Вікторина - змагання "Моя однокласниця, однокласник зможе!"

Про матеріал
В ході вікторини учні пригадають матеріал, який вивчали на уроках СПО і який їм пригодиться у подальшому житті.
Перегляд файлу

Комунальний заклад «Вільнянська спеціально загальноосвітня

школа-інтернат» Запорізької обласної ради

 

 

Вікторина – змагання

   з соціально-побутового орієнтування

у 9-Б класі

«Моя однокласниця, однокласник зможе!»

 

 

 

 

                                                                                Підготувала і провела

                                                                                вчитель СПО

                                                                                Бумажна Г.С.

 

Конкурсна програма «Моя однокласниця, однокласник зможе!»

 

Мета:вчити вихованців застосовувати свої вміння на практиці, бути розкутими, активними;розвивати творчі здібності,  кмітливість,  образнета логічне мислення; виховувати естетичний смак та повагу до ролі жінки в сімейному життя; виховувати любов до національних традицій та щиру українську гостинність.

Обладнання: крупи, фішки, картки.
 


Хід заходу


            Добрий день, шановні діти та гості. Сьогодні ми з вами проведемо вікторину-змагання «Моя однокласниця, однокласник зможе!». В ході якої ви пригадаєте матеріал, який ми вивчали на уроках СПО і який вам пригодиться у подальшому житті.

Наш девіз: Щоб усе на світі знати – треба СПО вивчати.

На уроках вас навчать, як обід приготувати,

Як квартирі дати лад, що сім’я – найбільший клад.

Ці уроки – це життя, їм не буде вороття.

То ж, щоб все уміти й знати – треба СПО вивчати.

           Умови гри. В ході гри бере участь 6 учнів, які виконують завдання, вони поділяються на 3 пари. Кожна пара виконує завдання за які отримує бали.

 

 

Завдання:

  1. Назвати продукти харчування, які розпочинаються буквою «ве».

Час 1-2 хвилини(вареник, вафля, виноград…)1 бал – 1 слово.

  1. За 1 хвилину назвати ознаки гостинного господаря. 1 бал – 1 слово.

(гостинний, охайний, спокійний, привітний, організований, доброзичливий, артистичний, розумний, ввічливий, щедрий)

  1. Відгадування загадок. Скільки правильних відповідей дасть команда, скільки балів і отримає.
  • Химерний, маленький, бокастий, товстенький,

Чимсь смачним напхався,

В окропі купався, у дірку впав, -

І пропав!   (вареник) 

 

  • Били, колотили

І на стіл положили. (Масло)

 

  • Схожий на лід,

Та в річці шукати не слід;

У воді він розтане. (цукор)

 

  • Всім обід готує мама,

Ось бере вона петрушку,

Інші додає приправи –

Будеш їсти смачну… (юшку)

 

  • З головою, та безносий,

Невидющий, безголосий

На одній нозі панич –

Не озветься, і не клич!   (гриб)

 

  • Зверху капкан оксамиту зеленого,

А всередині – атласу червоного,

З сотнею зерняток

Кольору чорного,

Смаку солодкого і неповторного. (кавун)

 

  • Хто голівоньку свою влітку накриває,

А ж по двадцять хусточок на голівці має? (капуста)

  • Хто ховає під кущі наші супи та борщі? (картопля)

 

  • Що у нашому городі стає першим у пригоді,

Виростає щодоби, як у лісі ті гриби? (огірок)

 

  •  Червоне личко, зелена стрічка. (помідор)

 

  •  Що то за голова,

Що лише зуби та борода? (часник)

 

  1. Із карток скласти прислів’я.  Початковий час 1 хвилина.
  • Сірник невеликий, а вогонь – велетень.
  • Не май звички сірники носити в кишені.
  • Сірник маленький, а біда велика.
  • З вогнем погані жарти – жартувати з ними не варто.
  • Сірник не чіпай, в сірниках вогонь.

  1. Написати продукти, які потрібні для приготування червоного борщу. Початковий час 1 хвилина. 1 бал за правильні інгредієнти.

(капуста, морква, буряк, картопля, квасоля, томат, сметана, цибуля, вода, олія чи смалець)

  1. Назвати крупи, які ви бачите перед собою. А потім по одному гравцю з кожної команди зав’язуємо очі, та на дотик називаємо крупи. Кількість отриманих балів залежить від кількості правильних відповідей.

  1. По черзі пари витягують картки із завданням. За 1 хвилину записати засоби особистої гігієни. За правильну відповідь отримують бал.

Засоби особистої гігієни можна розділити на кілька груп:

 

    Ватно-гігієнічна продукція (ватна паличка, ватний диск, ватна кулька тощо);

    Паперова продукція (туалетний папір, паперова серветка, волога серветка тощо);

    Засоби догляду за порожниною рота (зубна паста, зубна щітка, зубний порошок, зубний еліксир, жувальна гумка, зубочистка);

    Засоби інтимної гігієни (рідке мило, антисептик для рук, гель для душу, дезодорант та ін);

    Засоби гігієни для дітей (підгузок для дітей та ін);

    Інші засоби гігієни (наприклад, мачулка)

  1. На кожну букву даного слова (харчування) назвати слово – назву продукту харчування.

Х – хліб

А – ананас

Р – редька

Ч – часник

У – узвар

В – вареник

А – абрикос

Н – напої

Н – нектар

Я – яблуко

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. До вибраної професії підібрати необхідні предмети.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
9 грудня 2020
Переглядів
542
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку