?
( Дарують подарунки та промовляють побажання.)
-
Пропоную і Вам подарувати сердечко вимовляючи побажання всім нам.
Давайте разом привітаємо нашу школу!
Погляньте, у центрі нашої дошки знаходиться « школа». Вона сьогодні
імениниця.
-
Давайте на сердечках напишемо побажання для нашої школи і прикріпимо їх навколо неї.
Рекомендуємо написати побажання і по черзі говорити привітання.
(Якщо у когось із дітей в класі влітку або й сьогодні теж день народження, згадайте про це.)
-
Ось який гарний вийшов у нас букетик сердечок в подарунок.
-
А ще на кожному Дні народження є розваги. Які розваги можуть бути на цьому святі? (ігри)
3 Гра « Вгадай слово»
Букви розсипалися.
(Діти вгадують назви шкільних предметів)
ВЕСЕЛА ВІКТОРИНА (з цеглинками лего)
https://www.youtube.com/watch?v=5vQDWkCU50g
Ознайомлення з правилами поведінки на уроці
Учитель заходить – треба вставати,
Сісти дозволить – треба сідати.
Якщо захочеш – відповідай,
Тихо, без галасу руку тримай.
Щоб не сутулилась спина –
Сядемо рівно неодмінно.
Уважно вчителя ти слухай
І не поводься, як папуга.
Перегляд відеоматеріалу : https://www.youtube.com/watch?v=JYjjpmPIf64
4 Гра «Торт»
-
Діти, а без чого не проходить свято День народження? (Без подарунків, без святкового торту).
-
Так, діти, на кожному Дні народження гостей пригощають тортом.
-
У мене для Вас теж приготований торт. Тільки він не звичайний , а торт-сюрприз. В кожному шматочку заховався сюрприз для вас.
-
Діти! Що ви знайшли ?
-
Цукерку золотий ключик- ці цукерки незвичні. Вони чарівні. Їх чарівна сила допоможе вам стати гарними школярами, відкрити двері до Країни знань.
-
Серце – означає, що Вас тут люблять.
-
Алмаз – що кожен з Вас це унікальна коштовність.
-
Чупачупс – щоб знання були солодкі.
-
Сонечко – кожен з Вас найкращий.
-
Олівець – все , чого навчишся ти напишеш в книгу свого життя.
-
Закладку- ти навчишся гарно читати
III Заключна частина
-
Наш День народження добігає кінця. Давайте привітаємо наш клас із третім Днем народження бурхливими оплесками .
1. Рефлексія
-
Плещуть в долоньки всі присутні;
-
Тільки дівчатка;
-
Тільки ті, хто любить смачно поїсти;
-
Тільки ті, хто запізнюється на уроки;
-
Тільки ті, хто добре навчається;
-
Тільки ті, хто не любить канікули;
-
Тільки ті, хто любить солодощі;
-
Тільки ті, кому подобається грати в футбол;
-
Тільки ті, у кого чудовий настрій.
Підсумок уроку.
Учитель. Ось і закінчується нас урок.
- Про що йшлося на уроці?
- Що ви запам’ятали?
- Що вам сподобалося?
Про що можете розповісти батькам?
-
Робота із «Щоденником вражень»
-
Кожен з вас має на парті незвичайний зошит. Це ваш «Щоденник вражень» . У ньому ми будемо спочатку малювати , а пізніше писати свої думки. Сьогодні я пропоную вам зробити в ньому свої перші малюнки.
Пропоную вам такі теми:
-
Мій перший день у школі.
-
Мій друг Портфелик»
-
Школа, що мені подобається
-
Мої однокласники
-
Підсумок уроку.
-
Учитель. Ось і закінчується нас урок.
-
- Про що йшлося на уроці?
-
- Що ви запам’ятали?
-
- Що вам сподобалося?
-
Про що можете розповісти батькам?