Тема уроку: Вікна. Операції над вікнами.
Цілі уроку:
Навчальні – пригадати поняття «програма», «операційна система» та закріпити поняття про основні об'єкти ОС Windows; ознайомити учнів із поняттям вікна та розглянути елементи вікна Мій комп'ютер; тренування навичок роботи із об'єктами на Робочому столі; |
Розвивальні - розвивати пам'ять, наполегливість, увагу, логічне мислення; |
Виховні – виховувати дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки; охайність при роботі в зошиті, старанність. |
Технологічна карта уроку
Тема № 2 : Файли та папки. Вікна та операції над вікнами ( 4 години)
Урок № 2 урок в темі (6 у курсі)
ПІБ учителя: Краснопер С.П.
Клас: 3
Тема уроку: Вікна. Операції над вікнами.
Цілі уроку:
Навчальні – пригадати поняття «програма», «операційна система» та закріпити поняття про основні об’єкти ОС Windows; ознайомити учнів із поняттям вікна та розглянути елементи вікна Мій комп’ютер; тренування навичок роботи із об’єктами на Робочому столі; |
Розвивальні - розвивати пам’ять, наполегливість, увагу, логічне мислення; |
Виховні – виховувати дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки; охайність при роботі в зошиті, старанність. |
Обладнання уроку: ПК, магнітна дошка, плакати із зображенням Робочого столу та об’єктів на ньому, плакат із завданням до розминки, підручник Ф.М. Рівкінд «Сходинки до інформатики 3 клас», робочий зошит О.О. Андрусич «Сходинки до інформатики 3 клас»
Тип уроку: Урок формування нових знань, умінь і навичок.
Вимоги до учнів: правила поведінки та техніки безпеки в комп'ютерному класі, послідовність ввімкнення та вимкнення ПК, розуміти поняття операційної системи та її призначення, назви та розміщення об’єктів ОС Windows.
Компетенції учнів на уроці:
Основні поняття |
Основні знання |
Основні вміння |
Операційна система |
знання поняття робочий стіл, програма та операційна система |
послідовність ввімкнення та вимкнення ПК |
вікно |
||
піктограма |
Хід уроку
Етапи уроку |
Час, хв. |
Завдання етапу |
Зміст |
Методи і прийоми |
ФОНД |
Діяльність учителя |
Діяльність учня |
1.Самовизначення до діяльності |
5 |
Доброзичливе налаштування вчителя й учня. Організація уваги всіх учнів. |
Зібрати увагу учнів, переключити її на навчальну діяльність.
Формування інтересу до наступної роботи. Мотивація навчальної діяльності Актуалізація опорних знань |
Словесний.
Метод стимулювання навчальної діяльності.
|
Ф |
Перевіряє готовність класу до уроку, відмічає відсутніх. Вступне слово:
Завдання від Розумника. Розумнику, розгадай кросворд і дізнайся, яке слово було приховано.
Вписуй слова, починаючи з клітинки з номером запитання. По буквам у виділених клітинках прочитай слово. (ПІКТОГРАМА) Пояснити учням нове для них слово, та записати визначення. Піктограма - це маленька картинка з пояснюючим підписом знизу. Піктограма (від лат. pictus — мальований і грец. γράμμα — письмовий знак, риска, лінія) — умовний малюнок із зображенням яких-небудь дій, подій, предметів. |
Готуються до заняття. Слухають. Записують в зошитах тему заняття.
Після всіх відгаданих відповідей записують визначення піктограма, яке задиктовує вчитель. |
2.Перевірка домашнього завдання |
4 |
Виявлення факту виконання домашнього завдання всіма учнями. Використання взаємодопомоги й самоконтролю учнів. |
Перевірити засвоєний матеріал |
Словесний, наочний. Розповідь з елементами бесіди.
|
Ф
|
Організовує бесіду за питаннями:
|
Контролюють правильність відповідей. Виправляють помилки. |
3.Пояснення нового матеріалу |
14 |
Актуалізація чуттєвого досвіду й опорних знань учнів, активізація мислительної діяльності учнів, включення їх у пошукову діяльність, самоорганізацію процесу навчання |
Ознайомити учнів з новим матеріалом. Розвивати логічне мислення та пам’ять. |
Розповідь з елементами бесіди.
|
Ф |
Розповідь вчителя про вікна, як основні об’єкти ОС Windows; розгляд вікна Мій комп’ютер; Завдання до Уроку 5. Робочий зошит з інформатики для 3 класу.
|
Слухають та вступають у дискусію з вчителем.
Робота із зошитом. |
4.Фізкульт хвилинка |
2 |
Відпочинок |
Фізичні вправи |
Практичний |
І |
Один, два – усі піднялись. Повернулись, похитались. Три, чотири – руки вгору. В сторони і в гору знову. П’ять, шість – опустили. І швиденько всі присіли. Сім, вісім – всі малята. Стрибають, як зайченята. Дев’ять, десять – рівно стали. І за парти посідали.
|
Виконують фізкульт хвилинку. |
5.Робота з комп’ютером.
|
10
3 |
Відпрацювання практичних навиків роботи з новим матеріалом.
Відпочинок |
Повторення правил техніки безпеки роботи з комп’ютером. Робота з комп’ютером
Вправи для очей |
Інструктивно-практичний
Практичний |
І
І |
Робочій стіл і робота з вікнам
Потягни лівою клавішею миші за границю вікна. Курсор миші матиме вигляд .
Клацни на кнопці “Мій комп’ютер” у Панелі задач. Вікно, в якому рядок заголовку синій, називається активним (з ним ти зараз працюєш, в ньому можна виконувати якісь дії). Вікно, в якому рядок заголовку сірий, називається неактивним (щоб його активізувати, потрібно натиснути у будь-якому його місці лівою клавішею мишки)
1.Подивитись на вказівний палець витягнутої руки на рахунок 1-4, потім перенести погляд вдалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів. 2.В середньому темпі проробити 3-4 кругові рухи очима в праву сторону, стільки ж в ліву сторону. 3.Розслабляючи очні м’язи, подивитись вдалину на рахунок 1-6. Повторити 1-2 рази. |
Виконують завдання вчителя. Запитують незрозумілі моменти.
Виконують вправи для очей.
|
6.Систематизація та узагальнення |
5
2 |
Підвести підсумки роботи: як працював клас, як працював кожен учень;
Стислий інструктаж щодо виконання домашнього завдання |
Підвести підсумок уроку. Звернути увагу на ключові поняття теми. З’ясувати рівень розуміння матеріалу.
Закріплення вивченого матеріалу. |
Словесний
Словесний |
Ф |
Вчитель задиктовує визначення активного і неактивного вікна.
Вчитель робить узагальнення вивченого матеріалу. Визначає ключові поняття теми. Разом з учнями формулює основні поняття. Учні відповідають на запитання:
Вчитель задиктовує домашнє завдання. Завдання:
|
Записують визначення активного і неактивного вікна. Слухають. Разом з вчителем визначають основні поняття теми. Узагальнюють матеріал.
Записують у щоденники домашнє завдання. |
*ФОнд - форма організації навчальної діяльності (Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова).
Література:
Для вчителя |
Для учнів |
Державний стандарт |
Підручник |
Програма з інформатики |
Зошит з друкованою основою О.О. Андрусич «Сходинки до інформатики 3 клас» |
Підручник Ф.М. Рівкінд «Сходинки до інформатики 3 клас», |
|
1