29 липня о 18:00Вебінар: Формування та розвиток лідерських якостей сучасних учнів

Військове мистецтво козаків

Про матеріал
Дана презентація містить інформацію про військове мистецтво українського козацтва. Підійде до уроку з історії України. Кількість слайдів - 26.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Військове мистецтво козаків

Номер слайду 2

З книги А. Кащенка Військо Запорозьке не поділялось на піхоту, кінноту та флот. Всякий запорожець, коли мав коня, був вершником, а, позбувшись його, ставав пішим; коли ж із Січі викликали охочих козаків іти на Чорне море, то й ті, що з кіньми, й ті, що без коней, ставали матросами й сідали на чайки. Так само ж кожен січовик міг поратися й біля гармат, а вже в пізніші часи їх обслуговували окремі козаки, що вміли влучно вціляти, і їх звали гармашами.

Номер слайду 3

До бою, брати – козаки!

Номер слайду 4

Козацька піхота Козацька піхота, на відміну від європейської, завжди діяла власними силами. Під час бою козаки шикувались у три шеренги – лави. Стріляла тільки перша лава, друга подавала першій рушниці, а третя лава рушниці заряджала.

Номер слайду 5

Наступ козаків лавоюкозакипротивник

Номер слайду 6

Номер слайду 7

БІЙ КОЗАКІВ «ГАЛАСОМ» -ЗМІШАВШИСЬ З ВОРОГОМ

Номер слайду 8

ОБОРОННИЙ БІЙ КОЗАКІВ«ТРИКУТНИКОМ»

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Козацький табір

Номер слайду 11

На перепочинку

Номер слайду 12

Козацька зброя

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Козацька гармата

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Сторожова вежа. Стояли дерев'яні козацькі вежі на найвищих місцях, де чатували козаки із соломою, смолою та кресалом

Номер слайду 19

Козацька чайка

Номер слайду 20

Козацький флот

Номер слайду 21

Атака турецької галери

Номер слайду 22

Морські походи козаків

Номер слайду 23

Козаки винайшли підводний човен . Зовні його корпус обшивали шкірою, накривали герметичною палубою і завдяки додатковій вазі занурювали під воду. На палубі вертикально ставили шахту, в середині якої перебував козак. Він оглядав горизонт і вів човен. Шахта водночас служила і для проникнення повітря всередину човна. Під водою човни рухалися за допомогою весел, герметичність бортів у місцях отворів для весел забезпечували шкіряні манжети. 

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Козацькі торпеди Торпеди теж винайшли козаки. Колоду видовблювали з двох боків (одна заглибина для заряду, інша для пороху) і підпалювали порох... По воді колода пливла із шипінням і димом прямо на турецьку галеру, а стикнувшись із нею, вибухала, пробивала дірку у борту і всередині спалахувала пожежа. Турецькі моряки волали "шайтан" і кидалися у воду. Звичайно, це не сучасна торпеда, але початок зроблено козаками! Що стосується флоту, то козаки ніколи не будували галер, вони їх топили і палили. В часи Запоріжжя Великий Луг був укритий пралісом. Із тої деревини козаки будували великі однощоглові веслові човни "чайки".

Номер слайду 26

З книги Д. Яворницького“Це - гідра України, у якої замість однієї одрубаної голови зростало декілька нових” – так говорили про козаків і про їх бойове мистецтво поляки.

pptx
До підручника
Історія України 8 клас (Сорочанська Н.М., Гісем О.О.)
Додано
18 листопада 2019
Переглядів
1113
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку