ДЕНЬ ВИШИВАНКИ – загальношкільна святкова лінійка
«Вишиванка моя, вишиваночка!»
1 День Вишиванки! Що нам про цей день говороть Викіпедія?
2 Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято не прив'язане до жодного державного чи релігійного. До цього дня може долучитись кожен охочий, одягнувши вишиванку.
1 А коли було започатковане свято?
2 Свято вишиванки було запроваджене не так давно, лише у 2006 році.
1 Цікаво! З чого все почалося?
2 А починалося дійсно все дуже цікаво: ідею проведення акції «Всесвітній день вишиванки» запропонувала Леся Воронюк, на той час студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Однокурсники дівчини часто приходили на пари у гарних вишитих сорочках, тож вона і запропонувала вибрати один день та вбратися у національний одяг разом.
1 Спочатку ідею підтримала лише частина студентів, потім вона набула поширення не лише у Чернівцях, а й в інших містах.А вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
2 Ідея свята полягає в збереженні українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.
1 У цей день вже традиційно організовують цікаві конкурси у мережі, наприклад, «Найкраща вишиванка» або «Найкраще фото» у вишиванці. Фото у вишиванках викладають у мережу не лише жителі України, а також і українці за кордоном.
2 А що ми знаємо про вишиванку?
ЗАПИТАННЯ:
(пісні про вишиванку)
ВИСТУП ДІТЕЙ
Вишиванка – символ України,
Кожної великої родини,
Нашої історії та мови
Залюбки вдягаємо її знову.
Плаття-вишиванку
Одягаю радо,
Буду в ній сьогодні
з друзями гуляти.
Мені личить унікальний
Одяг наш національний!
На свята уся сім′я
Мама, тато й навіть я,
Вишиванки одягаєм
В центрі міста ми гуляєм.
Хай всі знають, що родина
Любить неньку-Україну!
Вишиванка рідна, ну хіба не диво?
В ній ходити модно, стильно і красиво.
В ній душі наснага, материнська ласка,
Це митецький витвір! З твоїм Днем, краса і казка!
2 Так дійсно! Вишиванка є символом краси, здоров'я і щасливої долі. Її вважають оберегом української нації. Вишита сорочка символізує сімейні цінності – пам'ять роду, вірність і любов.
РАЗОМ З Днем Вишиванки!
2 Ми з вами сьогодні теж долучилися до святкування Дня вишиванки. Гарненько вбралися, в доброму гуморі, посміх нені. Я пропоную зараз прикрасити нашу шкільну садибу вишиванками – оригамі, які ви створили власноруч. Хай вони оберігають нашу шкільну родину і всю Україну!