Тема: Вивчені випадки ділення на двоцифрове число. Розв’язування складених задач.
Мета: Закріпити вивчені випадки ділення на двоцифрове число.
Розвивати пам’ять і логічне мислення.
Виховувати інтерес до предмета.
Обладнання: презентація «Морська подорож», підручник, зошит
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Вже дзвінок нам дав сигнал –
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо
Всі трудитись починаймо.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
- Зараз перевіримо домашнє завдання.
а)362 зачитайте знайдені частки.
- Поясніть спосіб розв’язку одного прикладу (на вибір учня)
36 : 12 = 3 (36:(6*2)=36:6:2=3)
54 : 18 = 3
72:18=4
60 : 15 = 4
б) 363 прочитати відповідь задачі
1) 18 : 6 = 3(кг) – в одній коробці;
2) 15 : 3 = 5 (к.)
Відповідь: потрібно 5 коробок.
3. Каліграфічна хвилинка
- Яке сьогодні число?(18)
- Записують число, класна робота.
- Що ви можете про нього сказати? (двоцифрове ,для його запису використовують цифри 1 і 8, складається з одного десятка і восьми одиниць, сусідами числа 17 є 19, воно парне, бо ділиться на 2 )
- Запишіть рядочок каліграфічно число 18.
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
- На сьогоднішньому уроці ми повторимо прийоми ділення на двоцифрове число і будемо розв’язувати складені задачі.
ІV.Робота над темою уроку.
- Сьогодні в нас незвичайний урок. Ми вирушаємо у морську подорож на кораблі. У команді всі розумні, сміливі і відповідальні. Тому, ви все подолаєте легко і весело.
«Морська подорож»
Слайд 1
1. Гра «Ланцюжок» (щоб наш корабель поплив ми повинні обчислити ланцюжок, діти ланцюжком хто знає відповідь піднімає руку і відповідає,усно)
7 × 8 – 2 : 9× 5 + 30 : 3 + 12 : 8 × 12 = 48
Слайд 2
2. Перша перешкода – пірати.
- Щоб пливти далі ми повинні виконати завдання 365 з використанням цеглинок лего скласти піраміду відповідей
16 + 16 = 32
32 : 4 = 8
8 : 4 = 2
2 × 9 = 18
18 : 3 = 6
6 +10 =16
- З цим завданням ви справились і наша подорож продовжується.
Слайд 3
3. Друга перешкода –восьминіг.
Обрати спосіб обчислення та знайти частку 366. (Письмово, самостійно, дівчатка перший стовпчик, а хлопчики другий). Перевіряємо за сайдом 3.
48 : 12 = 4
72 : 18 = 4
39 : 13 = 3
75 : 15 = 5
96 : 32 = 3
80 : 20 = 4
84 : 14 = 6
56 : 14 = 4
- Пропуск ми отримали і рухаємось далі.
Слайд 4
4. Третя перешкода – дельфін
Бесіда.
Задача 367. (Усно)
Читають задачу самостійно.
І – 27
ІІ - ? на 81більше, ніж перше у ? більше
Перевірка задачі за слайдом 4
Відповідь: у 4 рази друге число більше за перше.
V. Фізкультхвилинка.
(На комп’ютері).
Слайд 5
5. Четверта перешкода – русалочка.
Задача 368. (Записують у зошити)
Читає умову задачі вчитель всі слідкують.
Один учень записує біля дошки інші самостійно в зошити.
Було – 63 кв.
Заселили - ?, 9 п. по 3 кв.
Залишилось - ?
1) 3 × 9 = 27 (кв.) – заселили;
2) 63 - 27 = 36 (кв.)
Відповідь: 36 вільних квартир у будинку.
- Шлях нам відкритий і ми рухаємось далі.
Слайд 6
6. П’ята перешкода – риба-кит.
Задача 369. (записують у зошити)
Самостійно читають умову задачі
Колективний аналіз задачі.
Запишіть розв’язання задачі самостійно.
Перевірка за слайдом 6.
|
Ціна 1 шт. |
Кількість |
Всього |
Книжка |
- |
1 |
68 грн. |
Ручка |
? |
4 |
?, на 20 грн. менше |
2) 48 : 4 = 12 (грн)
Відповідь: одна ручка коштує 12 грн.
Шлях нам відкритий і ми рухаємось далі.
Слайд 7
7. Шоста перешкода – шкільний порт.
- Морська подорож закінчилася і нам потрібно зійти на берег. Але, щоб покинути корабель, ми повинні виконати ще одне завдання.
Відшукати приклади з відповіддю 24 – показуємо зелену цеглинку і червону на інші відповіді.
120 : 6 = 20 60 – 60 : 6 =50 42 : 6 -7 = 0
3 × 8 = 24 16 : 2 + 16 = 24 72 – 48 = 24
VІ. Підсумок уроку.
VІІ. Домашнє завдання.
1. Розв’яжи рівняння 370.
2. Розв’язати задачу371.