Конспект уроку 40
Тема: Вивчення будови періодичної системи
Мета: Закріпити знання про періодичний закон, про будову періодичної системи, поглибити знання про
малі і великі періоди, групи, підгрупи, про зміну властивостей елементів у періодах і групах;
закріпити вміння користування ПСХЕ.
Обладнання: ПСХЕ
Тип уроку: З (Т- М)
Форми роботи: бесіда, проповідь, робота в групах, хімічний крос
Хід уроку:
І. Організація класу
ІІ. Оголошення теми і мети уроку
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1) На дошці записані основні поняття вивчає мої теми і учні дають визначення цим поняттям.
2) Дати характеристику елементам за положенням в ПСХЕ (перевірка д/з)
IV. Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні на уроці и повинні закріпити і розширити знання про будову ПСХЕ.
Розширимо знання про зміну властивостей елементів у групах. Закріпимо вміння користуватися ПС.
V .Закріплення знань. Робoта в групах.
Завдання групам.
Роздають картки з завданнями кожній групі.
1.Періоди поділяються на малі і великі. Чим відрізняються малі і великі періоди?
2. Групи поділяються на підгрупи: головну і побічну. Чим відрізняються головні і побічні підгрупи?
3.Як змінюються властивості ( металічні і неметалічні ) у періодах з зростання їх відносних атомних мас?
а) порівняйте металічні властивості елементів (поставте знак нерівності):
Na Mg; Na Al; K Ca; K Ti; Li Be; Cu Zn; Ca Fe.
4. За текстом підручника знайдіть ,як змінюються властивості( металічні і неметалічні) у головних підгрупах з зростання їх відносних атомних мас (стр.116) ?
а) порівняйте металічні властивості елементів:
Na K; Li Rb; Mg Ba; Cu Au; Zn Hg;
б) порівняйте неметалічні властивості елементів:
S O; N P; Cl Br; F I; S Se.
5. Розташуйте елементи у порядку посилення неметалічних властивостей:
Si, S , Cl , P , Al.
Ba, Mg , Sr , Ca , Ra
VI. Обговорення результатів роботи учнів в групах
Пропонуємо учням висловити свої думки з приводу наданих завдань.
По одному учню з груп дають відповіді на отримані питання , пояснюють їх. Учні інших груп виправляють ( якщо треба) і доповнюють відповіді однокласників.
Вчитель обов’язково вносить свої корективи у відповіді учнів. А саме:
VII. Підведення підсумків уроку.
Отже, пропонуємо учням самим зробити висновки з уроку, доповнивши незакінчені вислови вчителя:
VIII. Домашнє завдання. &21, стр.117-118, №1-9