Літо – час подорожувати! Що може бути кращим, ніж подорож місцями улюблених героїв? Лондон Артура Конан Дойля, Дублін Джеймса Джойса, Санкт-Петербург Федора Михайловича Достоєвського, Прага Франца Кафки, Токіо Харукі Муракамі, Нью-Йорк Джерома Девіда Селінджера та Стокгольм Стіга Ларссона.
Маршрутами літературних героїв
Літо – час подорожувати! Що може бути кращим, ніж подорож місцями улюбленого героя? Отже, подорож перша.
Лондон Артура Конан Дойля. Навіть тим, хто ніколи не тримав у руках книги Артура Конан Дойля, добре знайома адреса: Лондон, Бейкер-стріт, 221б. Саме тут геніальний сищик та його друг доктор Ватсон знімали квартиру. Сьогодні тут знаходиться музей Шерлока Холмса. Скрипка, шляпа, армійський револьвер Ватсона, приладдя для хімічних дослідів – ніби зійшли із сторінок книги.
Дублін Джеймса Джойса. Подорож №2.
Героїв Джойса сьогодні важко уявити окремо від вулиць, ресторанів, соборів Дубліна. Тут простягнувся знаменитий маршрут Леопольда Блума, де на кожному значимому місці є табличка з висловлюваннями з книги. 16 червня ірландці святкують День Блума: на вулицях столиці шанувальники творчості Джойса прямують слідами його героїв, влаштовують читання його романа «Улісс».
Санкт-Петербург Федора Михайловича Достоєвського. Подорож №3. Загадкове місто-привид, - таким постає Петербург у творах Достоєвського, дивуючи читача топографічною точністю опису міста. Сьогодні страшний образ Петербурга, створений письменником, притягує мандрівників. Популярністю користуються адреси: Канал Грибоєдова, 104 (будинок старої-процентщиці) та Громадянська вулиця, 19 (будинок Раскольникова).
Прага Франца Кафки. Подорож №4.
Ми йдемо за героєм «Процесу» на перший допит, проходимо в робітничий квартал з підземними крамничками і зразу згадуємо азбестову фабрику, якою в свій час займався Кафка.
Маршрутами персонажів книги «Опис однієї боротьби» можна прогулятися самостійно: набережні Молдау, міст Карла IV, острів Лучників – чекають на вас.
Токіо Харукі Муракамі, Подорож №5.
Якщо ви любите Японію, вам варто взяти в поїздку з собою книги відомого японського письменника. Після екранізації «Норвезького лісу», месця, згадані в романі, стали дуже популярні в Токіо. Відвідайте університет, де вчився Тоору Ватанабе, горний санаторій, де лікувався Наоко, та багато інших «декорацій», вибраних автором.
Нью-Йорк Джерома Девіда Селінджера. Подорож №6.
В першу чергу прогуляйтеся по Манхеттену. Ви побачите, що з тих пір, як тут блукав Холден Колфілд – головний герой роману «Над прірвою в житі», багато чого зовсім не змінилося, хіба що реклама друга та перехожі одягнуті інакше. Вокзал, історичний музей, отель «Едмонтон», легендарне озеро в Центральному парку – улюблені місця всіх, кому не чуже підліткове бунтарство героїв знаменитої книги.
Стокгольм Стіга Ларссона. Подорож №7.
Сьогодні місцями Стокгольма, що згадуються в знаменитій детективній трилогії «Мілленіум», екскурсантам цікаво відчути себе на місці журналіста Мікаеля Блумквіста або татуйованої дівчини Лісбет Саландер.
Робітники Музею історії Стокгольму з радістю покажуть вам 21-кімнатну квартиру Лісбет, незвичайний будинок Мікаеля в районі Седермальм та інші місця, згадані в романі.