Тема уроку. Вирази з дужками на дії різного ступеня. Вправи на закріплення таблиці множення чисел 3 і 4
Мета уроку: Вчити знаходити значення виразів з дужками на дії різного ступеня; закріплювати знання табличного множення чисел 3 і 4; удосконалювати обчислювальні навички, вміння розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення, розвивати творчість, математичне мову, увагу
спостережливість, уяву, пам’ять, логічне мислення, зв’язне мовлення; виховувати почуття взаємодопомоги, старанність, акуратність при письмі, інтерес до вивчення математики
Обладнання: підручник,картки з завданнями, картки з каліграфічним написанням цифр 2 і 3,цеглинки LEGO
Хід уроку
І.Організація класу.
Станьте, діти, ви рівненько
Посміхніться всі гарненько.
Настрій на урок візьмемо
І працювати всі почнемо
Ознайомлення з девізом.
Щоб усе прекрасно знати,
Будем добре міркувати,
Додавати, віднімати
І усім допомагати!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
В країні знань наук багато,
Але цариця з них одна.
Їй перевагу дати варто
Найбільш важлива є вона
Це - … (Наша улюблена математика).
-Кажуть, що математика – цариця наук.
-Що необхідно для того, щоб урок пройшов цікаво і ми з вами впорались з усіма завданнями? (Розум, знання)
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку
1. Вступне слово вчителя.
-На сьогоднішньому уроці ми продовжимо засвоювати знання таблички множення на 3 і 4. А також знаходитимемо значення виразів на дії різних ступенів.
-Отож, будьте уважні.
- Відкрийте, будь ласка, зошити і запишіть дату сьогоднішнього уроку.
ІУ. Актуалізація опорних знань.
4.1. Хвилинка каліграфії
-Яке сьогодні число? (23 лютого).
-За допомогою яких цифр ми його запишемо? (2 і 3).
-А яким по порядку є теперішній місяць? (другий).
-Яка цифра позначає це число? (2).
-Отже, маємо дві цифри: 2, 3
(на дошку прикріплюються картки з цифрами).
-А тепер завдання для каліграфічної хвилинки: використовуючи лише подані цифри,
запишіть каліграфічно усі можливі двоцифрові числа і розмістіть їх у порядку
зростання
(22, 23, 32, 33).
-Цим завданням перевіряється не лише ваша каліграфія, а й уважність на уроці.
-Зверніть увагу на зразок каліграфічного написання чисел. Згадайте правило посадки при письмі.
4.2.Математична розминка (метод «Блискавка»)
4.3.Математичний диктант
1.Сума чисел 2 і 7 поділити на 3(3)
2.Різницю чисел 8 і 6 помножити на 2(4)
3.Добуток чисел 9 і 4 збільшити на 4(40)
4.частку чисел 27 і 3 помножити на 4(36)
5.Останнє число збільшити на 2(38)
6.Записати сусідів останнього числа(37,39)
7.Останнє число зменшити на 8(30)
Перевірка
-У кого немає жодної помилки намалюйте зелене яблучко, у кого 1-2 помилки- зелене, а у кого 3 і більше- червоне
У. Виконання вправ на закріплення таблиці множення числа 3і 4.
Гра на перевірку таблиці множення
- Назвіть пропущені числа( № 648 с.98)- усно
-Аналогічно повторюємо таблицю множення 3-письмово на картках
Множник |
3 |
3 |
3 |
3 |
3 |
3 |
3 |
3 |
Множник |
|
|
|
|
|
|
|
|
Добуток |
6 |
27 |
15 |
9 |
12 |
21 |
18 |
24 |
Перевірка виконаного завдання
УІ.Розв’язування прикладів на дії різного ступеня (с.99 № 649)
-Розгляньте вирази: 23 + 7 – 30 2*5 : 2
— Згадайте, у якому порядку слід виконувати дії у виразах без дужок.
— Обчисліть значення виразу.(0, 5)
— Сформулюйте правило.
Правило. Якщо у виразі без дужок є лише дії додавання та віднімання, або лише дії множення та ділення, то дії виконують у тому порядку, в якому вони записані.
Вирази: 15 -15: (45 - 42), (5 - 3) • (5 + 3) .
— У якому порядку слід виконувати дії у виразах із дужками?
Правило:Якщо у виразі з дужок є дії ,то спочатку виконуємо дії в дужках, а потім множення і ділення(по порядку) , і вже тоді додавання і віднімання(по порядку)
— Обчисліть значення виразів.Номери над знаками арифметичних дій нам допоможуть
Коментоване виконання виразів учнями біля дошки
15 -15: (45 - 42)=10 (5 - 3) • (5 + 3)=16
1)45-42=3 1)5-3=2
2)15:3=5 2)5+3=8
3)15-5=10 3)2*8=16
УІІ.Розв’язування задачі (с.99 № 652)
- Про що йдеться в задачі?
- А чи відомо скільки було жовтих ліхтарів?
- Скільки було зелених?
-Що означає у 4 рази більше?(помножити на 4)
- Як ми можемо дізнатися скільки зелених ліхтарів було біля театру?
- Яку потрібно виконати дію?
Ж. – 7 л. На ? л.б.
З. –?, у 4 р.більше.
Розв’язання
1)7* 4= 28(л)- зелених
2)28-7=21(л)
Відповідь:біля театру зелених ліхтарів на 21 більше, ніж жовтих
УІІІ.Фізкультхвилинка
https://www.youtube.com/watch?v=YcdTXsIJC9A
ІХ.вправи на визначення часу за годинником
-Розгляньте зображенні годинники(№ 651 с.99)
-Котру годину показує годинник справа?
- Скільки часу минуло між показами годинників А і Б?
-Скільки часу минуло між показами годинників В і Г?
Х.Офтальмологічна пауза
https://www.youtube.com/watch?v=8G87kg9s1HM
ХІ.Робота біля дошки. (с.99 № 653)
Учні по черзі виконують обчислення біля дошки, а інші в зошитах.
-Що означає знайти добуток чисел?(помножити)
9* 3= 27
-Що означає знайти різницю чисел?(відняти)
9-3=6
-Що означає знайти частку?(поділити)
9:3=3
-Що означає знайти суму?(додати)
9+3=12
- Молодці
ХІI. Підсумок уроку
- Щоб успішно завершити урок, потрібно розв’язати такі задачі.
-Проведемо математичний бліцтурнір.
Задача 1
Йшли 4 їжаки,
Кожен ніс по три грибки.
Скільки всіх було грибків
В чотирьох цих їжаків? (12)
Задача 2
Йшло 4 віслюки,
Кожен ніс по два мішки.
Скільки всіх було мішків
В чотирьох цих віслюків? (8)
Задача 3
На столі — 3 миски,
В кожній з них по 3 сосиски.
Скільки всіх сосисок там
Знати хочеться котам. (9)
Задача 4.
Кінь дорогою біжить — чотири копита.
І до кожного підківка цвяхами прибита.
До підкови шість гвіздків треба забивати,
Хто не знає, скільки буде, треба рахувати. (24)
Вчитель: Чи сподобався вам урок?
Вчитель: Що нового ви дізнались?
Вчитель: Хто скаже, яка дія у виразі виконується перша?
Вчитель: А якщо у виразі не має дужок, яка дія виконуватиметься першою?
-Хто з вас вважає, що працював на уроці дуже гарно підніміть зелену цеглинку
-Кому було важко підніміть червону цеглинку,
- У чому вам було важко?