Виховний захід "Душі людської доброта"

Про матеріал
Розширити уявлення дітей про доброту, як чесноту людини; удосконалювати вміння аналізувати власні відчуття, спонукати дітей на добрі вчинки; розвивати творчі здібності, вміння жити в колективі, прислухатись до думки інших, уміння спілкуватись, робити висновки; виховувати високі моральні якості: доброту, милосердя, повагу до старших, готовність прийти на допомогу; виховувати повагу до народних традицій і релігійних свят.
Перегляд файлу

Тема. Душі людської доброта.

Мета: розширити  уявлення дітей про доброту, як чесноту людини;

удосконалювати вміння аналізувати власні відчуття, спонукати дітей на добрі вчинки;

розвивати творчі здібності, вміння жити в колективі,

прислухатись до думки інших, уміння спілкуватись, робити висновки;
удосконалювати усне мовлення дітей;

виховувати високі моральні якості: доброту, милосердя, повагу до старших, готовність прийти на допомогу;

виховувати повагу до народних традицій і релігійних свят.
 

Обладнання: надписи на дошці «Душі людської доброта», проект, голуб, гілочка з листочками (якості доброї  людини),правила роботи на листочках,сигнали світлофора, торбинки доброти намальовані і вирізані, надруковані прислів’я, фарби, музика. 

Хід уроку.

  1. Організація 

Дорогою добра в житті ступай,

Образи вмій прощать і люте зло.

Бо ти – людина, завжди пам’ятай,

Роби добро,щоб менше зла було.

2. Вступне слово 

- Діти, я познайомлю вас із нашою гостею. Це-свічечка. Погляньте, яка в неї

 Вогнена зачіска. Вам приємно дивитись на її полум’я? А  якщо піднести руки ближче до її вогника,що ми відчуємо?

- Як  ви гадаєте,чи може людина світити,як свічка і дарувати світло і тепло?

- За  якої умови  це може статись?

-У доброї людини очі сяють,як зорі, а своїми добрими вчинками вона заспокоює, ніби притягує до себе. Якщо накрити свічку скляним ковпаком,то побачимо світло, а тепла не відчуємо. А згодом і світло погасне. Запалена свічка-добро, щира людина. А свічка накрита ковпаком – це людина, яка дбає тільки про себе. То ж нехай гостя залишається з нами, нагадує, якою людиною треба бути.

- Свічечка прийшла до нас з подарунком, цікавою історією. Давайте її прочитаємо. 

Читання твору В.Сухомлинського «Щоб ти став кращим.»

- Як ви зрозуміли «став кращим»?       

3. Бесіда

- Ми часто чуємо «добро», «доброта». Що на вашу думку  означають ці слова?     

ДОБРО-корисна справа, вчинок.

ДОБРОТА-чутливе, дружнє ставлення до людей.

- Сьогодні  ми з вами перегорнемо ще одну сторінку людських чеснот, яка називається «Душі людської доброта. Так, душа-це живий відгук людської істоти на все,що відбувається. І якщо у людини цей відгук є, вона душевна людина, а якщо ні – вона черства  і байдужа. Спробуємо сьогодні  заглянути у свою душу, і намагатимемось визначити, які ми. А допомагати нам буде ось цей голуб – символ миру, добра і злагоди. А ще – цей чарівний мішечок «доброти», який є у кожного на парті. У нього ви на протязі уроку будете складати все, що почуєте цінне і корисне.

4. Гра «Залиш собі».( Світлофорчики.)

- Починаємо збирати свій мішечок(найкращі риси людини).

ДОБРОЗИЧЛИВІСТЬ          ЗАЗДРІСТЬ                        КРИКЛИВІСТЬ

ХИТРІСТЬ                            ВДЯЧНІСТЬ                      ЛЮБОВ

ЩЕДРІСТЬ                           ЧЕСНІСТЬ                         ЗЛІСТЬ

ВПЕРТІСТЬ                          ПРАЦЕЛЮБНІСТЬ          БАЙДУЖІСТЬ

ПРИВІТНІСТЬ                     КРИКЛИВІСТЬ                СПРАВЕДЛИВІСТЬ

ТЕРПИМІСТЬ                      МИЛОСЕРДЯ

- Що б ви ще дописали?

ВВІЧЛИВІСТЬ    ТУРБОТА    ТОВАРИСЬКІСТЬ   СПІВЧУТТЯ    ПОВАГА

СЕРДЕЧНІСТЬ    ТАКТОВНІСТЬ

5. Гра «Перевтілення».

- Ми обрали чесноти, які цінуємо, поважаємо людей, які ними наділені. Ці люди схожі на чарівників. І кожен з вас може стати чарівником. Як ви думаєте, за якої умови?

- Доброта  може завітати і до нас у клас. Ось-ось вона зайде до класу…

  Діти, а вона вже у класі. Зайшла ще на початку уроку, сидить тихенько у куточку, посміхається. Яка ж вона?

   - Де живе доброта?

   - Чим займається?

   - Що їй не подобається у світі?

   - Де можна побачити доброту?

   - Чи захоче оселитися у нашому класі?

- То ж за яких умов доброта може оселитися в наших душах?

 Складемо правила.

    1.Дбати про слабких,літніх,малих,хворих.

    2.Не заздрити.

    3.Жаліти інших, а не себе.

    4.Своїми вчинками приносити радість.

    5.Не завдавати болю.

Фізкультхвилинка.  Гра «Комплімент».

  • Чи може у людини від гарного слова піднятись настрій? А погіршитись

   самопочуття від образливого слова?

- Що таке комплімент?Скажіть мені комплімент.

-  Якщо я говорю комплімент, ви підстрибуєте. Якщо ні, присідаєте.

  - Які у вас красиві очі!

  - Які у вас великі вушка!

  - Які у вас охайні зошити!

  - Ви крикливі, як півники!

  - Які у вас довгі носики!

  - Ви стрункі,мов берізки!

  - Ви співаєте,як кізки!

  - Яке у вас гарне волосся!

6. Проблемна ситуація

  а)читання твору В.Сухомлинського «Навіщо кажуть спасибі?»;

  б)обговорення;

- А що думаєте ви з цього приводу?

- Навіщо люди кажуть «спасибі»?

- Чи доводилось вам чути,що іноді на людей говорять,що вони –вовки?

- Які це люди?

- Якими повинні бути люди,щоб їх не називали вовками?

- Звідки взяти всі ці чесноти?

7. Обговорення оповідання Бруно  Ферреро «Крамниця».

 - Про яке насіння говорив Ангел?(Це Божі заповіді,людські чесноти,

   правила моралі.)

     НАСІННЯ-це велике чудо . Навіть найбільше дерево виростає з маленького

  насіння. Ваші душі - це поле, яке слід засівати насінням, щоб на ньому не проріс бур‘ян.

-  Хто ж повинен  засівати ваші душі добрим зерном?(батьки, вчителі, добрі люди)

8. Ситуація «добро-зло». 
                    Хто людям добра бажає , … … … .

  Перший крок до добра -… … … .

  Робиш добро -… …, робиш зло -… … … .

 (не кайся; той і собі має; не роби зла; зла й сподівайся;)

-В Біблії записано: «Не роби іншим того, чого не хотів би, щоб робили тобі».

9. Підбір антонімів до слова «добро». Читання і обговорення казки

- Чим  Зло пригощало Добро?

- Як Добро віддячило Злу?

- Причиною чого є Зло?

- А що може зробити зла людина?

- Докажіть, що Добро сильніше ніж Зло?

- Чого вчить ця казка?

10. Читання віршів

   Добрим бути-зовсім це не просто,

   Не залежить Доброта від зросту,

   Не залежить Доброта від віку,

   Добрим треба бути нам довіку.
   Доброта роками не старіє,

   Доброта від холоду зігріє,

   Якщо Доброта, як сонце світить,

   То радіють і дорослі й діти!

11. Гра «Доповни речення».

 МОЯ ДУША - співає тому, що…

      - хвилюється через…

      - болить, бо…

      - сподівається…

- Які ваші вчинки заспокоять душі батьків?

- Які слова ви знайдете, щоб зменшити душевний біль іншої людини?

11. Гра «Окуляри».

 Знайдіть людину(пару),якій ви б хотіли сказати щось приємне,

 добре,підтримати її.

- Які гарні слова ми почули. Будьмо щедрі серцем в ім’я добра і

  справедливості. Час згадати ще одну Божу заповідь: «Люби ближнього,

  як самого себе».

  Ти Добро лиш твори повсюди,

  Хай тепло твої повнять груди.

  Ти посій і доглянь пшеницю,

  Ти вкопай і почисть криницю.

  Волю дай,нагодуй пташину,

  Приласкай і навчи дитину.

  Бо людина у цьому світі

  Лиш добро повинна творити!

 

- Сьогодні нам було затишно і приємно. І не тільки тому,Що свічечка нас

  зігрівала і світила нам, а тому, що в кожній людині є Добро, кожен, хто за-

  вітав до нас на урок – добрий.

- Ну що ж,мішечки вже повні?Попробуйте підняти. Важко?

- Що ж ви в них поклали, що придбали і приховали для себе?

1  .Практична робота дітей . Фарбування  мішечків.

 - Якщо у вашому мішечку є Доброта, розфарбуйте його у колір доброти.

   А який буде цей колір, визначить самі.

- Наш урок добіг кінця, але розмова не закінчується . Наші знання, вміння,

  творчість, наполегливість залишаються у проекті, який ми створили: «Душі

  людської  доброта ». Тут зібрані вірші, пісні, оповідання, казки, прислів’я і

  приказки, малюнки, власні твори про доброту.

  Якщо людина добре серце має,

  Вона іде у світ Добро творить.
  В її очах любов і ласка сяє,

  Така людина сонечком горить!

- Подбаємо про те, щоб кожен із нас випромінював добро, ніжність.

   Відкривайте серце для Добра. Всім, хто поруч, подаруйте крихітку тепла.

   Сильні будьте, не лякайтесь боротьби зі злом . Пам’ятайте : перемога

   завжди за добром!

 - Отже, настав час дати відповіді на запитання.

 (На дошці голуб із гілочкою).

- То ж які риси людини ми залишаємо у класі?

 ДОБРОТУ  ВВІЧЛИВІСТЬ  ПОВАГУ

 ЧУЙНІСТЬ  ЛАГІДНІСТЬ   МИЛОСЕРДНІСТЬ

 ЩЕДРІСТЬ  ДУШЕВНІСТЬ  МИЛОСТИВІСТЬ

 ВДЯЧНІСТЬ  СПІВЧУТТЯ   ДОБРОЗИЧЛИВІСТЬ

 СЕРДЕЧНІСТЬ СПРАВЕДЛИВІСТЬ (на дошці листочки)

- А неділя ця - це свято Масляна. Перед  Великим постом люди очищаються:

  просять пробачення у рідних, друзів, пробачають того, хто образив. А  який

  символ Масляної?

    (млинці)

- Так, млинець - уособлення Сонця, Добра, Чистоти. Отож і ми з вами

скуштуємо це чарівне кружальце!

 

doc
Додано
3 лютого 2022
Переглядів
426
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку