Матеріал призначений для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, класних керівників середніх і старших класів для проведення та підготовки щорічного свята для хлопчиків у День українського козацтва.
Тема: «6 грудня – День Збройних Сил України»
Мета: Ознайомити учнів із славними традиціями українського війська, що бере початок ще з часів Київської Русі та Запорозької Січі, із героїчними сторінками періоду XX ст.; виховувати почуття патріотизму, людяності, любові до своєї Батьківщини.
Обладнання: аудіозапис піеснь «Пісня про рушник», «Україно», ілюстрації до Дня збройних сил України, вислови про цей день, кросворд
Хід виховної години
Учитель: Доброго дня, діти, шановні гості! Незабаром 6 грудня народ України святкує День Збройних Сил України. В цей урочистий день ми вшановуємо всіх, хто причетний до цього високого звання, звання єдиного для всіх: від вкритих сивиною й увінчаних нагородами фронтовиків, до молоді, яка лише нещодавно одягла військову форму. І цього зв’язку не порушать навіть найбільші зміни в сучасному світі. Ми були і є свідками радикальних змін, які відбуваються і в нас, і в усьому світі. В інших вимірах живе й наше суспільство. Але не можна забувати, відкидати все те, що цьому передувало. Священною є пам’ять про нашу перемогу і про тих, хто її виборював і платив найдорожчою ціною.
Усі ті, хто є причетними до Збройних Сил України уособлюють всі етапи розвитку нашого славетного війська: ті, хто вів смертельний двобій із фашистом, брав участь у так званих локальних воєнних конфліктах, миротворчій діяльності, несе сьогодні нелегку військову службу на благо Україні.
Як зазначив Тарас Шевченко, « у своїй хаті – своя сила, і правда, і воля», тож маємо обов’язково шанувати тих, чий святий обов’язок – захищати свою хату, боронити свою правду – своєю силою і своєю волею.
А сьогодні хочемо зробити невеликий екскурс у минуле. Якою ж була наша армія в минулому?
Ведучий: У часи Київської держави військо складалося з дружини князя та народного ополчення. Члени дружини мали вірно служити князеві, бути готовими з ним йти на війну. Князі утримували дружинників, платили грішми, давали землі.
Другою частиною війська було народне ополчення – вої. До ополчення приймали міський люд, селян-хліборобів. При цьому до боротьби з ворогом залучали всіх, незважаючи на вік, озброєність, досвід.
Ведуча: Починаючи з Аскольда і закінчуючи Святославом, кожен з руських князів вважав за необхідне створити власне військо або, точніше, дружину і організувати декілька походів на Візантію. Походи їхні були дуже вдалими, що говорить про добре організоване військо. Святослав неодноразово здійснював військові походи ще й на Балкани, де також мав успіх. Але й доводилося не тільки ходити у походи, а ще й захищати власні території, як це робили Володимир Великий, Ярослав Мудрий, Володимир Мономах, Данило Галицький.
Так як сьогоднішнє свято не лише для тих , хто безпосередньо приймав чи приймає участь у воєнних подіях, а ще й для тих, хто мріє, хто здатний бути справжнім воїном, патріотом, чоловіком і просто людиною. Ми проведемо декілька конкурсів, щоб перевірити , и готові ви сьогодні отримати звання «Майбутнього лицаря ХХІ століття».
І так, конкурси у нас будуть для кожного учасника окремо, а не для команди. А в журі сьогодні у нас будуть наші чарівні дівчатка..
І конкурс. Наша задача із членами журі перевірити розум майбутніх лицарів, адже ви маєте бути не лише сильними фізично. Завдання на листках. Хто виконає першим -піднімає руку.
ЕЧСЬТ
БОВО'КОЯЗ
ЕНЕЛЗАНІЖЬТС
ОБВОСАД
КАОКЗ
ТАПТОРІ
РОЗЇГЕМ
ДОЛЕРБОЦЬВО
НИКАЗИХС
ЬТУМНЖІС
ІІ Конкурс перевірить вашу силу. Кожен отримає апельсин. Який має вичавити в склянку.
ІІІ Конкурс первірить вашу кмітливість. Кожен з вас отримає запитання, на які має дати відповідь. Питання будуть про козаків, адже одними із перших захисників нашої батьківщини були саме вони. І ми маємо пишатися їхнім подвигом та знати історію.
ІV Конкрс перевірить вашу швидкість, адже захисник має миттю бути готовим до бою.
Ваша задача зашнурувати взуття на швидкість.
V Конкрс А ще козак має бути витривалим. Отже на швидкість маємо надути кульку, поки вона не лусне..
Я впевнена і умаю, що члени журі мене підтримають. Кожен з вас вартий отримати звання «Майбутнього лицаря ХХІ століття».
Учитель: Хлопчики, пам’ятайте, що ви не тільки майбутні інженери, лікарі, дослідники, але й воїни. Змалку готуйте себе до військової служби. Будьте витривалими, терплячими, не бійтеся труднощів. З дитинства вчіться бути вірними слову. Будьте благородними у дружбі. Залишити товариша в біді – ганьба. Відмовитися від друга, якщо твій друг допустив помилку – безчесно. Якщо ви зустріли людину з медалями на грудях – поклоніться їй. Вони грудьми захищали твоїх рідних. Завдяки йому ви живете на світі - щасливі і вільні. Якщо ви зустріли офіцера, воїна України, поклоніться йому. Він захищає ваше життя. Він на сторожі вашого спокою і щастя. Армія – могутній щит і меч нашої Вітчизни. Ми не збираємося ні на кого нападати, але якщо нападуть на нас, ми повинні знищити ворога. І завжди пам’ятайте слова Олександра Невського : «Хто з мечем до нас прийде, від меча й загине».