Виховний захід з англійської мови
«Світ навколо нас»
Мета: в ігровій формі всебічно розглянути винесенні питання, дати можливість кожному учню виявити активність, показати рівень своєї ерудиції; поглибити, систематизувати та удосконалити знання, професійні вміння та навички учнів із вивченого матеріалу.
Завдання: поглибити інтерес учнів до вивчення та пізнавання інших країн світу, підвищити мотивацію щодо вивчення іноземних мов; розвинути відчуття гордості за власну державу та свій народ, що є початком великого шляху пізнань рідної землі, її історії та культури.
Дидактичні матеріали: географічні карта, словники, картки із завданнями та запитаннями, буклет даного заходу для гостей із коротким змістом «Путівник»
Міжпредметні зв’язки: українська мова, географія, культурологія, історія.
Матеріально-технічне забезпечення:
Хід заняття
I. Вступ
1. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності. Регіональний компонент.
Оскільки в нашому повсякденному житті ми не завжди маємо можливість із тих чи інших причин подорожувати й відвідувати країни, які б нам хотілося, ніщо нам не може завадити уявити подорож своєї мрії, під час якої ми зможемо полинути в будь-який куточок нашої планети, більше дізнатися про архітектуру та культуру різних країн та народів, систематизувати свої знання про ті чи інші факти різних країн та міст.
І саме сьогодні на нашому заході нам випала нагода здійснити таку подорож, тай не лише нам, а й нашим гостям.
Ми вивчаємо англійську мову, тож обов’язково відвідаємо Англію та Америку, і, зважаючи на той факт, що ми європейська держава, помандруємо до Європи.
Як кажуть, усе починається з тебе, і щоб краще пізнати інші міста та країни, ми повинні якомога більше знати про наш рідний край. Усі ми живемо в різних населених пунктах, але об’єднує нас один – наша писанкова Полтава.
Отож пропоную переглянути відео про Полтаву.
(Перегляд відеоролика про Полтаву)
2. Організаційна частина
(Поділ учнів на команди, назви команд.)
Для того щоб наша подорож була цікавіша, ми проведемо її у формі вікторини. Ви отримаєте певну інформацію, що дасть вам можливість наповнити нашу подорож яскравими фарбами.
А для того, щоб поділитися на команди, вам слід відповісти на такі запитання: Хто в майбутньому себе бачить за кордоном, а хто в Україні? Ті, хто в майбутньому планують навчатися чи працювати в Україні, об’єднуються в одну команду. Відповідно ті, хто в майбутньому бачить себе за кордоном, утворить другу команду.
Отже, поділіться на команди, виберіть капітанів та назвіть команду, а мив цей час оголосимо членів нашого журі, які будуть виконувати роль митного контролю у нашій уявній подорожі.
II. Основна частина
1. Teams presentation
(Візитка)
Отож у нас є дві команди. Оскільки для кожної подорожі людині необхідний документ, так і нашим командам потрібен закордонний паспорт, у якому вказано:
Оцінювання
Представлення кожної команди оцінює журі, а саме – митний контроль. А щоб якомога краще його пройти, вам потрібно добре постаратися. Команда яка найкраще представить свій паспорт, отримує максимальну кількість балів – 5 балів.
2. The world’s 10 most beautiful cities to visit
(Подорож країнами світу)
Мандрівка довжиною в тисячі кілометрів починається з одного кроку.
Лао Тзу
Ми зробили цей крок, почали нашу подорож із рідного краю, з Полтави, і тепер ми рухаємось у напрямку Європи.
Вам потрібно переглянути відео про міста Європи і не тільки та здогадатися, про яке місто там ідеться. (Перегляд відеороликів про міста світу)
Оцінювання
Команда, яка першою відгадає місто, отримує 5 балів.
Якщо кожна команда не відгадала місто, учасникам пропонуємо зашифровану назву цього міста, відповідно, вам потрібно розгадати назву міста. Таким чином, команда, яка перша розгадала назву міста отримує 2 бали.
10) 14,5,23-25,15,18,11 |
10) New-York |
(Додаток 1 – шифри алфавіту)
A-1 B-2 C-3 D-4 E-5 F-6 G-7 H-8 I-9 |
J-10 K-11 L-12 M-13 N-14 O-15 P-16 Q-17 R-18 |
S-19 T-20 U-21 V-22 W-23 X-24 Y-25 Z-26 |
(Екскурсія містами України – перекладач)
Розумний мандрівник ніколи не зневажає свою власну країну.
Карло Гольдоні
Все ж таки нам не слід забувати таку істину: «В гостях – добру, а вдома – найкраще». Тому ми повертаємось із Європи додому, на нашу рідну неньку Україну. І зараз ви будете мати можливість переконатися, що наші міста не гірші від європейських, а в чомусь навіть кращі.
Як сказав Філіп Бувар: «Коли подорожуєш, не знаючи англійської, починаєш розуміти, що значить народитися глухонімим і недоумкуватим.» Зараз у нас буде можливість перевірити правдивість цього вислову на собі. Кожен із вас буде мати можливість спробувати себе в ролі перекладача.
Оцінювання
Команда суперників відгадує місто – отримує 5 балів.
Якщо команда суперників не відгадала місто, про яке зачитувалась інформація, інша команда, відгадавши правильну назву міста, - отримує 2 бали.
1) Lviv
2) Ivano-Frankivsk
3) Chernivtsi
4) Uzhhorod
5) Yalta
6) Kharkiv
7) Kyiv
8) Donetsk
9) Odesa
10) Kamianets-Podilsky
(Цитати про подорожі – конкурс капітанів)
Подорожі вчать більше, ніж що б то не було. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома.
Анатоль Франц
А краще зрозуміти, яку роль відіграють подорожі в нашому житті, нам допоможуть наші капітани. Їм потрібно прочитати цитату про подорожі та зробити вдалий літературний переклад.
Оцінювання
Хто найкраще перекладе цитату, отримає 5 балів.
«For me Travel is self-education. It opens our heart and soul. It gives us new life experience, both Positive and Negative. Adventure begins from the day we are born! Life… Embrace it, Fell it, and live it! Travel … As much as you can. As far as you can. As long as you can. Life is not meant to be lived in one place.»
5. Brainstorming
Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.
Якщо ви не знаєте відповіді чи відповідаєте неправильно, команда суперників має право на відповідь.
III. Заключна частина
1. Оголошення результатів
Протягом сьогоднішнього уроку, так званої подорожі, ми мали можливість побачити всю красу і велич різних міст, різних країн, культур та епох. І ми з впевненістю можемо зробити висновок, що наша країна є також чудовим місцем для цікавих подорожей та гарного відпочинку.
Не слід забувати і про наші чудові Карпати, адже багато іноземців відвідують наш край, зокрема Буковель, захоплюючись нашими звичаями та традиціями.
Життя – це книжка, і той хто не подорожує, читає лише одну її сторінку. Подорожуйте, гортайте сторінки свого життя… і наповнюйте їх цікавими барвами та картинками. Пам’ятайте, що навіть не маючи можливості, при бажанні ми можемо влаштувати собі хороший відпочинок, цікаву, захопливу та змістовну екскурсію.
Зберіться з класом чи друзями та пройдіться Полтавою… Скільки ж усього цікавого тут є!
Адже все починається з малого: подорожі за сотні та тисячі кілометрів починаються з першого кроку. Тож зробіть цей крок!
А зараз журі оголосить результати нашої вікторини.
2. Підбиття підсумків
На завершення хотілося б подякувати вам за цю подорож, хоча й уявну. І пам’ятайте, що все у нашому житті починається саме з ідеї, з нашої уяви, з нашого бажання та поставленої мети.
Бажаю, щоб усі ваші такі уявні подорожі стали справжніми, щоб ви могли подорожувати світом та збагачувати себе морально й культурно.
І якщо будете мати таку змогу, присилайте фото та листівки, щоб інші наші учні мали можливість поринути в таку ж уявну подорож.