Виховний захід "Здраствуй осінь золота"

Про матеріал
Тема заняття: Здраствуй, осінь золота Мета: освітня: ознайомити гуртківців зі змінами пори року, різноманіттям дерев рідного краю; розвиваюча: розвивати творчі здібності вихованців, уяву, фантазію, вчити аналізувати , спостерігати за природою; виховна: виховувати любов до рідного міста, екологічне виховання.
Перегляд файлу

Виховний захід:


Здраствуй,  осінь  золота

 

 


Вихователь ГПД:
Єрмакова О.О.
 

 

Тема заняття: Здраствуй,  осінь  золота
Мета:

освітня: ознайомити гуртківців зі змінами  пори року, різноманіттям дерев рідного краю; 
розвиваюча: розвивати творчі здібності вихованців, уяву, фантазію, вчити аналізувати , спостерігати за природою;
виховна: виховувати любов до рідного міста, екологічне виховання.
 

Обладнання: осіннє листя різних видів дерев, картон, клей ПВА, зразок, ножиці,  пензлик, ілюстрації осінніх пейзажів, музичний запис «Пори року» П. І. Чайковського.
Хід заняття:
I. Організаційний момент

(Звучить мелодія: музичний запис «Пори року» П. І. Чайковського)
Повідомлення теми і мети уроку.

II. Вступна частина

Вихователь: «Як швидко літо промайнуло!
                   Прийшла осіння пора
                   Немов на крилах полинуло
                   Кохане літечко з двора.
                   Садок марніє потихеньку
                   Пожовклі падають листки,
                   Вітрець не віє вже тепленько,
                   Жене холоднії хмарки.»
Діти коли це буває?(відповіді дітей)
А ви помітили, як змінилася природа з того часу, як ви пішли до школи? (відповіді дітей).

III.Основна частина

Розповідь вихователя з елементами бесіди.
Ось і прийшла осінь, а разом з нею завітали до нас і три місяці. Які?
(відповіді дітей: Вересень, Жовтень, Листопад).
А зараз закрийте оченята і послухайте:
«Осінь завжди зачаровує серце людини незбагненною красою кольорів і відтінків, а ще дивовижною красою природи. Кожен день не схожий на попередній. Він дарує нові кольори та форми. Бо кожного дня відбуваються зміни. То небо сине-сине безмежне і бездонне, то стало воно сірим і сумним,
Задощило густим дощиком, все втратило свої кольори,то знову засміялося сонце з висоти, розфарбувало дивосвіт і зігріло все довкола, ніби літо повернулося.
  Діти, а хто знає вірші про осінь?
   Учень 1:
                      Осінь
                      Сіла осінь на порозі,
                      Довгі коси розплела,
                      Спілі яблука на возі,
                     До бабусі привезла.
Учень 2:
                   Журавель
                   Зажурився журавель,
                   Що минає літа день,
                   Що надходить осінь…
                   Я ж не взутий, босий!
Учень 3:
                     Останній листочок
                    Листя падає додолу.
                    Засинає гай і поле.
                    На вербі один листочок.
                    До зими один деньочок!
   Вихователь: Молодці! Скажіть будь-ласка, а який перший місяць осені? (Правильно, вересень)
І сьогодні він до  нас завітав на заняття. Давайте його погукаємо всі разом!
Вересень:
Вересень каже:
                         «На полі, в гаю,
                          Я подарунки усім роздаю:
                          Повні грибів мої жмені,
                          Яблука маю в кишені»

Вихователь: А тепер, діти, я вам пропоную погратись в цікаву гру.
Гра (знайди помилку). Керівник гуртка називає фрукти і робить навмисно помилку, називаючи  овочеву рослину. Діти знаходячи помилку плескають в долоні.)
Ми знаємо, що вересень багатий на врожай, але не тільки  люди піклуються про запаси на зиму, а і тварини. Які тварини роблять запаси на зиму?
Діти дають відповідь(білка, їжак, гризуни та інші).
(Стукіт в двері).
Вихователь:
А хто це до нас завітав?
Правильно  діти це – жовтень!
Жовтень:
                 Жовтень говорить:«А я, погляди,
                 В жовту одежу вдягаю сади
                 З мряки заслону розстелю,
                 Сонце вкладу у постелю»

Вихователь:
Жовтень, приєднуйся та пограй у гру разом з нами.
Гра «Вгадай листочок». Керівник гуртка показує листя, а діти відгадують з якого дерева чи куща цей листок
Третім і останнім  місяцем осені, є Листопад.
Листопад:
                      «А я з тихим плачем
                      Землю поллю безкінечним дощем,
                      Листя стрясу з деревини,
                      Вистелю гори й долини»

Гра «Горішки для білочки». Учні діляться на дві команди. Потрібно перенести у ложці по одному горіху в кошик. Яка команда перша перенесе усі горіхи до кошика та і виграла.
Вихователь:  Діти, давайте всі разом пригадаємо прислів'я та приказки про осінь.
Осінь іде, а за собою дощі веде.
Весна багата на квіти, а осінь – на сніпки.
Літо дає коріння, а осінь – насіння.
Як вересніє, то й дощик сіє.
Жовтень ходить по краю та й виганяє пташок з гаю.
У листопаді зима з осінью бореться.

3.1 Практична робота

Тема: «Виготовлення флористичної картини «Листопад»».
Мета: навчити гуртківців робити флористичну картину «Листопад», ознайомити дітей з листям різних дерев, виховувати бережливе  ставлення до природи.
Обладнання: картон, пензлики, клей ПВА, сухе, різнобарвне листя дерев (яблуні, клена, каштану, берези, акації, липи та інші), серветка, зразок аплікація «Листопад».
Хід роботи:
Вихователь:  Діти, під час листопаду листки утворюють на землі гарний килим. Заплющіть на хвилинку очі долонями і уявіть собі осінній листопад. Уявили? А тепер розкажіть мені, як падає листя під час листопаду?
Діти: - Листя кружляють...
- Перекидаються...
- Кружляють, як у танці...
- Плавно опускаються на землю...
Сьогодні ви виконаєте аплікацію на тему «Листопад».
Практична робота дітей.(Тихенько звучить музика  П.І.Чайковського)
                                  
Технологічна картка
виготовлення флористичної картини «Листопад»
1. Підготувати картон.
2. Нанести тоненький шар клею по контуру листка.
3. Приклеїти різнокольорові листя дерев на основу.
4. Флористичну картину покласти під прес до повного висихання.
5. Виготовлення паспарту.
В процесі виконання практичної роботи проводиться фізкультхвилинка:
«Кленові листочки»
Осінь, осінь . Лист жовтіє,
(розводять руки в сторони)
3 неба часом дощик сіє.
(показують рух дощика)
Червонясте, золотисте
Опадає з клена листя.
(Кружляють)
Діти ті листки збирають,
(Руки в сторони, присідають,
імітують збирання листочків)
У книжки їх закладають.
Наче човники, рікою
їх пускають за водою.
(Роблять ліхтарики).
З них плетуть вінки барвисті,
Червонясті, золотисті.
(Кружляють.)
IV. Підсумок заняття
Вихователь:
Подивіться, діти, який яскравий килим з осіннього листя вийшов! Справжній листопад завітав до нас ! Ви старалися, працювали акуратно, дружно. Вам допомагала музика П.І. Чайковського, яка навіювала на вас осінній настрій. Молодці! А вам сподобалася ваша робота?
(Відповіді дітей.)

Золота красуня — осінь-чарівниця!
По землі ступає, золотом іскриться.
В жовте і червоне листячко фарбує,
І картини дивні, чарівні малює.
Небо синє-синє, листя кольорове,
А яке довкілля радісне, чудове!

Діти, давайте берегти наше довкілля!

 

 

Список використаних джерел:
1. Белецкая Л. Б.. Флористика. – М.: АСТ; Донецк: Сталкер, 2005. – 77.
2. Вербицький В. В.. Формування практичного розуму цілеспрямованого учня(з досвіду сталого розвитку позашкільної еколого-натуралістичної освіти). – К.: Деміур, 2002. – 232 с.
3. Курганова Н. В.. Усі крилаті вислови, прислів’я, приказки, загадки. – Харків: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2005. – 320 с.
4. Лыкова И. А.. Лесные поделки. – Казань: издательский дом «Карапуз», 2008.
5. Паронова В. І.. Брати місяці . – 2005. – 16 с.
6. Перевертень Г. И.. Волшебная флористика. – М.: АСТ; Донецк: Сталкер, 2005. – 14.
7. http://www.znayyak.org/yak-zrobiti-paspartu-svoїmi-rukami/
8. deti.e-papa.com.ua/zagadki/16/

 

 

docx
Додав(-ла)
Єрмакова Ольга
Додано
29 липня 2021
Переглядів
294
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку