Виховний захід про трагічні події 1932-1933 років, про історичне минуле нашого народу, який вистраждав і пережив страшні роки геноциду.
Перегляд файлу
Виховний захід.
Тема: Україна пам’ятає. Виготовлення незабудьки.
Мета: поглибити знання дітей про трагічні події 1932-1933 років; формувати навички критичного мислення; виховувати непримиренність до насилля; повагу, турботу, співчуття до людей, які пережили страхіття голодомору, прагнення зберігати в пам’яті історію рідного народу.
Хід заняття
1. Вступне слово.
- Чи знаєте ви, як пахне життя?Давайте на хвилинку відчуємо цей запах…Заплющіть очі!
- Що ви відчули? Так, це пахне хліб… Є тільки одне слово рівноцінне слову «хліб». Це слово – життя. Що може бути цінніше хліба? Ніякий шмат золота не буде дорожчим за крихту хліба!
Хліб усьому голова.Так в народі кажуть.Хліб – мир, любов, життя,Хліб - це наша радість.
А був на нашій землі, у рідній Україні рік, коли хліб людям тільки снився. Рік, коли хлопчики й дівчатка, як оце ви, не бачили хліба у вічі.
Мова сьогодні йтиме про рік 1933…Рік пам’ятний. Рік незабутній. Рік страшний. Найчорніший рік в історії України: Голодомор.
У світі було багато трагедій: війни, катастрофи, які забирали життя людей.
Коли гинуть люди від стихійного лиха (повінь, землетрус, виверження вулкану) – це одне. Коли люди гинуть від голоду – це зовсім інше. Особливо – голоду, який створили навмисно, щоб знищити український народ. Влада забирала у людей все. Все, до останнього колоска, до останньої зернини, всі продовольчі запаси. Карали навіть дітей, які підбирали колоски пшениці на вже зібраних полях.
А чи так давно це сталося? Не так давно… 90 років тому. Ще досі живі свідки тих часів. Серед них можуть бути ваші прабабусі, прадідусі.
Можливо ви почуєте від них багато нового і страшного, але не бійтеся чути це. Це наша історія. Ми не можемо викреслити її з нашої пам’яті.
- Шматок хліба коштував стільки ж, як і саме життя. І зараз кожен, хто пережив цей страшний голод, ніколи, до кінця своїх днів, не кине і крихти хліба на землю, бо перед ним завжди будуть очі тих, хто помер від голоду у ті страшні часи.
Голод забрав протягом 1932-1933 років від 7 до 10 мільйонів людей. В українських селах від голоду помирали і дорослі, і діти. Сільські школи були пустими, дитячі майданчики заростали бур’янами. 2. Основна частина.
- Сьогодні ми створимо паперові квітки-незабудьки. Квітка незабудька вважається символом пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Вона нагадує нам, що ми не маємо права забути мільйони жертв Голодомору.
Незабудька – це маленька тендітна квіточка з синьо-голубими пелюстками та жовтою серединою. Ось так вони виглядають у природі.
Квітка незабудька складається з двох кольорів – синього й жовтого – кольорів вільної та незалежної України.
Незабудька походить від слова «не забудь».Тендітна блакитно-жовта квітка ніби кличе нас: «Не забудь! Не забудь! Жертв страшного Голодомору».
Кожен з вас сьогодні виготовить три паперові незабудьки.
1.Одну прикріпимо на наше панно;
2.Другу – собі;
3.Третю подаруєте найближчій, найдорожчій людині.
Нам потрібний блакитний і жовтий папір для виготовлення незабудьки-пам’яті…
Фізкультхвилинка. Пальчикова зарядка.
3.Підсумок.
-У суботу 25 листопада, о 16 годині, коли на вулиці стемніє, попросіть батьків засвітити і поставити свічку на підвіконня так, щоб її було видно знадвору.
Цих вогників має бути якнайбільше. Вони символізують скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших українців. Ці вогники зігріють душі загиблих. Це – знак нашої пам’яті.
А зараз прошу вшанувати пам’ять мільйонів невинних людей, дітей, що померли під час Голодомору хвилиною мовчання.