Ця презентація випробувана мною як цікава, пізнавальна інформація до уроків за розділом: "Основи пректування матеріалознавства та технологічної обробки". Тема:"Вироби для власних потреб".
Презентація на тему: «Вишивка бісером»Ця презентація випробувана мною як цікава, пізнавальна інформація до уроків. Вчитель технологій та трудового навчання: Ознобишина Валентина Петрівнам Ізмаїл, Ізмаїльського району, Одеської області.
Номер слайду 2
“Исторія винекнення вишивки бісером”Вишивка бісеро відома ще з глибокої давнини. З давніх часів майстрині захоплювали своїм чудовим майстерністю вишивання, спочатку перлами, потім в середині 17 століття — кольоровим скляним бісером. Елементи з бісеру використовують в оздобленні одягу, що надає їй оригінальний і святковий вигляд. Багато стилів в моді не обходяться без біжутерії з бісеру.
Номер слайду 3
Історія бісеру в Єгипті Так як скло вперше навчилися виготовляти в Стародавньому Єгипті, то, логічно, що і батьківщиною бісеру є вотчина Клеопатри. А вперше на світ ці намистинки з’явилися приблизно 6000 років тому! Причому, тоді вони вважалися надбанням аристократії, адже скла були далеко не в кожному будинку, а тільки в маєтках знаті та палаці фараона. Так що бісером розшивалися багаті туалети царів і жерців.
Номер слайду 4
Історія бісеру у світіПоступово бісер розселився по всій земній кулі і скрізь йому придумували свої назви. Наприклад, в Ефіопії біжутерію зі скляних намистин називали чале, в Індії – хар, Молдови та Болгарії — гарданы і згарди, в Литві — каролинес, в Узбекистані – зебигардан, в Білорусії – горлячки і пляценки. Ці поняття відомі і сучасним слов’ян, для яких придбати набори з бісером тепер не складає труднощів.
Номер слайду 5
Історія бісеру в УкраїніНа території України став відомий з часів Київської Русі та набув особливого поширення у 18-19 ст. Наші прабатьки в той час віддавали перевагу живим природним матеріалам і, насамперед, перлам. Цей шляхетний матеріал оспіваний і опоетизований народом настільки, що його білизна, матовий, переливчастий блиск залишалися емблемою чистоти й святості навіть через кілька тисячоліть і в їхніх пра-пра-правнуків.
Номер слайду 6
Сучасні умільці не тільки з успіхом прикрашають одяг, а й взуття, гаманці, чохли та сумки. Величезну популярність має вишивка бісером картин, які зображують квіти, птахів і тварин. Для багатьох жінок вишивання бісером стало улюбленим хобі. Цей вид творчості вимагає особливих навичок, терпіння, вправності й акуратності. Величезну роль грає прекрасний настрій і розвинена фантазія Бісер - це маленькі скляні бусинки з отворами, призначені для вишивання на предметах побуту і жіночому одязі, і виготовлення різних аксесуарів (браслетів, кольє, сережок та інших виробів). Бісер вже багато років радує рукодільниць своєю різноманітністю. Історики стверджують, що перший прообраз бісеру з'явився сто років тому. В ті часи його виготовляли з кісток і рогів тварин, слонових бивнів, коралів, дерева, рослин і перлів. Сучасна історія бісеру почалася з появою в світі склоробства. Спочатку жіночі і чоловічі прикраси виготовлялися з скла, з часом розмір намистин значно зменшився, так з'явився бісер.
Номер слайду 7
ТБ під час вишивання бісером. Приміщення, у якому вишивають, має бути світлим, прибраним, провітреним. Обережно користуватись інструментами. Під час роботи не вколювати голку в одяг та не залишати її на робочому місці. Голки зберігати в гольнику або спеціальній коробочці. Голкою працювати обережно, не залишати її без нитки (з ниткою її легше знайти, якщо вона загубиться). Не відкушувати нитку зубами, а відрізати ножицями. Ножиці тримати на робочому місці з зімкненими лезами, передавати теж зімкненими лезами, кільцями вперед. Ні в якому разі не брати в рот нитку, голку, тканину.
Номер слайду 8
Вишивка бісером на відміну від багатьох видів рукоділля вимагає достатнього набору інструментів, які полегшать сам процес і дозволять уникнути різних непорозумінь. Інструменти для вишивання бісером не складні, доступні і зовсім не специфічні, але без них з настільки копіткою роботою не впоратися навіть досвідченої майстрині. Отже, основним інструментом для вишивки вважається голка. Далеко не кожна голка підходить для роботи з бісером. Необхідні тонкі, ідеально гладкі і рівні бісерні голки. Як відомо, всі голки відрізняються один від одного за своїм номером. Їх розмір відповідає отвору бісеру. Наприклад, для бісеру з маленькими отворами ідеально підходять голки номерів – 10, 11, 12 і 13. Приладдя та інструменти для вишивки бісером
Номер слайду 9
Також для вишивання бісером необхідні ножиці. Краще всього використовувати короткі ножиці з гострими злегка загнутими кінчиками. Не менш важливо мати в арсеналі п'яльця. Вони дозволять протистояти деформації і стягання тканини в окремих ділянках. У вишивці бісером п'яльця повинні точно відповідати розміру роботи, оскільки зрушувати тканина в процесі не вийде. Також в роботі можуть знадобитися наступні предмети: лінійка, лупа, шило або велика голка для пробивання і прочищения отворів в бісеринках, лампа для підсвічування.
Номер слайду 10
Прислів’я на уроці: Губами говори, а руками роби!Де руки й охота, там скора робота. Для нашого Федота не страшна робота. Добре роби — добре й буде. Тяжко тому жить, хто не хоче робить. Очам страшно, а руки зроблять.
Номер слайду 11
Діло майстра величає. Землю красить сонце, а людину — праця. Рання пташка росу оббиває. Хто рано підводиться, за тим і діло водиться. Бджола мала, а й та працює.І коваль, і швець, і кравець, і на дуду грець. Доброму коневі — не довгі версти. Добре тому ковалеві, що на обидві руки кує!