КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
« ЛЬВІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОЇ
ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ»
РОЗРОБКА ПЛАНУ КОНСПЕКТУ ІНТЕГРОВАНОГО УРОКУ ВІКТОРИНИ НА ТЕМУ :
« ЇЖА ТА ЇЇ КОМПОНЕНТИ »
ВИКОНАЛА : ЧОПЕК ОЛЬГА ЯРОСЛАВІВНА
ВЧИТЕЛЬ БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ
СЕРЕДКЕВИЦЬКОГО ЗЗСО І-ІІІ СТ.
ЛЬВІВ 2021
Тема уроку : Їжа та її компоненти
Мета: ознайомити учнів з компонентами їжі ; охарактеризувати склад харчових продуктів; розкрити функціональне значення для організму білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, води й мінеральних речовин; розвивати загальнокультурну, комунікативну, соціальну, здоров’язбережувальну компетентність учня, уміння аналізувати й узагальнювати навчальний матеріал отриманий на інших уроках, вміння проводити паралелі між різними предметами та застосовувати на практиці отримані знання; виховувати дбайливе ставлення до власного здоров’я, естетичні почуття, формувати переконання в необхідності здорового способу життя.
Очікувані результати: в кінці уроку учень називає компоненти їжі, характеризує складові здорового способу життя та склад харчових продуктів, пояснює функціональне значення білків, жирів, вуглеводів, води, мінеральних речовин,вітамінів для організму , вмії поєднувати та аналізувати отриману інформацію з інших дисциплін , розвиває творче та критичне мислення при виконнанні завдань , вміють працювати у групах , дотримуватися правил уроку та отримати позитивні емоції від уроку
Обладгання : ватмани , маркери , фломастери , картки із завданнями , проектор
Тип уроку : інтегрований узагальнюючий урок
Хід уроку
І. Організаційний етап
Привітання створення позитивного настрою та обговорення правил поведінки на уроці
Учасники команд разом із учителемм розробляьтю правила проходження та оцінювання вікторини , які записують на ватмані та прикріпляють на видному місці у класі :
ІІ. Основна частина
Перед початком конкурсних завдань вчитель проводить невеличку розминку із учасниками команд
Гра «Що корисно?»
Учитель називає страву, а учні плескають в долоні, якщо вона належить до кориних, і заперечливо хитають головою, якщо її можна вживати зрідка.
Вчитель провівши розминку бажає всім успіхів у проходженні вікторини
Життя вам – довгого,
Здоров’я – доброго,
Щастя – безхмарного,
Настрою – гарного.
М.Малашенко
Конкурс « Мовознавці» передбачає котра команда швидше складе речення про їжу з хаотично розставлених слів , кожна команда отримує однакові три речення , правильність виконання перевіряють члени журі та оголошують результат
1)харчування білки основу правильного складають
2)захворювань призвести неправильне може до харчування виникнення
3)потрібно на 4 день рази харчуватися людині здоровій
Конкурс « Географічний» команди отримують картки із однаковими завданнями і на швидкість мають поєднати овочі та фрукти з місцем їх походження, правильність виконання перевіряють члени журі та оголошують результат
Знайти батьківщину овочів та фруктів серед запропонованих :
Картопля , огірки , рис, капуста , олива, кукурудза , какао, червоний перець , помідори , арахіс
Азія Середземноморя Мексика Південна Америка
Конкурс «Математичний» учасники команд отримують картки із однаковою задачею , де повинні на швидкість розвязати задачу на знаходження вмісту білків , жирів та вуглеводів у запропонованих стравах, правильність виконання перевіряють члени журі та оголошують результат
Доросла людина на сніданок спожила 300 г картоплі , відбивну курячу вагою 140 г та 200 г салату . Обчислити скільки грамів вуглеводів засвоїлося в організмі , якщо їх вміст у картоплі був 70 % та 90% у салаті , вміст білків у відбивній був 80% та масу жирів , якщо їх вміст к картоплі 15% , у відбивній 5% та у салаті 5% .
Конкурс «Літературний» учасники команд мали назвати чим по більше літературних творів , де згадується їжа , члени журі підраховують дані відповіді та оголошують результат
Конкурс «Іноземці» команди отримують картки з однаковим набором англомовних слів та мають на швидкість погрупувати їх на назви страв , напоїв , фруктів та овочів , правильність виконання перевіряють члени журі та оголошують результат
Food Drink Fruit Vegetables
Ham , milk, cherry, lime,pepper ,potato ,lemon ,salad ,cake, bread ,apple ,carrot ,tea , juice ,fish ,cheese ,banana ,cabbage , corn ,pear , butter ,cocoa , soda, porridge
Релаксація
Конкурс « Реклама» учасники команди на ватманах мали придумати і намалювати рекламу для отриманих продуктів , декілька із учасників команд проводили демонмтрацію своєї роботи , котра команда більш креативна та і перемогла
Конкурс « Їжа найцінніший дар» учасники команд пригадували відомі їм притчі з уроків християнської етики про їжу та їх значення , з уроків історії пригадали голодомори , які пережив український народ , що усвідомити справжню цінність їжі
Учитель демонструє учасникам відео про голодомор і нагадує про те , що потрібно запалити свічку памяті на підвіконні будинку в пам'ять про тих хто загинув такою страшною смерттю
Конкурс « Крокодил» кожна команда обирає одного представника , який має прочитати назву страви , фрукта чи овоча і показати це іншим учасникам своєї команди переможе та котра відгадає більше слів впродовж 90 с.
Конкурс « Валеологічний » учасники команд мають скласти схему складових здорового способу життя , естетично та креативно її оформити та презентувати учасникам та членам журі , як узагальнення та підведення підсумків вікторини
ІІІ.Заключна частина
Члени журі оголошують переможця вікторини , нагороджують учасників змагань . Учитель дякує усім за активну та плідну працю , наголошує на важливості вміння в учнів поєднувати здобуті знання з різних дисциплін в одне ціле та практично застосовувати їх у житті
Перемогла дружба , усі отримали солодощі за якісну командну роботу!