Винаходи людства та їх вплив на життєдіяльність людини.

Про матеріал
Розробка уроку дає можливість вчителю творчо підійти до викладання матеріалу на уроці, а учням дає можливість перевірити свою інтуіцію, передбачення при виконанні завдань.
Перегляд файлу

Тема уроку: Винаходи людства та їх вплив на життєдіяльність людини.

Мета уроку: 

Формування предметних компетентностей:

 продовжувати формувати уявлення про винаходи людства та їх вплив на життєдіяльність людини; виробляти вміння висловлювати судження, складати розповідь за ілюстраціями, аналізувати, порівнювати, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, робити висновки, працювати в парі (групі); розвивати мислення, спостережливість, бажання пізнавати навколишній світ; виховувати інтерес до пізнання, вміння працювати в колективі,

Обладнання: підручник, робочий зошит, ілюстрації, відео презентація https://youtu.be/aFr3EPIfoao?si=uYhGErQBL5occeus

Формування ключових компетентностей:

вільне володіння державною мовою: вміння усно висловлювати свої думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти

навчання впродовж життя: опанування уміннями і навичками, необхідними для подальшого навчання , навчання працювати самостійно і в парі

компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій: допитливість, прагнення шукати і пропонувати нові ідеї;

формулювати припущення і робити висновки;

 пізнавати себе і навколишній світ шляхом спостереження та дослідження

інноваційність: відкритість до нових ідей, ініціювання змін у близькому середовищі (клас, школа, громада тощо);

 формування знань, умінь, ставлень, що є основою компетентнісного підходу, забезпечують подальшу здатність успішно навчатися, провадити професійну діяльність, відчувати себе частиною спільноти і брати участь у справах громади

інформаційно-комунікаційна компетентність: здатність безпечного та етичного використання засобів інформаційно-комунікаційної компетентності у навчанні та інших життєвих ситуаціях;

навчання впродовж життя: визначення власних навчальних цілей та способів їх досягнення;

навчання працювати самостійно і в групі культурна компетентність: залучення до різних видів мистецької творчості (образотворче, музичне та інші види мистецтв) шляхом розкриття і розвитку природних здібностей, творчого вираження особистості

підприємливість та фінансова грамотність: вміння організовувати свою діяльність для досягнення цілей;

усвідомлення етичних цінностей ефективної співпраці

 

 

Організаційний момент.

Перевірка знань умінь і навичок учнів

1. Фронтальне опитування

-Що таке техніка?

- Для чого призначена техніка?

-Наведіть приклади техніки, яку використовують у будівництві.

- Наведіть приклади техніки, яку використовують для перевезення пасажирів і вантажів.

2. Індивідуальне опитування.

В кожного учня на парті лежить ілюстрація з технікою, яка використовують вдома. Їх завдання – назвати предмет та розказати як використовують в побуті.            2 бали

 

                 

 

 

Проблемне питання.

 

Реп’ях «випадково» вчитель знайшов на одязі учня/учениці.

- Ви мене можете спитати, що на уроці робить реп’ях? Для чого він нам сьогодні потрібен?

- Саме він повідоме нам тему уроку та завдання.

- Одного дня, у Швейцарії, Жорж де Местраль гуляв із своїм собакою. Коли повернулися додому, то господар побачив на собаці реп’ях. Йому було цікаво, як це може бути. Коли уважніше придивився, то побачив, що рослина має малопомітні гачечки, якими легко вдається причепитися. А оскільки, Жорж не любив шнурувати взуття, то він цим зацікавився… І створив? Правильно липучку.

 

Повідомлення теми та мети уроку

- Тема сьогоднішнього уроку «Винаходи людства та їх вплив на життєдіяльність людини».

1 Словникова  робота:                                                                            по 1 балу

                ВИНАХІД  -                 ВИНАХІДНИК –

     це люди, які завдяки своєму розуму, таланту, знанням і наполегливій праці створюють нове та покращують існуюче. Серед винаходів людства є такі, які змінили світ і значно вплинули на життєдіяльність людини.

 

    це дивовижний результат діяльності людини, що відкриває перед людством нові знання і можливості.

2. Перевірка думок учнів. Перегляд відео  https://youtu.be/aFr3EPIfoao?si=uYhGErQBL5occeus

 

- Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з деякими винаходами людства, які в значній мірі вплинули на життєдіяльність людини та змінили світ.

 

Вивчення нового матеріалу

1. Бесіда по темі уроку

- Працюючи вдома за підручником, ви дізнаєтесь про закордонних винахідників.

- Серед винахідників світу є й винахідники нашої держави.

 

Вчитель читає інформацію про винахід, а учні встановлюють відповідність між винахідником та його творінням.

 

Ігор Сікорський

 

Автор дивомашини, яка літає і зараз відома як гвинтокрил.

 

   

 

 

В'ячеслав Петров

 

Сьогодні компакт-диск – це раритет. Але був час, що на цих блискучих кружечках зберігалася вся інформація. Фільми, музика, фото.

 

   

 

 

 

Іван Селезньов

 

Рукавичка для людей з проблемами зору

 

Хлопець із Луганська Іван Селезньов представив на міжнародному конкурсі свій проект ультразвукова рукавичка для просторової орієнтації людей з вадами зору.

 

   

 

Закріплення засвоєних знань, умінь і навичок учнів.

1. Гра «Закінчи речення малюнком» Робота в парах.           По 2 бали

 

Людина мріяла літати , як птах – _______________________________________

 Людина хотіла швидко пересуватись – _________________________________

Людина мріяла багато знати –___________________________________                                          Людина мріяла полегшити собі життя - _______________________________  

 

2. Перевірка виконаної роботи.

 

 

Підсумок уроку

 

1. Знайти слова із довідки, які допоможуть зробити висновок уроку.              По 3 бали

 

Технічні винаходи принесли велику користь і значно полегшили працю людини. Вони змінили світ. Але для того, щоб техніка та інші винаходи були безпечними, необхідно дотримуватися правил їх використання.

 

2. Перевірка

 

Домашнє завдання.

 

1. Опрацювати навчальну інформацію у підручнику. С. 44 - 45

2. Скласти пазли.    Морозиво –

                                  Пластилин –

                                  Фломастери –

                                  Ножиці –

                                  Зошит –

3. Дізнатися інформацію про цей винахід і записати отриману інформацію у зошит.

  С. 21

 

Оцінювання.

1. Учні підраховують отримані бали.

2. Вчитель дає додаткові бали

   - за активність на уроці.          Найактивніші -  3 бали,

 

                                                      Меншактивні – 2бали, 1 бал.

 

docx
Додано
26 лютого
Переглядів
335
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку