Вироби з пластикової тари

Про матеріал
У наш час багато речей,які ми вважаємо сміттям насправді, можуть отримати друге життя. Старі банк, пластикові пляшки, папір, тканина - усе це можна перетворити на корисні та красиві речі.
Перегляд файлу

Мета уроку

 

Освітня

• ознайомити учнів з можливостями вторинного використання пластикової тари;

• навчити виготовляти прості декоративні та практичні вироби;

• закріпити навички роботи з ножицями, клеєм, дротом, канцелярським ножем.

 

Розвивальна

розвивати творчість, просторову уяву, естетичний смак;

формувати вміння комбінувати різні матеріали.

 

Виховна

формувати екологічне мислення;

виховувати бережливе ставлення до природи та ресурсів.

 

 

 

Матеріали та обладнання

пластикові пляшки різного об’єму;

пластикові кришки, контейнери;

ножиці, канцелярський ніж;

дріт, шпагат, нитки;

кольоровий картон;

маркери, фарби, пензлики;

клей ПВА або клей-пістолет;

декоративні матеріали: стрічки, гудзики, наклейки.

 

 

 

Хід уроку

 

I. Організаційний момент (1 хв)

 

Вітання учнів, перевірка готовності до роботи.

 

 

 

II. Актуалізація знань (3–4 хв)

 

Бесіда:

Чому потрібно сортувати сміття?

Які предмети можна виготовити з пластикових пляшок?

Чи приносить вторинна переробка користь природі?

III. Повідомлення теми та мети уроку (1 хв)

 

Учитель оголошує тему: сьогодні учні створюють один із виробів з пластикової тари на вибір.

 

 

 

IV. Вивчення нового матеріалу (7 хв)

 

Варіанти виробів (обрати 1 або декілька):

1. Органайзер для канцелярії

– із пляшки розрізаної навпіл, краї — обмотані стрічкою чи ниткою.

2. Кашпо або вазончик

– нижня частина пляшки + декор фарбами чи мотузкою.

3. Підставка для телефонів

– форма з передньої частини пляшки.

4. Лійка/лопатка

– верхня частина пляшки.

5. Декоративна підвіска або світильник-абажур

– вирізані елементи з пляшки, зібрані у композицію.

 

Коротка інструкція (загальна):

1. Обрати форму тари відповідно до задуманого виробу.

2. Позначити лінії різання маркером.

3. Обережно вирізати потрібні деталі.

4. Обробити краї (можна обмотати стрічкою чи мотузкою).

5. Прикрасити виріб.

6. Перевірити його на міцність та зручність.

 

Правила техніки безпеки

обережно працювати ножем;

клей-пістолет не торкатися руками;

не залишати відрізані дрібні частини на столах.

 

 

 

V. Практична робота (20–25 хв)

 

Завдання: виготовити виріб із пластикової тари (органайзер, вазончик, підставку або інший варіант).

 

Учні працюють самостійно, учитель надає індивідуальні поради.

 

 

 

VI. Презентація робіт (5 хв)

 

Учні показують свої вироби та коротко пояснюють:

для чого він призначений;

з яких частин тари виготовлений;

які декоративні прийоми застосовані.

 

 

 

VII. Підсумок уроку (3 хв)

 

Питання:

Що нового дізналися про вторинне використання?

Який виріб виявився найзручнішим у виготовленні?

Що хотіли б зробити наступного разу?

 

 

Домашнє завдання (за бажанням):

 

Придумати і намалювати ескіз виробу з пластикової тари, якого ще не робили.

 

 

 

docx
Додано
22 листопада 2025
Переглядів
367
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку