Вимова і написання слів із дзвінкими приголосними звуками в кінці слова і складу.Правильно вимовляю і пишу слова із дзвінкими приголосними в кінці слова і складу.
Вимова і написання слів із дзвінкими приголосними звуками в кінці слова і складу
Номер слайду 2
Дев’ятнадцяте грудня Класна робота
Номер слайду 3
В українській мові 32 приголосних звука. Вони діляться на дзвінкі та глухі. При цьому, ті звуки, які схожі за артикуляцією, утворюють пари.
Номер слайду 4
В українській мові дзвінкі приголосні в кінці слів і складів треба вимовляти дзвінко та чітко.
Номер слайду 5
В українській мові дзвінкі приголосні звуки в кінці слів завжди вимовляються дзвінко.1 У більшості слів приголосні звуки звучать чітко і в середині слова.
Номер слайду 6
У такому випадку звук позначають на письмі не так, як він вимовляється. Щоб уникнути помилки, у ситуації, коли виникає сумнів, яку букву писати , необхідно робити перевірку.
Номер слайду 7
Для цього треба так змінити слово чи дібрати споріднене, щоб після невиразного приголосного був голосний. Кігті — кіготь. Боротьба — боротися.
Номер слайду 8
Вправа 1 Прочитай вірш Катери Перелісної ,виразно вимовляючи дзвінкі приголосні звуки у виділених словах. Ой шумить холодний вітер, аж гуде. Жовте листячко тріпоче де – не –де. А берізка гілочками вся тремтить.- Ой не рви ти, вітре, коси хоч на мить!Бо замерзну я без листя у снігу!Вітер їй відповідає:- Гу –гу –гу. Не замерзнеш ти під снігом,а заснеш і весною свіжі коси заплетеш. Випиши виділені слова. Підкресли в них букви ,що позначають дзвінкі приголосні звуки.
Номер слайду 9
Фізкультхвилинка
Номер слайду 10
Вправа 2- Запиши народні прикмети, уставляючи пропущені букви. Пізній гри.. – пізній сні… . Бурхливий листопа.. – на сувору зиму. Восени хмари ни..ько – чекай вітру і снігу.
Номер слайду 11
Пограйтесь у гру «Вилучне зайве» слово
Номер слайду 12
Слова берег - берегиспільнокореневі ? Форми одного слова