Патріотичне свято « Посвята в юних патріотів України» з використанням елементів хортингу.
Мета: Виховувати патріотизм і бажання бути відданим своїй Батьківщині; розвивати фізичні якості; вчити дітей бути активними, свідомими, емоційними та життєрадісними.
Обладнання: компаси, карта – схема, пневматична гвинтівка,мішень, дві булави, 4 гирі (16 кг), футбольний м’яч, дротики, канат,5 плакатів формату А 1, різнокольорові маркери, українські костюми, аудіоапаратура.
Учасники гри: члени гуртка «Юний патріот України» ( 20 школярів віком – 12-14 років.)
Хід заходу
Під звуки « Козацького маршу» гуртківці заходять у спортивний зал. Шикування учасників свята.
Урочисте відкриття. Привітання від запрошеного земляка - воїна АТО. Оголошення програми заходу. Під звуки гімну керівник і староста гуртка піднімають прапор України.
Керівник гуртка. Народна мудрість говорить: « Краще запалити свічку, ніж ганьбити пітьму».
І якщо ці свічки палахкотять, а не ледь жевріють, в кожного з нас у серці, то Україна дійсно стане вільною і незалежною, в Україні запалає вогонь відродження. Сьогодні й назавжди молоде серце повинно берегти пам'ять про всіх, хто відстояв державу в усіх битвах і війнах, бо вони є справжніми патріотами своєї Вітчизни.
Тож, ми запросили вас, дорогі наші гості, на патріотичне свято, переглянути обряд посвяти учнів школи в «юних патріотів України», після того, як наші добровольці пройдуть низку випробувань розумом і фізичною силою, то будуть зараховані до складу членів гуртка « Юний патріот України», який, вже четвертий рік поспіль, працює в нашій школі, маючи власні звичаї, традиції та гарну славу за ії межами.
Староста гуртка. Пропоную нашим учасникам, для початку, виконати вправу « Патріотом має бути кожен, тому що…» ( метод – прес, під час якого кожен повинен продовжити дане речення, аргументуючи власну думку) Учні по черзі висловлюють свої відповіді.
Керівник гуртка. Ваші відповіді були дуже змістовні і переконливі, тому рухаємося далі, до наступної вправи. Події, що відбуваються в нашій країні на протязі останніх чотирьох років чітко довели той факт, що наша сила в єдності, але гра повинна бути командною. Тому наступна вправа « Патріотичний кросворд» спонукатиме вас утворити 4 команди, які мають за певний час обрати ії назву, символ та гасло і розробити кросворд з ключовим словом « ПАТРІОТИЗМ» . Наробки команд презентуються у великому колі.
Презентація команд відбувається у формі театралізованої гри з наявністю героїки і військової бойової романтики, яка б цілковито розкривала сутність назви команди. Завдання суперників – вгадати назву команди. Відбувається презентація таких команд: Козачата, Січові стрільці, Бандерівці, Кіборги. Також, представляються емблеми і проголошуються гасла.
Керівник гуртка. Настав час перейти до командної гри. Це буде гра-випробування військово – прикладного мистецтва. Команди повинні намагатися зберегти свій кількісний склад без втрат.
Гра припиняється на етапі, коли якась одна з команд вийде з гри у повному складі, а інші понесуть втрати у кількості членів.
Учитель фізичної культури. Називає гру чи естафету, пояснює правила.
Гра «Снайпери»
У зазначеному місці ставляться три кеглі на відстані 15-20 см одна від одної. З відстані 5-6 м необхідно так покотити м’яч , щоб збити якомога більше кеглів. Дається три спроби. Після кожної спроби кеглі знову ставляться на місце. Гравець, який показав найгірший результат, вибуває з гри.
Естафета із переповзанням по –пластунськи і метанням тенісного м’яча в ціль.
За сигналом двоє гравців повзуть по – пластунськи 5-6 м. У руках у кожного по 2 тенісні м’ячі. З положення лежачи потрібно влучити з двох спроб у мішень. Потім встати і швидко перетнути фінішну пряму (там, де стартували). Секундоміром фіксується час кожного учасника. За промах під час метання додаються штрафні по 0,5 с. Учасник, який показав найгірший результат, вибуває з гри.
Гра «Переправа»
За сигналом двоє гравців біжать по гімнастичній лаві, перевернутій до верху,потім перестрибують рів 1,5 – 2м, оббігають орієнтир і повертаються назад. Дистанція 8-9 м.Результат кожного з гравців фіксується. Гравець з гіршим результатом залишає гру.
Естафета « Втеча з полону»
За сигналом двоє гравців біжать, перестрибують два бар’єри, пролазять тунель( використовуються зшиті мішки без дна довжиною 3 м), оббігають орієнтир і повертаються назад без перешкод, Дистанція 8-9 м. Результат кожного гравця фіксується. Гравець з гіршим результатом вибуває з гри.
Гра « Шукачі мін»
Використовуємо два поля баскетбольного майданчика. Посередині кожного кола стоїть стілець. По колу розкладають 5 дерев’яних кружечків, діаметром 10-15 см. Виходять два гравці, які фіксують розміщення кружечків, а потім їм зав’язують очі темною пов’язкою. За командою вчителя вони повинні класти по одному кружечку на стілець, поки всі 5 кружечків не будуть на стільці . Гравець з гіршим результатом виходить із гри.
Гра « Доставка снарядів»
На старт виходять два гравці. У кожного в руках мішок з трьома набивними м’ячами. За сигналом гравці тягнуть мішки по підлозі, біля першого орієнтиру витягають один м’яч , потім біля другого ще один м’яч , а з третім оббігають третій орієнтир і повертаються назад, по дорозі забирають у мішок набивні м’ячі. Гравець з гіршим результатом залишає гру.
Гра «Взяття висоти»
У грі беруть участь 4 учасники, які одночасно починають гру на чотирьох доріжках. За сигналом вони біжать, перестрибують через гімнастичні козли, гімнастичний кінь, потім 5-6 м переповзають по – пластунськи, пролазять під гімнастичними лавами, повертаються назад, переступаючи лавочки і вистрибують на гімнастичний козел. Хто це зробить останнім, той вибуває з гри. Відстань до повороту 10-12 м.
Підведення підсумків гри – випробування. Слово для відзначення кращої команди та рекомендаціями для всіх членів змагань має запрошений гість – учасник АТО.
Керівник гуртка. Більш як піввіку мовчала зґвалтована історія, мовчали люди, а коли називали імена героїв, то говорили з острахом, пошепки. Нині до нас повертаються пласти правди, а з ними імена борців за національну незалежність, за право життя, свободу і віру у свою державу.
Тож настав час згадати імена героїв, які в різні часи історії піднялися на захист своєї Вітчизни.
(Демонстрація презентації « Видатні борці за Незалежність»)
Староста гуртка. Героям – слава
У серці тривога, навколо руїни,
І кров’ю жертв захлинулась держава,
Героям, що впали за честь України,-
Слава!
Оголошується хвилина мовчання.
Бліц – опитування для учнів, які визначилися з своєю патріотичною позицією і виявили бажання носити почесне для школяра звання « юний патріот України», а значить стати гуртківцем.
Керівник гуртка. Зараз Україна переживає важкі часи. Не стихають вистріли на східному фронті.
Майже кожного дня гинуть наші славні захисники. Невідомо скільки ще пройде часу, коли , нарешті скінчиться ця безглузда бійня, ворог заспокоїться і залишить свої агресивні наміри. Та якби там не було, ваше молоде покоління повинно гартувати свій вишкіл, силу волі, бажання захистити рідну землю. Україні потрібні справжні патріоти. В нашому навчальному закладі склалася добра традиція, вже чотири роки поспіль ми проводимо прийом учнів до лав « юних патріотів України». Ось і сьогодні у нас відбудеться ця урочиста подія. Здійснити цю місію ми запросили полковника козацької Карабилівсько - Боківської сотні Гриценка Василя Павловича.
Урочиста посвята учнів в «юних патріотів України»
Козацький полковник. ХV століття – важкий час для українського народу. Скрутно жилося людям під пануванням чужих володарів, бо скрізь в Україні було заведено панщину. Селяни працювали на панській землі, вся земля перебувала у власності великих панів – вельмож. Багатостраждальна земля чекала героїв. Деякі чоловіки відгукнулися на заклик рідної землі й стали на ії захист. Це були козаки, сила, спритність і мужність яких змінила світ. Тож,беріть собі за приклад, унаслідуйте козацьку відданість і відвагу. Кожен козак – патріот мав знати і виконувати заповіді козаків. Ану – мо, юні патріоти, повторюйте за мною заповіді!
Учні приймають заповіді « юного патріота України»
Керівник гуртка. Отож пам’ятайте, діти, що ви є нащадками славних українських козаків, тому любіть Україну й шануйте ії народ, Хай кожен із вас своїми власними вчинками доведе, що «Україна понад все!»
( Подається команда до спуску Державного прапора України. Гуртківці виходять із місця проведення змагань.)