Виховний захід «Живи добріше, будеш всім миліше»

Про матеріал

Тема виховної години : «Живи добріше, будеш всім миліше»

Мета: продовжувати роботу над згуртуванням учнівського коллективу;

вчити «творити» добро через добрі справи, оволодівати мистецтвом спілкування та навичками взаємодопомоги;

розвивати розвивати уявлення про такі поняття моралі, як доброта, чуйність, уважність, доброзичливість, співчуття; допомагати учням усвідомити, що добро, радість потрібно кожній людині; пробуджувати у дітей щирий інтерес до всього морального, корисного;

виховувати прагнення творити добро, цінувати його, бути патріотами своєї країни, роботи добро та добрі вчинки, прагнення співчуття до ближніх, бажання робити людей щасливими.

Перегляд файлу

Виховний захід : «Живи добріше, будеш всім миліше»

Вчитель: Глушаниця О.І.

Клас: 3-А

Час проведення: 19.02.16р. , 2 урок

Місце проведення: класна кімната(24каб.)

Мета:

продовжувати роботу над згуртуванням  учнівського коллективу;

вчити «творити» добро через добрі справи, оволодівати  мистецтвом спілкування та навичками взаємодопомоги;  

розвивати  розвивати уявлення про такі поняття моралі, як доброта, чуйність, уважність, доброзичливість, співчуття; допомагати учням усвідомити, що добро, радість потрібно кожній людині; пробуджувати у дітей щирий інтерес  до всього морального, корисного; 

виховувати прагнення творити добро, цінувати його, бути патріотами своєї країни, роботи добро та добрі вчинки, прагнення співчуття до ближніх, бажання робити людей щасливими.

Форма проведення : виховна година

Тривалість :45хв.

IMG_20160323_125911_11

 

 

Хід уроку:

І. Організаційний момент.    

 

ІІ. Оголошення теми уроку.

  • Запрошую всіх присутніх долучитися до нашої подорожі країною Доброти! А розпочати я хочу з загадки: «Що то за штука, що день і ніч стука?»

 

  • Багато хто з вас подумав, що це - годинник, але з часом він може зламатися, а поставте свої пальчики на зап’ястя так, як ви вимірюєте тиск і ви відчуєте як стукає серце…(презентація) . Воно чуйне, бо відчуває ваші клопоти, переживання, турботи, і коли ви хвилюєтесь воно стукає частіше, а в стані спокою- повільніше. Ви реагуєте по різному  на складні ситуації, і зовні можна цього не помітити, але ваше серце все відчуває…

 

  •  У народі кажуть, коли народ­жується дитина, Бог запалює на небі нову зірку і посилає до дитини ангела - охоронця. У вісні ангел цілує ди­тину тричі: в голову - аби вона зрос­тала розумною; в личко — щоб була красивою; в груди - аби здоров'я, любов та доброта вселилися в її тіло, серце та душу.
  • В країні “Доброти” ми з вами більше дізнаємось про цю таємничу землю. Що таке доброта? Що ховається за цим словом? Яка схованка людської душі відкривається цим ключем?

  ІІІ. Основна частина.

  1. Зупинка «Народної мудрості»

Для цього нам потрібно із фраз, записаних на картках, скласти прислів'я про добро.

(дітям надані картки з прислів'ями, їх потрібно  зібрати правильно до купи , тобто приєднати другу половину прислів'я до першої).

Гра “Збери до купи прислів'я”.

Хто любить добрі справи,            тому й життя миле.

Роби іншим добро -                        будеш і сам без лиха.

Хто любить лише себе,                того люди не люблять.

Від теплого слова                           і лід розмерзає.

Добро творити -                           себе веселити.

Погано тому,                                  хто добра не творить нікому.

З добрим дружись,                        а лихих стережись.

Добре слово лікує -                         зле калічить.

У кого є злість,                              той своє серце їсть.

                 Шануй людей-                                 і тебе будуть шанувати.

( Діти, розділившись на — 2 групи,  виконують завдання й озвучують).

  • Молодці, упорались з цим завданням. Ідемо далі.
  1. Площа «Легенда …»

- Жила-була на землі дівчина, яку звали Любов. Невесело було їй жити на світі без подружки. Ось вона і звернулася до сивого, старого чарівника, який прожив вже більше 100 років:

- Допоможіть мені, дідусю, вибрати подружку, щоб я могла дружити з нею все своє життя.

 Подумав чарівник і сказав:

  • Приходь до мене завтра вранці, коли заспівають перші пташки і роса ще не зійде

  Вранці, коли яскраве сонечко освітило землю, прийшла любов  на призначене місце і побачила: стоять п’ять прекрасних дівчат.

- Ось вибирай, - сказав чарівник.- Одну звати Радість, іншу – Вдача, третю – Краса, четверту – Печаль, п’яту – Доброта.

-Всі вони прекрасні, - сказала Любов. – Не знаю, кого і вибрати…

-Твоя правда,-відповів чарівник, - вони усі хороші, і ти в житті ще зустрінешся з ними, а можливо, і дружитимеш, але вибери одну з них. Вона і буде тобі подругою на все життя.

   Підійшла Любов до дівчат поближче і подивилася  в очі кожній. Вона задумалася, а потім підійшла до дівчини Доброти і простягла їй руку…

 

  • - А кого вибрали б ви? Чому, на вашу думку, Любов зупинила свій вибір саме на Доброті? Що ж означають слова «добро» та «доброта», «милосердя»? Дати відповідь на ці запитання нам допоможуть  тлумачі. Надаємо їм слово.

 

  1. Вулиця «Тлумачів»

Добро- це усе позитивне в житті людини, що відповідає їх інтересам, бажанням, мріям, благо, позитив; протилежне – лихо, зло.

Доброта- чутливе ставлення до людей, привітність, ласка, прихильність.

Милосердя- добре, співчутливе ставлення до когось.

 

  1.  Станція «Роздумів».

                                          Гра «Якщо ти добра людина, то повинен …»
 


 • Робити комусь зле, якщо цього ніхто не бачить.
• Допомагати мамі мити посуд.
• Не вмиватися.
• Берегти рідну природу та охороняти її.
• Шанувати працю інших людей.
• Галасувати, коли хтось відпочиває.
• Бути вихованою, стриманою.
• Обманювати, сваритися, хвалитися.
• Насміхатися з чужого горя.
• Добре вчитися, багато читати.
• Не слухати батьків.
• Ділитися тим, що в тебе є.
• Ображати інших.
• Спати на уроках.
• Красти.
• Захищати слабшого.
• Допомагати друзям у біді.


 

                                             Гра «Добрі і погані вчинки»  
 


• Допомагати мамі мити посуд.
• Робити комусь зле, якщо він цього не бачить.
• Не вмиватися.
• Берегти рідну природу та охороняти її.
• Шанувати працю інших людей.
• Галасувати, коли хтось відпочиває.
• Бути виховано, стриманою дитиною.
• Обманювати, хвалитися.
• Насміхатися з чужого горя.
 

• Добре вчитися, багато читати.
• Не слухати батьків.
• Допомагати друзям у біді.
• Ділитися тим, що є в тебе.
• Ображати інших.
• Захищати слабкого.
• Спати на уроках.
• Красти.
• Любити своїх батьків.
• Ображати тварин.
• Сваритися


IMG_20160323_125925_15                        IMG_20160323_125922_14

 

  1. «Жителі міста Доброти»
  • Сьогодні ми з вами потрапили до міста Доброти. Жителі  цього міста: Щирість, Співчуття, Людяність, Щедрість, Повага, Милосердя, Чуйність, Доброзичливість, дадуть вам кілька уроків доброти. Кажуть, що весь світ стоїть добром людського серця. Злі, недобрі почуття- пригнічують та нівечать наші душі. А доброта творить, відроджує, лікує.

 


У цьому місті – скрізь веселий сміх,

І чути гомін дітвори усюди

Адже творити добрі справи-це не гріх,

І дяка від усіх людей вам буде!

 

Ти озирнись: довкола квіти й трави

Чекають сонечка промінчика ясного.

Отак від нас нехай виходить доброта,

Як промінь сонця весняного!

 

 

У цьому місті кожен другу рад,

У цьому місті ні образ, ні смутку.

Добро і мир шикуються у ряд,

Щоб були добрими у всіх стосунки.

 

Давайте разом будем мандрувати

   У світ добра, і злагоди, і миру.

   Давайте всім заповідать:

  «Робіть  життя своє щасливим!»

 

 

Живемо ми весело і товаришуємо.

Нам не притаманні заздрість і образи.

Як погане слово випадково чуємо-

Ми його із класу женемо відразу!

 

Місця тут нема вам, ледарі й нероби,

Ні брехні, ні плітки ви тут не почуєте!

Доброта і лагідність- це нам до вподоби,

Намагаємось бути добрими та чуйними!

 

 


 

 

- То що ж таке доброта? З чим можна порівняти  доброту? (Із  сонечком, бо від доброти, як від сонечка, стає тепліше).

 

- Є таке прислівʼя: «Доброта, що сонце».От і в нашій подорожі нам допоможе сонечко. Воно своїм промінчиком вказуватиме нам шлях і зігріє у важку хвилину.

 

 

  1. Станція «Чим я зігріваю людей?» (дидиктична гра)

Дотепністю; розумінням; турботою; ніжністю; добротою; надією; повагою; людяністю; мудрістю (На дошці вивішується сонечко і прикріплюються промінчики-долоньки)

 

  1. Вулиця «Добрі  вчинки»

1) Інсценізація вірша


Хлопчина вбіг із двору в хату,

До тата голосно гука:

-А я провідав у лікарні

Свого найкращого дружка.

Тож правда, тату,я-чутливий

І маю серце золоте?

Замисливсь тато на хвилину

І так сказав йому на те:

-Коли тебе в тяжку годину

Людина виручить з біди,-

Про це добро, аж поки віку,

Ти, синку, памятай завжди.

Коли ж людині щиросердно

Ти сам зробив добро колись,-

Про це забудь, аж поки віку,

Мовчи й нікому не хвались!


2)Обговорення малюнків учнів «Добрий вчинок».

IMG_20160323_125928_16

 

8. Провулок «Некультурних хазяїв» (інсценізація вірша)

- Добрі слова -  це те, з чого починається ввічливість та вихованість, що є складовою частиною доброти. І ми пропонуємо вашій увазі історію про неввічливих хазяїв.


Некультурні хазяї

Із гостини по сніжку 

Хлопчики вертались

А товариш запитав:

-Як вам гостювалось?

Та нічого, все, як слід…

-Тільки бачиш, друже,

В тому домі хазяї

Некультурні дуже,

Просто нехороші.

У прихожій не зняли з нас вони колоші.

Навіть з наших кожушин

Снігу не струсили,

То ми так, як увійшли,

І до столу сіли.


 

- То хто ж некультурно себе повів? Що стосується проявів доброти, чемності, ввічливості, то український народ у цьому плані дуже спостережливий.

  1. Зупинка «Добрим будь…»(пісня «Доброта»)
  2. Станція «Допомоги»
  • Що таке допомога? В чому вона проявляється? Про  це ми зараз поговоримо.

 

 


Сценка «Допоміг»
- Іванку, агов! 
- Агов. 
- Тебе я знайшов? 
- Знайшов. 
- Ти погріб копав? 
- Копав. 
- У яму упав? 
- Упав. 
- Давно ти упав? 
- Давно. 
- Куди ти упав? 
- На дно. 
- А що там на дні? 
- Струмок. 
- А що в глибині? 
- Пісок.

- Каміння нема?

- Нема. 
- А холод пройма? 
- Пройма. 
- Нагору спішиш? 
- Спішу. 
- Лежиш чи сидиш? 
- Сиджу. 
- І нудно сидіть? 
- Ага. 
- Що в тебе болить? 
- Нога. 
- Драбину чекав? 
- Чекав. 
- На поміч гукав? 
- Гукав. 
- То, кажеш, сидиш? 
- Сиджу. 
- Посидь…Я гулять біжу! 


 


 


- Чи правильно вчинив хлопчик?

- Шановні діти!Нехай девізом вашого життя стануть слова О.Довженка:

«Життя коротке, поспішайте  творити добро!»

 


1-й учень

Не економте доброти.

Не бережіть її на завтра,

Не бійтесь власно проказати

Своє «люблю», своє «прости».

2-й учень

Не економте доброти-

Її примноживши, віддавши.

Добро- то не «моє», а «наше»:

Йому застою не знести.

3-й учень

Бо та невчасна доброта,

Ота рука про людське око,-

Вона ще може не жартовність,

Але уже не доброта.

 

4-й учень

Вона уже –та сіра тінь,

Та проміжна байдужа смуга,

В якій холоне погляд друга,

І опадає пил століть.

 

5-й учень

Не економте доброти:

Не вірте, що у світі дужі.

Вони-цинічні та байдужі.

Ці переможці без мети.

6-й учень

Нехай у нас завжди болить

Людська душа, як вир глибока,

Стражденна доброта, не жорстока:

Сама весна, сама блакить.

 

 


                               IMG_20160323_125919_13

 

-Дитячий світ-це особливий світ.Усім зрозуміло, що ви, діти, корис туєтесь благами, створеними іншими людьми.Люди дають вам щастя дитинства, платіть їм за це добром, бо життя не змінить уже ніяке диво, за винятком лише дива доброти.

- Хай же кожен із вас стане людиною з чистою душею і добрим серцем!

ІV. Заключна частина.

- Знаючи ситуацію в нашій країні на сході, ми запишимо на листочках наші слова підтримки та побажання якою ми хочемо бачити нашу Україну і прикріпимо їх до голуба, який символізує мир та добро  і будемо сподіватись, що невдовзі такий голуб прилетить на нашу землю і принесе на своїх крилах мир та доброту.

  • Запамятайте такі слова «Людина живе лише один раз, і так хочеться залишити доб-

    рий слід на згадку про себе. І щоб не сталося у житті у кожного з вас, завжди памятай-

    те, що ви  живите на планеті Земля і носите імя Людина. А людина починається з добра.

    Творити добро- значить бути щасливим». Я бажаю стати вам справжніми творцями

    своєї долі, людьми, які вміють оцінювати свої і чужі погляди. Отже, я бажаю собі і

    вам всім щастя.

V. Підсумки.

    Пісня « Моє ім'я Батьківщина…»


Учень:Зупинюся на дорозі, озирнусь навколо,

Побачу рідний дім у злагоді і мирі,

Розправлю плечі, наберу повітря,

Та вільно крикну: «Слава Україні!


 

Не забувай ні на хвилину

Свого призначення, Людино!

Бо якщо станеш забувати,

То будеш ти нічим ставати!


 

 

 

Учень:

То ж сіймо добро,

Даруймо любов,

Щоб в нашім житті

Лиш добрі плоди

  Господь віднайшов

 


 

 

Самоаналіз виховної години

проведеної у 3-А класі

Томаківської ЗОШ№1

вчителем Глушаницею О.І.

Тема виховної години :  «Живи добріше, будеш всім миліше»

Мета: продовжувати роботу над згуртуванням  учнівського коллективу;

вчити «творити» добро через добрі справи, оволодівати  мистецтвом спілкування та навичками взаємодопомоги;  

розвивати  розвивати уявлення про такі поняття моралі, як доброта, чуйність, уважність, доброзичливість, співчуття; допомагати учням усвідомити, що добро, радість потрібно кожній людині; пробуджувати у дітей щирий інтерес  до всього морального, корисного; 

виховувати прагнення творити добро, цінувати його, бути патріотами своєї країни, роботи добро та добрі вчинки, прагнення співчуття до ближніх, бажання робити людей щасливими.

 У 3-А класі 19 учнів. Форма проведення виховного заходу – виховна година. Метою заходу було згуртувати учнівський колектив, вчити роботи добро та добрі вчинки.

Підготовча робота:
- вивчення і відбір матеріалу для проведення виховної години;
- створення презентації «Живи добріше, будеш всім миліше»;
- розучування з дітьми тематичних пісень;
На занятті були використані наступні методи:
-словесні
-наочні
-практичні
              Для зняття зайвої напруги, хвилювання і настрою дітей на сприйняття матеріалу  виховну  годину було  розпочато з загадки й поступовим підведенням учнів до теми виховної години. 

             На етапі введення в тему були використані такі прийоми як: постановка проблеми й опора на наявний досвід учнів.
            Для реалізації поставлених завдань в основній частині виховної години використовувалися:

 

 

- гра “Збери до купи прислів'я”;

- гра «Якщо ти добра людина, то повинен …»;

- обговорення малюнків учнів «Добрий вчинок»;

-інсценізація тематичних віршів;

 - словникова робота (роз'яснення значення слова доброта і т.д.);
- підведення   учнів до самостійних висновків, встановлення причинно-наслідкових зв'язків;
- зміна видів діяльності;
- використання ІКТ;
                     Цільові установки, постановка доступної  мети дозволили вихованцям успішно справлятися із завданнями, а підведення підсумків кожного етапу роботи стимулювали дітей і спонукали до подальших дій;
                    Рефлексія (діти самі оцінили те, як вони засвоїли що таке доброта, у чому проявляється доброта, які правила доброти треба виконувати, щоб тебе могли назвати доброю людиною).
                Завдання, поставлені на виховній  годині -  виконані. Діти на занятті були активні, працювали з бажанням дізнатися нове. Бездіяльних, що не включилися в роботу вихованців на занятті не було, так як в повній мірі використовувався індивідуальний і диференційований підхід до їх розвитку , застосовувалися різні методи і прийоми.
                      Протягом всього заняття пропонувалися різноманітні види роботи, включалися всі аналізатори (слуховий, зоровий, тактильний), підтримувалися комфортний психологічний клімат і стан успіху.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

docx
Додано
6 березня 2018
Переглядів
1403
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку