«Використання інноваційних методів «мнемотехніка» на заняттях з розвитку мовлення тема: Вивчення вірша Л.Яковенко «Кіт на порозі»

Про матеріал

«Використання інноваційних методів «мнемотехніка»

на заняттях з розвитку мовлення

тема: Вивчення вірша Л.Яковенко «Кіт на порозі»

у документі додано матеріал до гри "Розмалюй"

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Використання інноваційних методів «мнемотехніка»

на заняттях з розвитку мовлення

тема: Вивчення вірша Л.Яковенко «Кіт на порозі»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

підготувала

вчитель-логопед

Чапаєва А.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

вид заняття: тематичне

тип заняття: фронтальне

форма проведення: заняття-гра

програмовий зміст:

корекційно-розвиваючі завдання: розвиток зорового сприйняття, слухової пам'яті, наочно-образного мислення, загальної і дрібної моторики.

корекційно-освітні завдання: розширення знань про свійських тварин (кішка), їх зовнішні ознаки, спосіб життя. Розширювати і активізувати словник дітей за лексичною темою.

корекційно-виховні завдання: формування навичок самостійності. Виховання дбайливого ставлення до тварин.

мовні завдання: вдосконалення грам.ладу мовлення: вживання іменників у зменшувально-пестливих формах, вживання прийменників: в, біля, на, за.

попередня робота: читання вірша Л.Яковенко «Кіт на порозі», розглядання картинок з лексичної теми, відгадування загадок про свійських тварин

 

Хід заняття

I. Організаційний момент:   Відгадайте хто до нас прийшов?

Хто з хвостиком і з вушками,

В кого лапки з подушками?

Як ступа, ніхто не чує,

Тихо крадучись, полює.

 І маленькі сірі мишки

Утікають геть від… (Кішки)

 

II. Основна частина:

1.Виразне читання вірша Л.Яковенко «Кіт на порозі»

На порозі ситий кіт

Миє лапкою живіт.

Що це з'їв він нишком?

Чи, бува, не мишку?

  • Ні, - коточок проказав, -

Я сметанку всю злизав.

2.Повторне читання вірша педагогом з опорою на мнемо таблицю

3.Запитання за змістом вірша

  • Який кіт у вірші?
  • Де він?
  • Що він робить?
  • Про що питають кота?
  • Що він відповідає?

4. Пояснення значень слів

Дітям задається питання: «Які незвичайні слова ви почули у вірші? Назвіть їх», «Чи знаєте ви, що вони позначають?»,  пояснюються значення слів: нишком - крадькома, потай, щоб інші не бачили, не знали; коточок – зменшувально-пестливе слово від слова кіт.

5. Читання окремо кожного рядка вірша (по 1 рядку кожна дитина)

Педагог читає рядок, а дитина повторює його з опорою на мнемо таблицю.

6. Відтворення вірша (2-3 дитини)

Дитина відтворює вірш з опорою на мнемо таблицю

Фізхвилинка

Показати:

  • ласкаву кішечку;
  • грайливе лоша;
  • пухнастого кролика;
  • порося, яке замастилося в багнюці.

7. Гра «Де сховалось кошеня?» - вживання прийменників: в, біля, на, за. (на мольберті вивішуються зображення з кішкою яка сховалась «в шафі», «біля шафи», «на шафі», «за шафою».

8.Д/г «Скажемо ласкаво»

Педагог пропонує дітям за зразком утворити від слів пестливі форми: кіт –

котик, коточок; миша – мишка; собака – собачка і т.п.

Пальчикова гімнастика «Веселі тваринки»

Раз зустрілись кошенята: «Няв! Няв!»

Потім стрілись цуценята: «Гав! Гав!»

Потім стрілися лошата: «І-го-го! І-го-го!»

Потім стрілися ягнята: «Бе-е! бе-е!»

Козенята пробігали: «Ме-е! ме-е!»-

Гострі ріжки показали.

 

9. гра « Розмалюй» діти розмальовують розмальовку з зображенням кошеня.

III. Заключна частина

  • Про кого ми сьогодні вчили віршик?
  • Що він зробив?
  • Які смаколики їв кіт?

 

 

 

 

 

 

 


 

docx
Додано
18 лютого 2018
Переглядів
6095
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку